Auto nowe do 90tys. zł

31 Gru 2012, 14:22

Też popieram fizzy12 i zgadzam się z nim, że Kia ma dobre samochody ale nie chcę ich, pisałem już o tym. Nie chcę też samochodów francuskich ani tych dłuższych niż 4,75m.

Obecnie skłaniam się ku Maździe CX5, czekają mnie jeszcze jazdy próbne i sprawdzenie porównywalnych crossovów.
Jeśli nie będę pewny, że chcę wydać aż tyle na samochód, to wezmę dużo tańszego Golfa 7 i też będę zadowolony.
sepoy
Nowicjusz
 
Posty: 22
Zdjęcia: 4
Auto: VW Tiguan
Silnik: 1,4V 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

31 Gru 2012, 14:41

Powiem tak, za te pieniądze to tylko wchodzi w grę nowa A klasa od Mercedesa, komfort jazdy, design, utrata wartości, a przede wszystkim bezpieczeństwo i spalanie biją o głowę konkurencję, nawet tą z Monachium. Nikt mi nie powie, że za te pieniądze nie warto tego auta, owszem bagażnik jest mały, ale mity o gnijących Mercedesach można włożyć między bajki, nie każdy mercedes nazywa się sprinter czy w124, to jest nowy mercedes klasy A który już na sam widok potrafi płoszyć dzieci wraz z opiekunami z placu zabaw :naughty: :evil:
acha
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: różne
Silnik: różne
Paliwo: Inne

31 Gru 2012, 15:52

Acha ma dużo racji. Tym bardziej patrząc na jakość obsługi klienta ze strony mazdy. Ja planowałem kupić 6. Za prawie 100 tys. Max wyposażona z silnikiem 2.0 mzr. Pan powiedział że zadzwoni pod koniec miesiąca. Minęły 2 i dalej nic. Do dnia dzisiejszego. Wziąłem tańszą kia, zostałem lepiej potraktowany. Mercedes jest bardzo ciekawą alternatywą. Może audi a4 też byś dostał :)
Nie wiem jak tam z cenami, ale nawet w podstawie jest dobrze wyposażona.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

31 Gru 2012, 17:47

Mercedes posiada znacznie inteligentniejsze systemy bezpieczeństwa niż powszechnie znane ABS, BAS, ESP, MSR itp. działają na innej zasadzie, monitorują przestrzeń przed pojazdem, same hamują, informują o zagrożeniu, badają poziom zmęczenia kierującego, wykrywają pasy ruchu. Tak jak przedostatni system w każdym kraju sprawdza się idealnie, tak ostatni asystent pasa ruchu na polskich drogach jest zbędny. Polskie oznakowanie pasów ruchu na większości dróg jest niewyraźne, dla przykładu; znajomy pokonywał znaczne odległości na Niemieckich drogach bez dotykania kierownicy, gdzie na polskich drogach było to niemożliwe. Proponuję przeanalizować opinie i video testy A klasy, ale też nie brać ich w 100% na poważnie, jedynie brać pod uwagę twarde fakty tj. brak regulowanych zagłówków, funkcjonalność, czy wrażenia wizualne. Video-testy mają to do siebie, że ile dany importer zapłaci za dobrą opinie swojego produktu, to tak ten test będzie wyglądał, i właśnie w ten oto sposób są porównania Mercedesa G do Daci Duster w kategorii aut terenowych :shock: na marginesie, nie wiem co ma wspólnego plastikowa dacia do auta terenowego, ale to przemilczmy, w gorszym szajsie nie siedziałem. Nie odbiegając od tematu, nikt ze znajomych nie posiada tej A klasy, to też nie podpowiem Ci czy ten model jest dobry, czy też może jest zły, ale mogę Ci powiedzieć że znajomi posiadają inne Mercedesy prosto z salonu, jak też kupione od kogoś i nikt nie narzeka na jakość Mercedesa, a jedynie na stylistykę, no ale... to w nowych modelach zostało już zmienione w 100% ! Jedyne negatywne słowa jakie padają to "czym nowszy Mercedes tym częściej się psuje od tych starszych modeli" idąc w myśl tych słów, to już jedną poważną usterkę można uznać za te "częstsze" psucie się :) w końcu wiadomo, że starsze modele praktycznie nie psuły się :)

Reasumując;

1) Video-testy z przymrużeniem oka i dystansem

2) Mercedesy, owszem psują się, tak jak każde nowe auto, ale znacznie rzadziej.
acha
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: różne
Silnik: różne
Paliwo: Inne

31 Gru 2012, 18:58

Tyle, że za 90tys. zł o większości tych systemów można pomarzyć, A-klasa na małych felgach bez chromów też zbyt okazale nie wygląda.
Nie wiem co w tym odkrywczego, że Duster za 50tys. zł wygląda tandetnie przy G-klasie za 500tys. zł to jest oczywista oczywistość.
To raczej stare auta się psują, ludzie kupują nowe po to by mieć święty spokój.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Gru 2012, 18:58

Tyle, że za 90tys. zł o większości tych systemów można pomarzyć, A-klasa na małych felgach bez chromów też zbyt okazale nie wygląda.
Nie wiem co w tym odkrywczego, że Duster za 50tys. zł wygląda tandetnie przy G-klasie za 500tys. zł to jest oczywista oczywistość.
To raczej stare auta się psują, ludzie kupują nowe po to by mieć święty spokój.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Policja w Londynie stawia na samochody zasilane wodorem
    Historia walki londyńczyków ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza sięga lat 50. ubiegłego wieku. Zaczęło się od ustawy o czystym powietrzu, a w latach 90. zakazano w mieście palić węglem. Dzisiaj poczyniono kolejny ...
    Bezpieczne wakacje z kamperem
    Z powodu pandemii wiele osób obawia się spędzać urlop w dużych ośrodkach wypoczynkowych. W tej sytuacji jednym z możliwych rozwiązań okazuje się kamper, inaczej samochód kempingowy, posiadający część mieszkalną, ...

18 Sty 2013, 22:05

Jeśli szukasz samochodu nie tylko ładnego, ale wygodnego, bardzo dobrze wyposażonego to z tej listy wybierz Volvo V40, umów się na jazdę próbną, poznaj ten samochód. Warto.
Przedstawiciel Volvo na Forum
Napisz do mnie jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samochodach Volvo
coronil
Początkujący
 
Posty: 127
Miejscowość: Warszawa

24 Sty 2013, 20:40

Samochód już wybrałem. Jest to Tiguan benzynowy z silnikiem 122KM z 2012. Porównywaliśmy i testowaliśmy wiele samochodów. Ten odpowiadał nam najbardziej, a do tego zmieścił się w zakładanym budżecie.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i opinie.
sepoy
Nowicjusz
 
Posty: 22
Zdjęcia: 4
Auto: VW Tiguan
Silnik: 1,4V 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

24 Sty 2013, 23:35

Warto zapytać w salonie samochodowym czy nie prowadzą współpracy z zagranicznymi salonami w celu zakupu aut po pracowniczych np. z Niemiec, takie samochody są jeszcze na gwarancji i często mają niski przebieg i są w korzystniejszych cenach niż wyprzedaże za poprzedni rok.

[link do otomobile.pl wygasł]
sterngre
Nowicjusz
 
Posty: 44
Prawo jazdy: 01 04 1997
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW
Silnik: 2000
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008