Auto nowe do 90tys. zł

18 Lis 2012, 13:50

Witam wszystkich :)
Przymierzam się do kupna nowego samochodu, mogę na niego przeznaczyć do 95 tys zł (po dokupieniu dodatkowego wyposażenia). Obecnie, od 10 lat jeżdżę Fiatem Stilo Hatchback 1.6 16V i muszę przyznać, że jestem z niego jak najbardziej zadowolony. Dlatego zależy mi na samochodzie podobnym - trwałym, solidnym i niedrogim w eksploatacji.
Wstępnie wybrałem 4 modele w następującej kolejności:
- Volvo V40 2013 Standard T3 Hatchback-5d 150 KM 1.6 Benzyna T3 Manualna-6; 87 900 zł,
- Audi A3 2013 Prime Line Hatchback-5d Sportback 140 KM 2.0 Diesel TDI DPF Manualna-6
87 700 zł,
- Nissan Qashqai 2012 Visia SUV-5d +2 130 KM 1.6 Diesel dCi Stop/Start Manualna-6 4x2
85 400 zł,
- Alfa Romeo Giulietta Progression Hatchback-5d 140 KM 2.0 Diesel JTDM S&S Manualna-6 Q2
84 500 zł.
Wybrane ceny dotyczą podstawowych modeli z wybraną wersją silnika na podstawie aktualnych cenników promocyjnych (promocje to przede wszystkim audi i nissan), później dojdą oczywiście dodatkowe koszty typu lakier i dodatkowe wyposażenie minus negocjacje.
Który z wybranych samochodów byłby dla mnie najlepszy, i czy wart brać jeszcze jakieś inne pod uwagę?
sepoy
Nowicjusz
 
Posty: 22
Zdjęcia: 4
Auto: VW Tiguan
Silnik: 1,4V 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

18 Lis 2012, 14:15

Czy to musi być małe autko? Volvo wydaje się być ok. Audi.. Nie jestem przekonany do silników z turbina. Może coś innej klasy. Toyota avensis. Wychodzi nowy model mazdy 6. To też będzie ciekawa propozycja. Hyundai i40 2.0 gdi. Ja za te pieniądze omijal bym volkwagena. Wejdz na autocentrum i zobacz opinie o nowym passacie.. Jeszcze Kia optima powinna Cię zaskoczyć. Piękne auto, miejsca z tyłu jak w skodzie superb no i silnik 160 km bez turbiny. 7 lat gwarancji. Za te pieniądze kierował bym się ku temu segmentowi .
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lis 2012, 14:34

Z wymienionych przez Ciebie warto zainteresować się Alfą i Volvo, bo to najnowocześniejsze auta. Audi A3 to już stare auto, które debiutowało w 2003r wg mnie nie warto i lepiej wziąć wiekszego Qashqai'a jeśli nie patrzymy na wiek konstruckji. Dzisiejsze diesle nie są tanie w eksploatacji.

Z propozycji adekwatnych do Twojego wyboru to:
Hyundai i30 Premium, Kia Cee'd XL z silnikiem 1,6GDI/135KM z maksymalnym wyposażeniem typu ksenony, nawigacja, alusy 17", światła LED, a w Kii system ostrzegający przed przekroczeniem linii czy wyświetlacz zamiast prędkościomierza

Chyba lepiej kupić full wersję mniej renomowanego producenta, który jakością nie odstaje od VW niż golasa od Audi?

Jeśli nie przeszkadza Ci większe auto to przychylam się do propozycji fizziego12
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

18 Lis 2012, 20:42

Czy autko musi być małe? W sumie niepotrzebne mi zbyt duże, przeważnie jeżdżę sam, żona na razie ma samochód służbowy.
Dzięki za zwrócenie uwagi na wiek Audi, bo nie zwróciłem na to uwagi i bardziej przejmowałem się wiekiem konstrukcji Qashqai'a. Audi więc skreślam.
Zainteresowałem się za to Mazdą 6 z silnikiem 2.2 163KM z 2011 roku, a jak nie to Mazda 3 z silnikiem 3 1.6 MZ-CD 115KM 6MT. Doszedł mi jeszcze Nissan Juke 1.5 dCi,110KM, Hyundai i35 i hybryda Avensis.

Podsumowując. Potrzebny mi jest samochód na jakieś 8-10 lat - kompaktowy lub pseudo suv, oszczędny w eksploatacji, z niskim zużyciem paliwa, na który mógłbym przeznaczyć ok. 90tys zł.
Nadal najbardziej podoba mi się Volvo V40 i Mazda 3 lub 6, mógłby być Nissan, którym już jeździłem . Kia? Nie wiem.
sepoy
Nowicjusz
 
Posty: 22
Zdjęcia: 4
Auto: VW Tiguan
Silnik: 1,4V 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

18 Lis 2012, 21:41

Mazde odpusc sobie w dieslu.
Są awaryjne. Widać że też jesteś sceptycznie nastawiony do koreancow. Sądzę że ceed kombi w wersji XL był by dobrym wyborem. Dużo lepiej wykonane auto niż mazda 6. Nie kieruj się tym, że japoniec i niemiec jest " the best " a francuzi i koreance do dupy. Bo teraz citroen c5 jest lepszym samochodem niż passat niestety. 7 letnia gwarancja obejmuje podzespoły mechaniczne jak i elektronikę. Jeśli potrzebujesz auta na 8-10 to kia spełnia najlepsze warunki gwarancji. Poza tym to 2 koncern najlepiej się sprzedający w polsce.Obejrz ceeda w salonie, jakość wykonania, przyjedz się i ocen. Być może inny model będzie dla Ciebie lepszy :)
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lis 2012, 22:55

Od nowej 6 to wątpię, żeby Cee'd był lepiej wykonany. W tych pieniądzach to warto się rozejrzeć wśród kompaktów za Volvo V40 czy za nowym Mercedes A
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł],
Oba samochody to znacznie lepsze propozycje od koreańczyków
Pisząc o Maździe 6 miałeś na myśli jeszcze stary czy już nowy model?
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy baterie to słaby punkt samochodów elektrycznych?
    Czemu kierowcy boją się samochodów elektrycznych? Głównie z uwagi na baterie. Obawiają się ich trwałości, ograniczonej pojemności i czasu ładowania. Choć problemy te bez wątpienia są realne, z biegiem rozwoju ...
    Awaria samochodu w weekend. Jak oszacować koszty?
    Weekendowa wycieczka to przyjemna wizja spędzenia wolnego czasu. Co jednak zrobić, gdy podczas podróży zepsuje się auto? Bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy to podstawa. Później trzeba jeszcze pomyśleć ...

19 Lis 2012, 00:23

Starszy oczywiście. Autor pisał o nim że przygląda się dieslu z rocznika 2011. Nowa mazda 6 raczej będzie lepiej wykonana od ceeda. To inne klasy. Chodź ceed jest wykonany równie dobrze jak optima więc można by się kłócić. :D z ciekawości zobaczę nowa mazde 6. Starszy model niestety. wykonany jest srednio jak na tą klasę ale te auto ma już parę lat. Nie warto kupować za tyle kasy auta z 2011 i w dodatku z awaryjnym silnikiem. Volvo to dobry pomysł tyle że trzeba się liczyć z tym że utrzymanie takiego samochodu odpowiednio kosztuje. Mówisz że to dużo lepsza propozycja.. Nie chce się kłócić ale. Autor miałby płacić za znaczek mercedesa 90 tys? Uważam że kia i hyundai są za 75 nawet i lepiej wyposażone, mocniejszy silnik i gwarancja. Być może wykonanie jest trochę gorsze( chodź nie był bym tego taki pewny) ale przeplacac tyle to przesada. Chyba że to ma być na aż tak ekskluzywne.


PS. Libre obejrzyj nowego ceeda w salonie, szczególnie w kombi :)
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Lis 2012, 13:48

Wypowiem się jako użytkownik mazdy 6 163km 2.2 diesel.

Auto jest z produkcji 2011, kupiony na początku 2012. Wersja sport. Sedan. Jak się jeździ? Istna bomba! To oszczędny bolid. Spala w trasie 5-6 litrów przy prędkościach z rzędu 140-160 km/h. Właściwości trakcyjne - super, świetnie trzyma w zakrętach, jest jak przyklejona do jezdni. Cena odsprzedaży, po tych 8-10 latach też będzie przyzwoita (bazując na obecnych cenach używanych mazd z początku produkcji).

Na autostradzie przy 200km/h auto świetnie reaguje. Z resztą dla tej mazdy taka prędkość to żaden problem. Co najwyżej powietrze głośno świszczy przechodząc przez spoilery. Świetnie trzyma się drogi. Jest świetnie wyciszona, pod warunkiem że nie katujemy silnika, w innym wypadku słyszymy piękne mruczenie. Wystarczy wcisnąć pedał do połowy, a zostaniemy wgnieceni w fotel. Ma pazur. I to duży! Ciężko jest wykorzystać jej pełną moc.

Skrzynia ma krótkie przełożenia, świetnie zestrojona. Fotele są bardzo wygodne - mówię w tym momencie o półskórze - siedzenie jest obite innym materiałem - wygląda znacznie lepiej niż zwykła skóra. Fotele są wyprofilowane, zapewniają świetne trzymanie boczne, pasażerowie z tyłu mają znacznie więcej miejsca niż w Mitsubishi Outlander. Jeżeli zamierzasz jeździć w dłuższe trasy typu 500-1000km (chociażby wypad wakacyjny), jadąc przepisowo +30-50km osiągniesz w trasie spalanie ~~5.3l. A i rodzina będzie podróżowała w bardzo komfortowych warunkach. Najniższe jakie udało mi się osiągnać to 4.4l przy 120km/h~~.

Co do awaryjności:
Poprzednie diesle mazdy powyżej pojemności 2.0 są bardzo udane, poniżej tj. 1.6 jednostka 109km - to przecież zmodyfikowany francuski diesel, nie ma co wymagać cudów. Jeżeli masz środki finansowe na 6tke, to nawet nie patrz na 3. Inna liga. Mniej dynamiczna, a jednostka 1.6 którą obecnie oferują to zmodyfikowany francuz ze 109km na 115km (ponoć poprawili awaryjność, jak to jest w rzeczywistości wyjdzie potem).

Brałbym 6tke bez wahania, zwłaszcza że teraz jest wyprzedaż - w mazdzie po 10 tys. na 6. Z racji że muszę zdać 6tkę, sam stoje przed wyborem samochodu tyle że za 75 tys... Gdybym miał możliwość wziąć za 95 tys... bez wahania brałbym mazdę.Zazdroszczę :oops:
MGx
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Mazda 6
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

19 Lis 2012, 17:13

Mgx. Wychwalasz bardzo to auto. Muszę Cię zaskoczyć. W przypadku mazdy . Diesel z podobnym przebiegiem jest tańszy niż benzyna(samochody używane). I wiem wychwalasz to co masz. Nic się nie dzieje z twoim autem i życzę Ci by było tak dalej. Ale wiele ludzi narzeka na ten silnik. Dlatego większość ludzi co mają hondy/ mazdy mają benzyny. Bo są mało awaryjne. Z reguły tylko firmy kupują te samochody w dieslu. A co do prowadzenia jest ok bo jechałem tym samochodem. Ale są też inne auta które lepiej się prowadzą. Mówię o tym segmencie oczywiście. A upust 10000 tys jest lekkim nie porozumieniem. Auto z wyprzedazy i do tego stary model? Renault daje na lagune koło 15-20. Skoda na superba koło 15. I są to auta do zamówienia. Nie warto. Za te pieniądze mazde 6 ale nowy model. Tak wgl. Teraz w autoswiacie było porównanie ceeda, golfa 7, octavi i audi a3. Co ciekawe ceed był na 2 miejscu i przegrał dynamiką silnika bobgolf miał 150 a ceed 128 km.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Lis 2012, 22:32

To weźmie benzynę, jeszcze zaoszczędzi na zakupie lub kupi z lepszym wypasem. ;). 10 tys. jest na ten rok produkcji, , w salonie utarguje jeszcze - w końcu w tym roku auta koncernom tak sobie schodzą. Z tamtego roku jest po -20 tys. To dużo jak na auta które są "full wypas" w podstawowej wersji, zwłaszcza że w autach VAG za klimatyzację płacisz czy coś tak niezbędnego w zimie jak ESP, jeżeli jeździ się poza miastem. Mazde dostajesz z pełną elektroniką, klimatyzacją zwykłą, radiem itd w najuboższej wersji. Warto by też rzucić okiem na ofertę Hyundaia i Kia - o nich się nie wypowiem, bo żadnego nie miałem, jednak wiele osób zachwala.

A propos niezawodności. Miałem "niezniszczalne tdi" 1.9 w skodzie octavii (105km), od nowości, które ponoć 500 tys. km jeżdżą lekka ręką, a padł mi przy przebiegu 160 tys. Po prostu padł silnik - do wymiany cały. Wszystko robione było według wytycznych, serwisowane w ASO, zawsze rozgrzewane przed jazdą, jak i schładzane po. Nie katowane. I trup.

Nie wiadomo jak awaryjne będą silniki po 2010. Równie dobrze może sypać się VAG czy francuz.

Jednak zgodzę się w 100% że najbezpieczniejszym wyborem będzie mazda + benzyna.
MGx
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Mazda 6
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

20 Lis 2012, 17:56

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc, będę miał nad czym myśleć przez najbliższy czas. W trakcie dyskusji nad zaletami i wadami poszczególnych samochodów zastanawiałem się przede wszystkim jakiego samochodu potrzebuję, a nie jaki mi się marzy. Na razie pojeździmy jeszcze z żoną po salonach żeby dokładnie przyjrzeć się, co niektórym. Przyjrzałem się porównaniom w autoświacie ceeda, golfa 7, octavi i audi a3 i mimo, że nie zgadzam się z wynikami autorów (doborem samochodów) z pewnością zwrócę uwagę na ceeda.
Z zakupem prawdopodobnie będzie się najlepiej wstrzymać do początku przyszłego roku (luty), choć na pewno już wtedy trzeba będzie mieć wybrany samochód.
sepoy
Nowicjusz
 
Posty: 22
Zdjęcia: 4
Auto: VW Tiguan
Silnik: 1,4V 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

30 Gru 2012, 20:01

Trochę pojeździliśmy z żona po salonach. Trudno nam o konkretne decyzje, ale na nie, na szczęście zostawiliśmy sobie jeszcze trochę czasu. Poza tym Fiat Stilo 1,6V 103KM, którym ciągle jeżdżę posiada znacznie lepsze osiągi niż kilka z oglądanych samochodów - średnie spalanie 7,3 zimą i przyspieszenie 10,5 sek.
Skreślamy na początek wszystkie Kie, sorry fizzy12 ale moim zdaniem te samochody z zewnątrz wyglądają znacznie lepiej niż w środku.
Rozczarowało nas też nieco ciasne wnętrze Volvo V40, może dlatego, że wsiadaliśmy do niego po Golfie 7. Za to wnętrze golfa rewelka, oglądaliśmy wersję silnikową 1,4TSI z najbardziej wypasioną wersję wyposażenia. Podoba mi się też nowa Mazda 6 i gdyby nie to, ze jest za długa na mój podjazd, to mimo przekroczenia budżetu na nią próbowałbym namówić żonę.

Mam już za to zgodę na przekroczenie budżetu do 110tys. i kilku wybranych kandydatów. Celuję teraz w krótsze samochody tj. kompaktowe, benzynowe crossovery z napędem na jedną oś. Najbardziej podoba mi się Mazda CX5, myślę jeszcze o Hondzie CRV i ewentualnie nowych Toyocie RAV4 i SUVie Volvo V40, które wejdą w styczniu 2013.

Co o nich sądzicie?
sepoy
Nowicjusz
 
Posty: 22
Zdjęcia: 4
Auto: VW Tiguan
Silnik: 1,4V 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

30 Gru 2012, 20:13

Nie mam Ci nic za złe. Tylko trochę przesadzasz. Golf 7 materiały takiej samej jakości jak mój ceed. Zresztą ceeda wszędzie chwalą za jakość użytych materiałów. Nie wiem jaką kia oglądałeś( być może słaba wersja wyposażenia). Optima jest samochodem który jest jak na swoją klasę bardzo dobrze wykonany. No ale o gustach się nie dyskutuje. Co do samochodu. Ja brał bym cx5. Autko bardzo ładne, pakowne. Crv bym sobie nie zawracał głowy .
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

30 Gru 2012, 23:25

MGx napisał(a):...na auta które są "full wypas" w podstawowej wersji, zwłaszcza że w autach VAG za klimatyzację płacisz czy coś tak niezbędnego w zimie jak ESP, jeżeli jeździ się poza miastem. Mazde dostajesz z pełną elektroniką, klimatyzacją zwykłą, radiem itd w najuboższej wersji. Warto by też rzucić okiem na

No widzisz jak dawno nie patrzyłeś na wyposażenie w VW - Passata nie dostaniesz z manualną klimą. Od podstawowej Trendline jest automatyczna 2 strefowa, a ESP to jest standardem w najmniejszym Up!. Elektryka to teraz temat rzeka. Różnie rozumiane pojęcie - dla jednych full to ele. szyby, lusterka, pilot, dla innych to nic takiego.
Sama 6 - bardzo mi podchodzi, ale jak koledzy mówią - 2.0 MZR-CD nie należy do bezawaryjnych. Zapychające się sitko, przez które przechodzi olej zasysany do miski olejowej – zwane potocznie „smokiem”.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290

31 Gru 2012, 12:05

Ja popieram fizzy12 i kupiłbym np. Kie Sportage, Ceed'a, z koncernem VW dałbym sobie spokój nie ma jakiś ciekawych propozycji ( nowy golf jest dopracowany ale wygląda ja FL VI a nie VII).
Zobacz sobie jeszcze na Citroena DS4 jest to coś z lepszych sfef :

Tutaj masz z 1.6 HDi dobry sprawdzony silnik z poprzednich modeli albo można 1.6 benzyne.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
turbiak
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 91
Zdjęcia: 9
Auto: Astra H 1.6 / Clio 2 FL 1.2