Auto w komisie sprowadzone z Niemiec

04 Lis 2009, 00:02

Hej,

Znalazłem sobie samochód w komisie, który został sprowadzony z Niemiec. Dzwoniłem do handlarza, który zapewnił mnie, że po kupnie czeka mnie tylko opłata związana z rejestracją samochodu.

W jaki sposób zweryfikować, czy wszystkie opłaty (recyklingowa, podatek, itd itp) zostały uiszczone przez komis? Czy handlarz może mi to w jakiś sposób udowodnić?

Na zdjęciu samochód posiada żółtą rejestrację i zastanawiam się, czy to może o czymś świadczyć.

Jakie opłaty mogą mnie jeszcze czekać (o których handlarz może nie wspomnieć)?

z góry dzięki za odpowiedź
k_seb
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Kraków

04 Lis 2009, 08:57

Pokwitowania wszystkich opłat handlarz musi Ci dać fizycznie do ręki. Co do wymaganych dokumentów polecam forumową wyszukiwarkę lub google.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

05 Lis 2009, 21:29

Kupując samochód z komisu powinieneś otrzymać:
1. faktura zakupu z komisu na Ciebie
2. zaświadczenie o działalności gospodarczej komisu lub KRS poświadczony za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione (właściciel bądź osoba upoważniona - jeśli upoważniona to dodatkowo upoważnienie) z którego wynika, że komis ma wpisany handel pojazdami
3. jeżeli samochód jest osobowy to akcyza - zaświadczenie o zapłacie akcyzy - akcu wystawione na komis
4. opłata recyklingowa na komis
5. dowód rejestracyjny
6. tłumaczenia przysięgłe dokumentów
7. badanie techniczne - nawet jeśli z zagranicy jest ważne to często trzeba robić jeszcze badania dodatkowe - uzupełnienie danych brakujących w zagranicznych dowodach rejestracyjnych np. rok produkcji...
8. tablice rejestracyjne lub w przypadku ich braku oświadczenie komisu zawierające informację - szczegółową o przyczynie ich braku.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW 328 Hommage 2011
    BMW 328 Hommage, zaprezentowane z okazji siedemdziesiątych piątych urodzin legendarnego samochodu wyścigowego BMW 328, jest nowoczesną interpretacją charakteru i stylu protoplasty. Koncept to przykład na to, jak dziś mogłoby ...
    Kierowca i narciarz w jednym stali domu
    Zadając pytanie: Co łączy kierowcę i narciarza? Pewnie większość osób odpowiedziałaby, iż łączy ich samochód, którym narciarze najczęściej docierają pod stok narciarski. Jednak obie te grupy mają ze sobą ...