Auto w LPG do 13 tys. zł

18 Maj 2017, 19:40

To niby te same sulniki, ale krążą opinie, że 1.8 mają.większe skłonnosci do picia oleju i tam.byly 3 wersje 110km, 125km i 130 - SCI z bezposrednim wtryskiem i tego nie zagazujesz. A zdarzaja sie handlarze co wkladaja oslone z 1.8 HE do SCI - sci mialy skrzynie 6 wiec po tym mozna poznac bo pozostale maja 5.
2.0 troche lepiej sie powozi, zawsze, to 20km, ale wiem jak ciezko znalezc dobre auto i nie upieralbym sie na 2.0 - 1.8 w dobrym stanie bym bral.
grzesio1912
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Lublin / Chełm
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Ford Mondeo 97 2.0 Pb + Lpg

22 Maj 2017, 07:45

A co sądzicie o tym?
Jest to dla mnie kawałek, ale jeśli jest to prywatny właściciel i jest w dobrym stanie, to mogę podjechać. Martwi mnie jedynie tylko to, że historia jest do 2014r., więc ten przebieg przez 3 lata może być nieautentyczny i to, że na pierwszym zdjęciu auto strasznie wysoko "wisi" nad kołami.

[link do oferty na Olx wygasł]
plateg9
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 16 01 2015
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat Bravo II
Silnik: 1.9 JTD
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Maj 2017, 10:01

Od 2014 roku masz historię pojazdu z przeglądów - może właściciel nie bawił się w cofanie co roku przed przeglądem :D

Zdjęcia nie są najwyższej jakości - co może świadczyć o tym że sprzedawca nie jest zawodowym handlarzem.

Jedyne na co zwróciłem uwagę to to że to ogłoszenie jest z 6 maja i ma 600 wyświetleń. Napisz zapytaj o VIN, może już ktoś na forach o niego pytał.
grzesio1912
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Lublin / Chełm
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Ford Mondeo 97 2.0 Pb + Lpg

24 Maj 2017, 20:40

Znalazłem u siebie w Częstochowie takie coś:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Sprawdzone, handlarz na 100%, ale jest to u mnie, w Częstochowie, więc na pewno pojadę sprawdzić. Oprócz tego co mówiliście, to w kwestii technicznej na co zwrócić uwagę? Czy coś uderza was ze zdjęć (krzywo wstawione lampy, jakieś luzy itp. sugerujące, że mocno bity)?
plateg9
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 16 01 2015
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat Bravo II
Silnik: 1.9 JTD
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Maj 2017, 05:17

Tyl wyglada na drugi lift, wiec teoretycznie wiekszosc problemow nsprawil producent.
Faktycznie prawa lampa jakby troche wieksza szpara, poza tym nie rzuca sie nic w oczy.
A sprawdzac to co pisalem:
Ranty drzwi od srodka
Czy pali olej (na cieplym dac mu obroty do odcinki czy dymi)
Posluchac klapek - gdzies na yt byl filmik jak to sprawdzic
Czy klima chlodzi
Ma odpalac od strzala za kazdym razem
Tzn. To co pisze o sprawdzaniu to nie sa tematy do rezygnacji z auta a jedynie pole do negocjacji. Klapki zrobisz od 300 (same klapki i to najczesciej starxza) do 1.8 za caly kolektor. Jsk nie palu od strzala moga byc juz luzy zaworowe do regulacji tez ze 300, klima to juz roznie. Spalanie oleju to juz gotszy temat bo remonty to na pewno wiecej niz 2 tys. Ewntualnie posluchac lozysk bo z tylu sa razem z piasta i Skf po 350 jest.
grzesio1912
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Lublin / Chełm
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Ford Mondeo 97 2.0 Pb + Lpg

25 Maj 2017, 05:21

Filmik jak sprawdzic klapki

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

grzesio1912
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Lublin / Chełm
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Ford Mondeo 97 2.0 Pb + Lpg
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    10 ciekawostek na temat Toyoty
    Toyota to dziś największy koncern motoryzacyjny świata i jedna z największych firm na naszym globie pod względem przychodów. Japońska marka odnosi sukcesy na rynkach od Ameryki, przez Europę i Azję, aż po Australię. ...