Auto w okolicach 20 tyś, nie sprawiające problemów.

14 Wrz 2017, 21:22

Ja tam różnicy w odcieniu nie widzę :)
Czyli co? W.g Ciebie bity i składany?
Hoger
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 30 05 1996
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.9 mJet 120km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

14 Wrz 2017, 21:24

Może nie tyle kolorowy, co krzywy (po masce widać).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Wrz 2017, 21:30

Coś było dłubane na pewno ale myślę że nie mocno, może tylko zderzaczki było robione a może i więcej ale trzeba mieć do tego dystans. Nie ma nic złego w tym že malowany był powtórnie aby było to dobrze zrobione i nie był to ulep
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Wrz 2017, 21:52

A może mitsubishi lancer?

[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ogólnie auto jest bardzo ładne jedynie co to wnętrze trochę japońskie no i wyciszenie spod silnika z tego co wiem jest nie ciekawe, no ale można samemu to zrobić po za tym jeśli chodzi o auto z zewnątrz wydaje mi się że jest bardzo ładnie autko narysowane.

Jedynie wada to cena ale zasugerowałem się tą z bravo bo rozumiem że jesteś w stanie trochę nagiąć budżet?

Może jakaś honda civic vIII GEN?
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Wrz 2017, 18:01

To Mitowisi ma obrzydliwy zadek :) Ogólnie japończyki to są dziwne auta, jak z zew. fajne to środek paskudny i odwrotnie :)
Jakoś mnie ciągnie do Bravo, taka kontynuacja by była po moim Stilo :) Ewentualnie jeszcze biorę pod uwagę Audi A4 ale głównie ze względu na to, że liczę że nie będzie rdzewieć :) Każde auto co miałem do tej pory to progi gniją :)
Hoger
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 30 05 1996
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.9 mJet 120km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Wrz 2017, 21:11

Chyba sie zorientował z tym Bravo że cene za niską dał bo teraz już o 10 tyś drożej :)
Hoger
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 30 05 1996
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.9 mJet 120km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obowiązkowy przegląd pojazdu, a koronawirus?
    Co zrobić w sytuacji jak niebawem kończy nam się przegląd naszego samochodu? W normalnych warunkach umawiamy się na niego kilka dni wcześniej lub po prostu jedziemy wykonać ścieżkę diagnostyczną. Nie inaczej jest obecnie ...
    Dacia Duster - historia
    Duster odniósł prawdziwy sukces, zdobywając serca 400 tysięcy klientów w ciągu niewiele ponad 3 lat od jego wprowadzenia do sprzedaży. W 2012 roku uplasował się na przykład w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających ...

28 Wrz 2017, 18:14

Wracając jeszcze do tego białego Bravo, tak się zastanawiam, czy warto tyle kasy dawać za Włocha jak za te same pieniądze można kupić A4B7 czy Bmw E90? Co prawda, te dwa ostanie będą miały ze 3-4 lata więcej i przebieg z x2.
Hoger
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 30 05 1996
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.9 mJet 120km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

28 Wrz 2017, 19:22

Chłopie, który to miesiąc rozważań?

Nie ma sensu porównywać e90 czy a4 do bravo bo to zupełnie inny segment.
bravo porównuj do a3 i 1-er
e90 i a4 to poziom ar 159

Masz w temacie "nie sprawiające problemów" to się tym kieruj a nie myślisz o jakiś poniemieckich szrotach z poskręcanymi licznikami, na które popyt jest ogromny i ściąga się każdy rupieć w każdym stanie
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

28 Wrz 2017, 21:27

Chłopie, w styczniu będą 2 lata jak rozkminiam :)

Tego białego Bravo mam wydruk z Aso Fiata i wygląda całkiem ok i przebieg w 99% autentyczny.

A odnośnie porównania to jedynym kryterium była podobna cena.
Hoger
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 30 05 1996
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.9 mJet 120km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Paź 2017, 17:05

Dostałem info, że to Bravo miało w czerwcu szkodę na ~ 3000Euro. Tylko nie wiem, czy ta kwota oznacza dobrego dzwona czy tylko jakaś stłuczka?

W środę/czwartek podjadę zobaczyć jak to wygląda i ewentualnie podjadę na stację kontroli żeby sprawdzili zawieszenie, hamulce i ogólnie jak od spodu wygląda.

A znacie jakąś dobrą firme w której można sprawdzić wypadkowość? Tylko żeby raport był dosyć szczególowy, co konkretnie było uszkodzone.
Hoger
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 30 05 1996
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.9 mJet 120km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

14 Sty 2018, 23:47

To znowu ja, nadal nic nie kupiłem :)
Mam okazję kupić "po rodzinie" Bravo rok 2007, wersja Dynamic, 4 lata w kraju, bez wypadkowy, w weekend 200 tyś stuknęło. Także auto znane mi (kilka razy jechałem), wiem jak serwisowane itd ale co najważniejsze, cena przyzwoita ;)
Problem jednak się pojawia jeśli chodzi o silnik. Mało jeżdżę (4 km w jedną stronę do pracy), rocznie 4-6 tyś z czego 2 tyś to wyjazdy w 2-3 trasy a reszta miasto. A silnik to 1.9 mJtd 8v 120 km i co najgorsze z Dpf.
Miałem kupić benzynę tylko że na benzyniaka musiałbym wydać 2 razy tyle co za tego diesla a spalanie było by dużo wyższe.

I teraz nie wiem, kupić znane auto a zaoszczędzone pieniądze mieć na ewentualne naprawy czy jednak wydać drugie tyle, żeby mieć benzynę i w zamian większe spalanie ale szybsze nagrzewanie zimą i teoretyczną mniejszą awaryjność??
Hoger
Nowicjusz
 
Posty: 46
Prawo jazdy: 30 05 1996
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.9 mJet 120km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Sty 2018, 09:31

Przy 4km w jedną stronę zimą spalanie nie będzie małe (latem też nie, ale zimą to spokojnie 8-9 litrów łyknie).
Jeśli będziesz robił tylko tyle, a w weekendy auto będzie stało... No to trochę krucho. Gdybyś miał okazję przegonić tego diesla i DPF co weekend poza miastem w trasie to bym się zainteresował, jeśli taniej po rodzinie i auto pewne.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Sty 2018, 19:00

Hoger napisał(a):Miałem kupić benzynę tylko że na benzyniaka musiałbym wydać 2 razy tyle co za tego diesla a spalanie było by dużo wyższe.
nooo, 1.4 benzyna spali baaardzo dużo...

Jakiegokolwiek silnika byś nie kupił, to na tych 4km nie licz na jakieś super oszczędności (gdzie diesel zimą to będzie dramat, a potem jeszcze będziesz gadać jakie to Fiat robi beznadziejne silniki). No i faktycznie przy obecnych cenach paliw (na krakowskich stacjach różnica średnio 2gr na korzyść ropy) i Twoich przebiegach fes zaoszczędzisz :roll: na wymianę oleju może wystarczy...
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14034
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

15 Sty 2018, 19:24

Nie wiem skąd jesteś ale jeśli by Cię to interesowało to mój sąsiad ma do sprzedania zadbaną Corollę,od kilku lat jeżdzi tylko Corollami i bardzo o nie dbał i dba dalej. Wszystko zawsze na czas robił.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Sty 2018, 21:06

Serio, pół roku auto kupujesz i wybrać nie możesz? Poczekaj jeszcze kilka lat to kupisz nowe :mrgreen:

Jak ma mało spalać na krótkich odcinkach to Toyota Yaris 1.0 albo Aygo 1.0.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009