Auto w przedziale 20-30 tys. zł

06 Wrz 2018, 15:43

Z tych samochodów to Lexus
Mlody01
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 05 10 2001
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.0 16V 135KM 100KW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

08 Wrz 2018, 21:09

Raziel11 napisał(a):2. Alfa 159 w benzynie i gaz? niestety

Podobno ten silnik jest najlepszym wyborem pod LPG w tym modelu. 1.75 TbI ma bezpośredni wtrysk więc nie bardzo.

Z tych które wypisałeś poszedłbym w Volvo, ewentualnie Alfę Romeo, tyle że 1.8 140 konny nie ma regulacji luzu zaworowego i jeśli chodzi o LPG, pojawia się problem regulacji co 30-40 tys km

W tej Alfie to i tak chyba najlepszy wybór pod gaz, prawda? Regulacja luzów to chyba nie są jakieś astronomiczne koszta, jak na mój przebieg raz na 2 lata.

mateusz9986 napisał(a):Musisz pamiętać o tym że i Audi i Volvo to auta premium, więc i części są wyższe od np Citroena.

Koszty nie będą jakieś diametralnie różne, to nie Bentley :)

galakty napisał(a):Nie wiem co tutaj robi A3 8P z 1.6 MPI. Rozumiem że premium, ale jedyne premium co to posiada to znaczek na masce, kierownicy i klapie bagażnika.

W zasadzie A3 mi się podoba, dlatego sie tutaj znalazł, silnik niezawodny i skrojony pod gaz. Szkoda, że 5-drzwiowy wyglada jak kombi . JA wiem że 11 sek. do setki szału nie robi, ale jeździłem całkowitymi zamulaczami, nie oczekuję wyścigowych doznań :) Z Twojej wypowiedzi rozumiem, że A3 oferuje za mało jak na swoją cenę?

bartez90 napisał(a):Z wymienionych aut stawiałbym na volvo s40, a4 b7 oraz lexusa is. Dobre i raczej niezawodne silniki, tolerujące lpg, wszystkie z niezłą dynamiką.
.
Na chwilę obecną nr 1 dla mnie to właśnie s40. Tylko konia z rzędem temu kto znajdzie egzemplarz poliftowy 2.4 z manualem, no i nie srebrny/ złoty :D W sumie przez głowę przeszło mi "auto na zamówienie" ale do tego dojdzie 18% akcyzy i prowizja dla firmy...

galakty napisał(a):IS200 to za 15k, a nie 30k. Tutaj szukaj IS300 lub GS300.

Te IS200 raczej pod 20 tys. kosztują, mam na myśli te z końca produkcji nie z lat 90-tych. 3 litrowy silnik to dla mnie troszke przesada, nie jestem rajdowcem. GS wizualnie mi nie podchodzi, zresztą to już większe auto, wolałbym kompaktowego sedana. Co do Lexus'ów, to ktoś kojarzy komis z Buska-Zdroju?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

mateusz9986 napisał(a):No jeśli chodzi o sam silnik to tak 1.6 to jednostka prosta jak cep, montowana jeszcze w Golfie III. Co do Volvo to silniki do 2.0 to konstrukcja Forda, powyżej już Volvo. W citroenach największa szkoda że włożyli niemieckie silniki BMW i tutaj zaczął się problem. Od 2009 roku, Citroen jak już to tylko diesel, chyba że teraz te nowe tzw. PureTech - 3 cylindry ale niezłe opinie.

Dlatego myślę o 2.4, te fordowskie mnie nie przekonują. Co do c4 to rozważałem ten puretech, ale teraz sobie doczytałem, że montowali go dopiero po lifcie tj. 2015 roku, a to już stanowczo większa koszta, więc odpada.

A miał ktoś do czynienia z w204 z 1.8, 2.0 sprzed liftu?
Gatz
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Nie mam

09 Wrz 2018, 09:06

Gatz napisał(a):Co do Lexus'ów, to ktoś kojarzy komis z Buska-Zdroju?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... f566ae0332

W Busku Zdrój dużo osób kupiło Lexusy od LUCARS i byli zadowoleni.

Gatz napisał(a):3 litrowy silnik to dla mnie troszke przesada, nie jestem rajdowcem.

To nie chodzi o bycie rajdowcem, bo 3l i tak ma tylko automat. Kwestia tego, że silnik jest jeszcze bardziej pancerny, spali niewiele więcej, co ma niewielkie znaczenie przy gazie oraz zapewnia lepszy komfort jazdy dzięki zapasowi mocy. Dodatkowo 300tki trzymają bardzo dobrze cenę.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

09 Wrz 2018, 09:12

Serio chcesz wydać ponad 20 tysięcy na dwulitrówkę w Lexusie? Skoro masz 20-30k to ja bym szukał IS300 bez dwóch zdań. Dzida ładnie opisał, tu nie chodzi o rajdowanie, a komfort, zapas mocy i trzymanie ceny. Wątpię że ktoś to potem odkupi za takie pieniądze, gdzie można IS200 dostać za 12-13k :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007