Auto w teren do 13k

15 Wrz 2017, 09:43

Witam.

Szukam auta, które nadawałoby się na wypady w teren (tj. na drogi gruntowe, bez off-road). Budżet jest mocno ograniczony - do 13k. Na pierwszy rzut oka znalazłem Hondę CR-V oraz Suzuki Grand Vitara I, ale to są auta, które niedługo już osiągną pełnoletność.
Chciałbym uzyskać informację, czy jest sens iść w takie auta, gdy ma się małe pojęcie na temat mechaniki pojazdów, a wiadomo, że mogą pojawić się usterki. Może jeszcze co innego moglibyście zaproponować?
Bo jeśli wybór takiego auta nie jest zbyt dobrym pomysłem, to czy np taki Ford Fusion nada się do jazdy poza miastem?
Husii
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

15 Wrz 2017, 16:15

SUV'y są drogie, nic nowego
O ile młodszy będzie ten fusion? trzy lata? to dużo zmienia, 15 czy 18? Nie będzie się psuł? Już pomijam, że to "standardowe" auto i nie wiem czym miałby się wyróżniać, żeby akurat ten model kupić na jazdę po nieutwardzonych drogach.

Typową w tym kraju drogą gruntową, taką jakich jest najwięcej przejedzie praktycznie każde auto (służbowe szczególnie dobrze się do tego nadają, sprawdzone :ok: )

Popatrz sobie na citroena c5. Zawieszenie hydro, podniesiesz kiedy będzie Ci potrzeba
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Wrz 2017, 17:49

Budżet masz dość niski więc nie masz tu za wielkiego wyboru więc musisz się zdecydować albo kupić coś młodszego bez właściwości terenowych albo nie patrząc na rocznik auto które będzie dawało radę w terenie. Ale tutaj odrazu nasunął mi się Suzuki Jimny, może na to nie wygląda ale możesz go też w błocie ostrym topić i sobie poradzi. Właściwości terenowe ma super dodatkowo koszty eksploatacji niskie i mały ekonomiczny silniczek. Jakbyś dorzucił trochę kasy to można by było patrzeć też na Suzuki SX4. Popatrz jeszcze za Pandą 4x4 może przypadnie Ci do gustu i będzie najmłodsze z tych typów
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Wrz 2017, 22:28

Tak jak pisze Kao - w tym budżecie Panda. SX4/Sedici to co najmniej 15-16k, przy czym wybór niewielki.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi