Auto w trasy do 10000zł

08 Sty 2015, 20:02

mateo199214 napisał(a):napaliłem się na e34 serii 5 niestety te samochody są już zbyt stare i nie chce cały czas bić piony z mechanikiem

jak CI pasuje to auto to bym w nie celował, bo stare auto nie oznacza, że będzie się psuć. Szczególnie, że masz taką kasę, że znajdziesz bardzo ładne e34. Myślę, że mniej będzie się psuć niż szukane po minimalnej kasie e46 :yes:
e39 jest już o wiele droższym autem, z dużo większą ilością drogiej elektroniki/elektryki
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

08 Sty 2015, 20:04

E34 to też seria 5 tylko że starsza. W kwocie do 15 tysięcy znajdziesz jakąś perełkę więc spokojnie :wink:
E39 droższe wiadomo, bo nowsze
E46 jest spoko, nie ma co porównywać do Bory bo to segment wyżej niż Bora i benzyny do diesla też sie nie porównuje. Tak czy inaczej BMW lepsze, gdybyśmy porrównywali E46 compact do Bory to.. nie wziąłbym żadnego gdyż Bora za droga do tego co oferuje a compact nijaki, brzydki i ponoć ciężko sprzedać
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Sty 2015, 20:20

Koniu ja się boje takich perełek,bo każdy mi odradzał "na żywo" gdy pytałem nawet gościa obeznanego w temacie też był raczej na nie (jakby nie było samochód ma przeszło 20 lat)i mówił mi,że lepiej już celować w nowszą e39 ale stwierdziłem że jeśli priorytetem jest dla mnie jednak koszt eksploatacji najlepszym wyjściem chyba będzie e46,jestem jakby nie było przeciętnym Kowalskim więc wiesz o co mi chodzi.
Dzida własnie nie chce szukać po minimalnej kasie,stąd było pytanie za ile i co jest rozsądnie wydać/kupić bo wiem że nikt nie robi prezentów na serwisach aukcyjnych to nie promocja w supermarkecie.
Tak samo z gazem wole dać te pare stówek więcej i mieć dobrą instalacje,która nie zrujnuje mi silnika ale tutaj zdam się już na swojego gazownika który zna się na rzeczy.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

08 Sty 2015, 20:30

mateo199214 napisał(a):(jakby nie było samochód ma przeszło 20 lat)

jak ten gość tak mówi i to jest jego argument to, nie jest obeznany w temacie ;)
mateo199214 napisał(a):Dzida własnie nie chce szukać po minimalnej kasie

ja napisałem minimum ale wiadomo, że zawsze coś będzie do naprawy :yes:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

08 Sty 2015, 20:35

No tak,pakiet startowy zawsze warto mieć.
Nie będe już próbował szukać e34,za dużo się już nasłuchałem...
Zacytuje pewną wiadomość którą pisałem na PW do jednego z userów tego forum:
"jeszcze tak wracając do naszej rozmowy na temat e34,znajomy wrócił ze Szwecji na chwile i zapytałem go o ten model powiedział mi że odradza,bo są to bardzo stare samochody i będą cierpiały na różne bolączki a znaleźć taki samochód w chociażby stanie dobrym jest praktycznie nierealne.
Co ciekawe,z rozmowy wyszło że miał kiedyś e34 z roku bodajże 88 i sprzedał ją później w zasadzie za bezcen za 4k z gazem a nie była wcale wytłuczona-on często zmieniał samochody.
Miał też niedawno e39 w kombii z silnikiem 2.5 sprzedał ją za mniej niż 10k była w dobrej sekwencji,ale niestety wtedy nie mogłem jej kupić a do roboty w niej był tylko ręczny który się zapiekł bo stał na ręcznym przez czas gdy on był za granicą.
Mówił mi,że na moim miejscu kupiłby prędzej e39.
Powiedział mi też,że można e34 sprowadzić z zagranicy ale też mogą być pewne utrudnienia bo jak on to nazwał "jest to samochód bardzo specyficzny".
Mówił mi,że jak szukać to tylko samochodu z klubu na jakimś forum o tej tematyce."

No chyba,że cuda się zdarzają? [link do oferty na Olx wygasł] :)

Czy ew. koszty napraw tej starej 5-tki można będzie porównać do e46?
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

07 Lut 2015, 23:08

Panowie a co powiecie na Volvo V70, Mazdę 626 / 6 lub 323F?
hałabała
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Rover
Silnik: 1.4Si 103KM