Auto za około 4 tyś

01 Sie 2008, 20:45

Witam! Chciałbym kupić samochód za około 4 tyś. Nie musi byc to jakis duży sedan itp. Ma w miarę niedużo palić i nie wymagać zbyt częstych napraw. Zadowolę się wersja 2/3 drzwiową i chciałbym żeby autkiem można było bezpiecznie wyprzedzać, nie musi być to rakieta, ważne żeby w miarę żwawo zachowywało się na drodze. Jestem w stanie poświęcić tzw. dodatkowe wyposażenie kosztem niezawodności i niskiego spalania(aczkolwiek wspomaganie kierownicy mile widziane:P).
Mocno zastanawiam się nad VW POLO II z końca produkcji lub POLO III z początku. Macie może dla mnie jakieś inne propozycje?:P
Honda Civic odpada;p
mat1
Nowicjusz
 
Posty: 21
0

01 Sie 2008, 20:49

Czemu Civic odpada? A może taką Ibizę? [link do oferty na Allegro wygasł]
Troszkę droższa, ale to oferta przykładowa.
Rodri94
 
0

01 Sie 2008, 20:55

Civica nie chce bo do starsze roczniki potrafią dużo spalic, a jak cos juz sie popsuje w Japończyku to potrafi skutecznie dać po kieszeni. A i zapomniałem: fajnie by było jakby były to mniejsze silniki bo za OC zapłacę majątek:D
mat1
Nowicjusz
 
Posty: 21
0

01 Sie 2008, 20:59

tylko ze tago niemca pare razy naprawisz zanic cos poleci w japonczyku :lol:

niskie spalanie mowisz ... tico :roll:
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391
0

01 Sie 2008, 21:04

Ale TICO to najmniej bazpieczniejsze auto jakie w zyciu widzialem. A poza tym chlopak chcial z wyposazeniem jakims i z jakimis osiagami ale nie porownywalnymi do traktora tylko do auta.

To może taka? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Rodri94
 
0

01 Sie 2008, 21:06

żadnych cieniasów, malarów, żelazek, matizów nie. Nie chce w razie czego ginąc w tak młodym wieku...
No nad seatem Ibizą też sie zastanawiałem. A jak tam u niego z niezawodnością i spalaniem?
mat1
Nowicjusz
 
Posty: 21
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpieczny wschód słońca
    Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...

01 Sie 2008, 21:11

Auto jak auto jak trafisz w dobrym stanie to jeszcze pojeździsz. Spalanie może być przy silniku 1.4 coś koło no nie wiem.. 6-8l/100
Rodri94
 
0

01 Sie 2008, 21:21

co do dynamiki ... na tico to ja bym uwazal :wink: masa mniej wiecej malucha a jednak silnik mocniejszy 796 w tic tacu daje rade konkretnie 8)

a co do wypasu .... to sorki ale nie wydaje mi sie by w polo cos bylo


glupio troche zas z tym autem ale musze ...... uno - dynamika ok, ekonomia ok cena ok wytrzymalosc .... ok zwlaszcza ze latwo je kupic z malymi przebiegami bezpieczenstwo .. na jaski nie ma co liczyc ... najbezpieczniejsze to nie jest ale zle z tym tez nie jest
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391
0

01 Sie 2008, 21:25

hyundai accent może dostaniesz, 1.5 - niskie spalanie, dobra dynamika, wyposażenie jakieś też można dorwać.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
0

01 Sie 2008, 21:33

nie chodzi mi o dobre wyposażenie, będę sie cieszył jak wspomaganie będzie, jak napisałem interesuje mnie niezawodność i w miarę dynamiczna jazda
mat1
Nowicjusz
 
Posty: 21
0

01 Sie 2008, 21:40

uno 1,4 na 3 kapcie jeszcze zapiszczaly skubane :lol: wiec chyba jest dynamiczny a tak powaznie to dynamiczny jest 8) o predkosci max nie bede mowil bo i tak nikt nie uwierzy ... kolo z bmw za ktorym jechalem tez sie dziwil :lol: wspomagania nie ma ale uklad kierowniczy w uno ma to do siebie ze bardzo lekko pracuje ... zawsze prowadze jedna reka ... a druga na podlokietniku i dzwigni zmiany biegow 8)
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391
0

02 Sie 2008, 21:04

a ja proponuje ci PASSATA B3 w sedanie benzynka 1,6-(choć bezawaryjnością cieszyły się 1,8).sprawdz to wmiare komfortowe i bezpieczne autko
RAZEM DAMY RADE!!!
boss.007
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 44
Miejscowość: pomorskie
0

02 Sie 2008, 21:10

Astra F
Bigstar
Początkujący
 
Posty: 170
0

02 Sie 2008, 22:31

a moze tak cc 1,1 :roll:
Manfred
Aktywny
 
Posty: 391
0

03 Sie 2008, 09:39

Manfred napisał(a):a moze tak cc 1,1 :roll:

ekhm
mat1 napisał(a):żadnych cieniasów, malarów, żelazek, matizów nie. Nie chce w razie czego ginąc w tak młodym wieku...
mat1
Nowicjusz
 
Posty: 21
0