Auto zarejestrow na ciężarowe 4 os przerejestrować na osobowe 5 osobo

Auto zarejestrow na ciężarowe 4 os przerejestrować na osobowe 5 osobo

29 Gru 2018, 21:31

Witam, stoję przed zakupem Audi a4 B8 combi jednak dotychczas zarejestrowane jest jako ciężarowe/van na 4 osoby a mi zależy żeby móc je zarejestrować jako osobowe na 5 osób. samochód fabrycznie spełnia warunki zwykłej osobówki(pasy, kanapa), ale po ściągnięciu go z zagranicy przerejestrowano je na ciężarówkę (pod firmę). Czytałem podobne posty ale najmłodszy jest z 2016 r, a ponoć coś zmieniło się w połowie 2018. Czy ktoś jest na czasie i wie jak ugryźć temat?? Czy mogę jechać po prostu na OSKP i to zmienić po czym wyrobić nowy dowód? :oops:
azimek
Obserwowany

Re: Auto zarejestrow na ciężarowe 4 os przerejestrować na osobowe 5 osobo

29 Gru 2018, 21:39

Z moich info nie ma możliwości zmiany, wcześniej było tak że trzeba było przedstawić rachunki z ASO na zakup pasów i kanapy i wtedy na BT i diagnosta mógł zmienić status teraz już chyba tak się nie da
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

29 Gru 2018, 22:39

azimek napisał(a): Czy mogę jechać po prostu na OSKP
Jechać owszem mozesz...ale po to zeby się zapytać jak to wygląda na dzien dzisiejszy.Kiedyś to trawilem :wink: ale prawie od 2 lat jestem na emeryturze i juz nie wnikam w to co się zmienia-dzieje na SKP/OSKP.
Temat tzw.zmian konstrukcyjnych w pojezdzie kiedyś robiły PSKP pod warunkiem ze mialy to w swoim zakresie działalności ale kiedy to się zmieniło niestety nie pamiętam.Musisz jeszcze uwazać przy takiej zmianie zeby nie mieć do czynienia z UC.Pamiętam takie zdarzenie ktore miał moj znajomek.Kupil auto od "wichłacza"-czyt.handlarza.Przeróbka z osobowki na cięzarowy/wiadomo cło,akcyza/Jak to się skończyło niestety tez juz nie pamietam.
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Sty 2019, 12:33

A prześlij vin tego audi. Może coś Ci podpowiemy - teraz dokument jest ważniejszy od rzeczywistości.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - http://www.moto-zakup.pl
Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 38
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013 Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013
    Nowy, miejski model Mitsubishi Mirage (w Europie znany jako Space Star) otrzymał tytuł "Car of the Year " za rok 2013, podczas gdy Pajero Sport wygrał w kategorii "Najlepszy samochód typu SUV 2WD z silnikiem benzynowym", ...
    BMW 325iX (1987-1990) - samochód elektryczny BMW 325iX (1987-1990) - samochód elektryczny
    Projekt badawczy "Samochód elektryczny z wysokoenergetycznym akumulatorem " po raz pierwszy zapoczątkowany w 1981 roku doprowadził ostatecznie w 1987 roku do przekształcenia ośmiu modeli BMW 325iX z napędem na cztery ...

•