Auto ze starej fotografii

02 Lut 2021, 23:30

Witam,

chciałam zwrócić się z prośbą o pomoc z rozpoznaniem samochodu ze starego zdjęcia rodzinnego. Przedstawia ono mojego dziadka na Targach Poznańskich w 1956. Wiem jedynie tyle, że to prawdopodobnie marka amerykańska. Z góry dziękuję za pomoc.

Zdjęcie
Qsia
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Lut 2021, 10:46

To nie będzie czasem Chevrolet Bel Air?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

03 Lut 2021, 15:00

Belair ma kwadratowe te światełka dolne, też o nim myślałem ale przy porównaniu jest kilka małych detali innych, chyba że to jakaś inna wersja czy cuś
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Lut 2021, 15:09

Dziękuję za pierwsze odpowiedzi! Nie wiem, czy to poprawne przypuszczenie, ale z innego źródła padła propozycja że to Ford, konkretnie Ford Fairlane. Starałam się porównać ten oraz Wasz trop z moim zdjęciem, ale niestety trudno mi stwierdzić. Dla mnie starsza motoryzacja to czarna magia :(
Qsia
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Lut 2021, 15:35

Qsia napisał(a):konkretnie Ford Fairlane.
trafiony zatopiony :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Lut 2024, 13:41

Nowe nadwozie na rok 1955 z owiniętą przednią szybą, ale pod spodem podobne do Fordów z 1952 roku. Dostępna była też fabryczna klimatyzacja. Dostępne w Mainline (podstawa), Customline (w środku) i Fairlane (na górze) - zastępując Crestline. także dwu- i czterodrzwiowa Victoria bez słupków, Crown Victoria Coupe (z chromowaną listwą na dachu), Skyliner z akrylowym dachem i kabriolet Sunliner, kombi Country i Ranch, V8 Customline Sedan i Mainline Utility wyprodukowane w Australii.

Silniki: 223 KM 6-cylindrowy OHV lub 162 KM - 272 i 193 KM - 292 Y V8

Zdjęcie
Bibop
Nowicjusz
 
Posty: 17
Zdjęcia: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault Supercinq GT Turbo
    W styczniu 1985 roku, czyli zaledwie cztery miesiące po wprowadzeniu Supercinq, pojawiła się wersja GT Turbo. Był to samochód o nowoczesnej stylistyce, innowacyjnie rozwiązanym wnętrzu i bardzo dobrych osiągach. Jak ...