Auto ze starej fotografii

02 Lut 2021, 23:30

Witam,

chciałam zwrócić się z prośbą o pomoc z rozpoznaniem samochodu ze starego zdjęcia rodzinnego. Przedstawia ono mojego dziadka na Targach Poznańskich w 1956. Wiem jedynie tyle, że to prawdopodobnie marka amerykańska. Z góry dziękuję za pomoc.

Zdjęcie
Qsia
Obserwowany

03 Lut 2021, 10:46

To nie będzie czasem Chevrolet Bel Air?
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 5

03 Lut 2021, 15:00

Belair ma kwadratowe te światełka dolne, też o nim myślałem ale przy porównaniu jest kilka małych detali innych, chyba że to jakaś inna wersja czy cuś
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 77
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km

03 Lut 2021, 15:09

Dziękuję za pierwsze odpowiedzi! Nie wiem, czy to poprawne przypuszczenie, ale z innego źródła padła propozycja że to Ford, konkretnie Ford Fairlane. Starałam się porównać ten oraz Wasz trop z moim zdjęciem, ale niestety trudno mi stwierdzić. Dla mnie starsza motoryzacja to czarna magia :(
Qsia
Obserwowany

03 Lut 2021, 15:35

Qsia napisał(a):konkretnie Ford Fairlane.
trafiony zatopiony :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 77
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jakie macie obroty silnika na ostatnim biegu przy 100km/h?
    Tak jak w temacie. Mam wrażenie, że to zmowa producentów aut, że dają tak krótkie przełożenia skrzyni biegów. Silnik chodzi na wysokich obrotach i niepotrzebnie spala cenne zasoby paliwa naszej planety. ...
    Siłacz wagi lekkiej - kompaktowy crossover
    Po prezentacji Toyoty C-HR, kompaktowego crossovera japońskiej firmy, wśród mnóstwa pozytywnych komentarzy, w tym dotyczących awangardowej stylistyki i napędu hybrydowego, pojawiły się również pytania ...

•