Auto ze Szwajcarii bądź z USA

Auto ze Szwajcarii bądź z USA

23 Wrz 2008, 22:52

Witam! Od kilku dni poszukuje rzetelnych informacji na temat opłat za sprowadzenie samochodu ze Szwajcarii bądź z USA. Samochód bym sprowadzał przy pomocy przyjaciół, a nie jakiś firm pośredniczących. Po kilku dniach poszukiwań ustaliłem, że

USA:
- Cło 11%
- Akcyza 3,1% w przypadku silnika poniżej 2.0 i 13,6% gdy silnik jest równy i większy niż 2.0
- Vat 22% ,którego możemy uniknąć wypełniając odpowiedni papierek VAT 25 w urzędzie skarbowym

Dochodzą do tego jeszcze opłaty za transport i różne inne, ale głównie chodzi o te podstawowe wymienione wyżej.

W przypadku samochodu ze Szwajcarii sprawa wygląda podobnie, ale z tego co czytałem nie musimy się martwić o Vat, bo go nie ma tak?

Kwota za jaką chciałbym kupić samochód to 20 tysięcy dolarów bądź franków szwajcarskich.

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

I taka prośba do moderatorów, jakby ten temat się rozwinął i posiadał odpowiedzi na wszystkie pytania odnośnie opłat za sprowadzenie samochodu może warto by go było przykleić?
matgym
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 Wrz 2008, 22:37

Re: Auto ze Szwajcarii bądź z USA

26 Wrz 2008, 08:11

Ok to ja może trochę odkopie, bo zależy mi na tym temacie, głównie na zasadach sprowadzenia samochodu ze Szwajcarii. Mam upatrzonego Mercedesa klasę C w okolicach 25k franków i teraz tak:

- odnośnie cła http://unfallwagen.net/przepisy/wedlug_krajow/3/ pod tym adresem można przeczytać zdanie "...a w przypadku samochodów wyprodukowanych w USA, Japonii lub Korei dodatkowo nakładane jest cło", czyli mam rozumieć, że jeśli mój samochód był wyprodukowany na terenie UE to cła płacić nie muszę tak?

- odnośnie VAT'u http://unfallwagen.net/porady/pozostale/20/ również wychodzi na to, że z VAT"u jestem zwolniony jako, że kupuje samochód używany czy się mylę? Podobno wypełniam za 150zł jakiś papierek w urzędzie skarbowym pod tytułem VAT 25?

- Zostaje akcyza, która jest nie do przejścia w wysokości 3,1% bądź 13,6%, w moim przypadku obowiązywać bedzię ta druga.


Dziękuje za odpowiedzi, mam nadzieję, że tym razem ktoś sie odezwie :)
matgym
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 Wrz 2008, 22:37
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Mercedes-Benz S Coupe Mercedes-Benz S Coupe
  Jeszcze kilka lat temu klasa S w wersji coupe nazywana była modelem CL. Mercedes zmienia jednak nomenklaturę i jednocześnie stara się odświeżyć gamę. O stylizacji niemieckiego sportowca można mówić raczej pozytywnie. ...
  VW Amarok, pick-up klasy premium, z nową stylistyką VW Amarok, pick-up klasy premium, z nową stylistyką
  Pierwsze szkice zaprezentowane przez dział stylistyczny Volkswagen Samochody Użytkowe pokazują, w którą stronę zmierzają projektanci: Volkswagen Amarok ma być autem klasy premium wśród pick-upów swojego ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • passat b5 german style
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   Monster Truck Rock Star, 11
   Jaguar