Auto do 10 tys ze szwajcarii

19 Kwi 2017, 02:30

Witam.
Planuje zakupić samochód na lato. Budżet to +/- 10 tyś.
Mój wybór padł na peugeota 206cc ponieważ sporo jeździłem zwykła 206 i zwyczajnie mi on pasuje. Przeszukując aukcję trafiłem na tą:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Młody rocznik, niski przebieg plus dokumenty w zestawie oraz duża ilość zdjęć.
Zastanawia mnie jednak występowanie szwajcarskich blach, które z tego co wyczytałem przy wyjezdzie z kraju muszą zostać w urzędzie a wykupuję się tablice tymczasowe z czerwoną naklejka.
Sprawdzalem rowniez oferty na szwajcarskich portalach i modele w takim stanie kosztują po przeliczeniu okolo 12 tys.
Planowalem wykupic uslugi sprawdzenia samochodu i przeprowadzenia diagnozy przez firme lecz jesli na pierwszy rzut oka widac ze cos z autkiem jest nie tak, chcialbym zaoszczedzic pieniadze.
Bede wdzieczny za opinie.
Pozdrawiam
Mosturi
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Nie mam

19 Kwi 2017, 08:28

CH to specyficzny rynek, max duże prawdopodobieństwo trafienia zajechanego szrota,, tablicami się nie przejmuj pewnie były użyte do patentu tańszego sprowadzenia auta co Ciebie nie powinno interesować. Nalegaj na wszystkie dokumenty odpraw w eu i w pl. Reszta to sprawdzenie jak w każdym innym przypadku.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10433
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Kwi 2017, 10:09

Tak jak przedmówca wspomniał auta ze Szwajcarii to często padaki po większych lub mniejszych przejściach.
Tą książką serwisową to możesz sobie co najwyżej tyłek podetrzeć (oczywiście bez urazy) bo podrobić to 10-15minut roboty.
Po wpisaniu numeru telefonu w google wyskakuje info o mechanice pojazdowej,pomoc drogowa i car audio tak więc auto na 90% jest po przejściach.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012