Awaria lusterka w Peugeot 5008

21 Cze 2019, 07:05

Rozkładał ktoś takie? Od kilku dni przestało mi się składać prawe lusterko. Nadal mogę ustawiać nachylenie, ale przy składaniu silniczek, który gdzieś tam jest ukryty lekko tylko buczy przez chwilę, lecz nie jest w stanie nim ruszyć. Nie mogłem znaleźć nigdzie jak je rozłożyć żeby dojść do tego silniczka. Zdemontowałem same lustro i silniczek, który ustawia nachylenie, udało mi się też ściągnąć tylną klapkę, ale za nic nie mogę rozłożyć dalej obudowy. Pełno tam zatrzasków i nie bardzo widzę jak się do tego dobrać. Ktoś doradzi?
Yarecki
Początkujący
 
Posty: 104
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wrocław
Auto: Peugeot 5008
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

21 Cze 2019, 07:30

Można jakieś zdjęcie? Łatwiej doradzić bedzie.
gber44
 

21 Cze 2019, 10:24

Lusterko jest do wymontowania i do rozłożenia na części pierwsze w kolejności
-szkło
-nakładka
-mocowanie szkła
-obudowa

To tyle w teorii a w praktyce nie ma sensu ta robota bo nic tam nie naprawisz, częsty problem tego auta. Silniczka nie da sie kupić oddzielnie trzeba kupić lusterko w całości.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Cze 2019, 11:34

Dziękuję. Temat się już ktoryś raz ciągnie, ale do tej pory zawsze jakoś dało się rozruszać. Tym razem widać, że kaplica. Ciekawe czy to nie ma związku z upałami i masą kurzu, która się w środku osadziła. Będzie musiało trochę poczekać na rozwiązanie zagadki ze stukaniem w kole, którą właśnie diagnozują (inny wątek) w aso bo żaden mechanik do tej pory nie trafił przyczyny.
Yarecki
Początkujący
 
Posty: 104
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Wrocław
Auto: Peugeot 5008
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009