Awaria skrzyni biegów Renault Master

24 Mar 2014, 18:42

Witam. Mam mastera 2007r 2.5dci 150km. Auto jest wyposażone w zautomatyzowaną przekładnię, nie w zwykły automat. Problem polega na tym iz kiedy auto się rozgrzeje to przy jezdzie w korku po zatrzymaniu wrzuca na luz i nie chce jechac. dopiero po kilkunastu-kilkudziesięciu sekunach prób wbicia biegu załącza go i jedzie. Problem nie występuje przy jezdzie na autostradzie gdzie nie ma zatrzyman i gdzie caly czas jest zapiety wysoki bieg. Olej w skrzyni jest. W czym może być problem. Pytam bo niechcialbym zostać naciągnięty na grubą naprawę w serwisie. Pozdrawiam
NFSU9
Aktywny
 
Posty: 335
Miejscowość: WWA
Auto: 350z
Silnik: 3.5v6 300km

12 Kwi 2024, 20:55

Temat stary ale problem ten sam czy udało ci się kolego uporać z tym i ci było do zrobienia
RafalJapan
Nowicjusz
 
Posty: 3

14 Kwi 2024, 12:55

Do sprawdzenia potencjometr położenia siłownika sprzęgła, elektrozawór sterujący siłownikiem sprzęgła. Warto by się było podpiąć pod skrzynię i sprawdzić błędy jakie pokazuje bo to może naprowadzić na szybsze usunięcie problemu. Generalnie z tego co wiem to przy takiej usterce wymiana układu sprzęgła nie pomagała bo to był problem gdzieś ze sterowaniem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

14 Kwi 2024, 22:36

A polecasz kogoś kto by to zrobił jestem ze świętokrzyskiego ale może gdzieś w okolicach ktoś naprawia te roboty?
RafalJapan
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Kwi 2024, 18:41

Dziś była diagnostyka i jest potencjalny winowajcą jest już odnaleziony to :

potencjometr położenia siłownika sprzęgła
Czy sama wymiana rozwiążę problem dam znać
RafalJapan
Nowicjusz
 
Posty: 3