Awaria skrzyni biegów Renault megane II

17 Wrz 2019, 21:28

Po wymianie sprzęgła i przejechaniu 700 km. Samochód zaczął wydawać dziwne dźwięki, podejrzewam łożysko oporowe chociaż zastanawia mnie fakt że dźwięk zanika po wciśnięciu sprzęgła. Auto oprócz dźwięku zachowuje się normalnie sprzęgło łapie bez zarzutu. Jak myślicie można z tym jeździć? Jestem aktualnie na Chorwacji i zastanawiam się czy zamawiać lawetę czy próbować wrócić do domu. Mechanicy nie chcą się tego podjąć. Podsyłam link

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

asia28073
Obserwowany
 
Posty: 1
Zdjęcia: 0

17 Wrz 2019, 22:22

asia28073 napisał(a):podejrzewam łożysko oporowe chociaż zastanawia mnie fakt że dźwięk zanika po wciśnięciu sprzęgła.
no to czemu Cię to zastanawia? tak właśnie objawia się łożysko. Czy dastałaś stare graty do wglądu? łożysko było wymienione czy może po kosztach sama tarcza? Czy daleko dojedziesz to nie powie Ci nikt, możesz przejechać 50 km a możesz i 10 tyś
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Wrz 2019, 18:38

Pewnie nie wymienili łożyska ale ciekaw jestem czy autor wymieniał komplet?
Czy może jechać w taką trasę? Tak jak @Kao ciężko powiedzieć jeżeli będziesz jechał delikatnie oszczędzając sprzęgło to myślę że jest szansa że dojedziesz. Zawsze jak staniesz na drodze możesz zamówić lawetę będziesz bliżej Polski to koszty będą mniejsze. Decyzja należy do Ciebie.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowco, pilnuj ciśnienia w oponach
    Choć wiele osób planuje wakacyjny urlop z dużym wyprzedzeniem, to często w swoich przygotowaniach do podróży nie uwzględnia kontroli stanu technicznego pojazdu. Szczególnie ważna jest kontrola ciśnienia ...
    Skoda Citigo - samochód do miasta
    Do miejskiego malucha z Czech należy około 17 proc. rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 zarejestrowano 961 egzemplarzy. To najmniejszy samochód czeskiej marki, produkowany od 2011 roku w Bratysławie, razem z VW up! ...