Awaria świateł Mitsubishi Colt CJ0

11 Sty 2020, 20:15

Czesc.:)
Nabylem dzisiaj Mitsubishi Colta 1.3 wersja CJ0.
Problem jest taki,mianowicie nie dzialaja w nim swiatla mijania ani dlugie.
Postojowki dzialaja i nie ma z nimi problemu.
Sprawdzalem bezpiecznik pod maskai i wszystko powinno byc z nimi okej.
Kierunkowskazy dzialaja wiec przelacznik przy kierownicy mysle ze powinien byc okej ale moze to nie jest zalezne od siebie(tu juz pytanie do was)
Ktos ma pomysl co to moze byc?
Zarowki sprawdzone,wtyczki do zarowek rowniez sa okej.
blaszka611
Nowicjusz
 
Posty: 6

12 Sty 2020, 11:32

blaszka611 napisał(a):Zarowki sprawdzone,wtyczki do zarowek rowniez sa okej.
Co to znaczy ok? Żarówki są rozumiem zprawne bo podłączałeś na krótko pod napięcie 12V i świecą, tak?
napięcie we wtyczkach sprawdzałeś? Chodzi o to czy na konektorach we wtyczce pojawia się normalnie napięcie po włączeniu świateł?

Masz tam żarówki H4 czy inne np. H7 (osobne do długich i mijania)?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

12 Sty 2020, 13:07

Zarowki wsadzilem nowe i nie dzialaja.
Dzisiaj kolega podjedzie z miernikiem i bede sprawdzac.Problem jest taki ze jestem w Norwegii i tu auta maja przekazniki ktore uruchamiaja swiatla od razu po starcie auta,ale nie mam pewnosci ze ten konkretny egzemplarza ma takie cos.
Zarowki sa do dlugich i mijania te same,tj w jednej zarowce 2 wlokna
blaszka611
Nowicjusz
 
Posty: 6

12 Sty 2020, 13:18

blaszka611 napisał(a):jestem w Norwegii i tu auta maja przekazniki ktore uruchamiaja swiatla od razu po starcie auta,ale nie mam pewnosci ze ten konkretny egzemplarza ma takie cos
Ok, a z tyłu światła świecą jak masz je włączone? Trzeba zajrzeć do przekaźnika i go sprawdzić jak bezpiecznik będzie dobry.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

12 Sty 2020, 13:24

Bezpieczniki pod maska sa okej :)
Swiatla tylne swieca wszystkie i tam nie ma zadnego problemu.
Obstawiam wlasnie przekaznik bo mam nadzieje ze nigdzie wiazka nie jest uszkodzona bo by bylo sporo kombinacji z naprawa
blaszka611
Nowicjusz
 
Posty: 6

13 Sty 2020, 08:34

Daj znać jak go sprawdzisz czy to będzie jego wina.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault Supercinq GT Turbo
    W styczniu 1985 roku, czyli zaledwie cztery miesiące po wprowadzeniu Supercinq, pojawiła się wersja GT Turbo. Był to samochód o nowoczesnej stylistyce, innowacyjnie rozwiązanym wnętrzu i bardzo dobrych osiągach. Jak ...

17 Sty 2020, 14:48

Najprawdopodobniej winny jest przekaznik swiatel ktory jest w tej wersjii Colta.Auto jest na rynek skandynawski a tutaj auta maja automatyczne swiatla i inaczej zrobiona instalacje.
Jeden taki przekaznik w Polsce jest i zostal juz zamowiony wiec na dniach bede wiedzial czy to faktycznie to ;)
blaszka611
Nowicjusz
 
Posty: 6

17 Sty 2020, 15:06

blaszka611 napisał(a):Jeden taki przekaznik w Polsce jest i zostal juz zamowiony wiec na dniach bede wiedzial czy to faktycznie to
A to faktycznie jakiś specyficzny przekaźnik że tak ciężko go dostać?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

17 Sty 2020, 15:09

Generalnie to jest czesc wystepujaca tylko w tych autach na rynek skandynawski(Finlandia,Norwegia i Szwecja)
Pozostale auta na calym swiecie tego nie mialy.
Cala instalacja od pajaka do skrzynki bezpiecznikow jest inaczej skonstruowana i wszystko jest sterowane przez bardziej nawet modul niz przekaznik.
W Norwegii pytalem w serwisie Mitsubishi,5 sklepach z czesciami i 3 zlomowiskach i nigdzie tego nie bylo.
Znalazlem na jednym zlomie online ale kosztowal 500 zl ponad ;)
W koncu udalo sie znalezc 1 sztuke w Pl za okolo 100 zl
blaszka611
Nowicjusz
 
Posty: 6

17 Sty 2020, 15:09

Dodatkowo to jest moduł pod konkretny model auta wiec nic się nie dosztukuje
blaszka611
Nowicjusz
 
Posty: 6

21 Sty 2020, 12:51

To faktycznie problematyczne w tym przypadku. Wrzuć zdjęcie tego przekaźnika jak do Ciebie dotrze bo jestem ciekaw jak on wygląda.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!