Kluczyk immo

09 Sty 2020, 20:14

Witam, mam pytanie zgubiłem ostatni kluczyk do saaba 9-5 2.0t 2001 rok, nie mam pojęcia jak to się stało totalnie. Ale przechodząc do tematu co teraz mogę zrobić dodam, że to juz nie jest laleczka raczej samochód który się toczy do puki nie skończy swojego żywota i nie pojedzie na złom dlatego nie chciałbym też inwestować w niego jakiś większych pieniędzy, i teraz mam pytanie co mogę zrobić? Dodam tylko że już zapadki w stacyjce są na wykończeniu ponieważ w trakcie jazdy normalnie mogłem wyciągać kluczyk.

Jak sprawdzić czy samochód ma immobilizer, bo w sumie tego nie wiem, na desce chyba nigdy nie zapalał się kluczyk, kluczyk był z pilotem jednolity w całości, lecz otwieranie z kluczyka nie działało, zepsuło się nie dawno.
DanielQ
Obserwowany
 
Posty: 1

09 Sty 2020, 20:39

każdy ma, to nie polonez :wink: najszybciej i najtaniej wyjdzie kupić drugi kluczyk w ASO
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Sty 2020, 19:48

Immo powinien mieć bo to już był standard w tym czasie.
DanielQ napisał(a):nie chciałbym też inwestować w niego jakiś większych pieniędzy, i teraz mam pytanie co mogę zrobić? Dodam tylko że już zapadki w stacyjce są na wykończeniu ponieważ w trakcie jazdy normalnie mogłem wyciągać kluczyk.
Można przerobić na odpalanie bezkluczykowe :)
Jak stacyjka jest mocno wyrobiona to nawet nowy kluczyk będzie miał problemy i tu lepiej wymienić stacyjkę z kluczykami.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

21 Sty 2020, 10:03

Kao napisał(a):każdy ma, to nie polonez

Polonezy też miały immo...
Kao napisał(a):najszybciej i najtaniej wyjdzie kupić drugi kluczyk w ASO

Czy najtaniej...No nie wiem
Na chwilę obecną są firmy, które naprawiają stacyjki, a nawet dopasowują kluczyki. Przyjeżdżają, wyjmują stacyjkę, zabierają ze sobą, naprawiają zapadki, przyjeżdżają spowrotem i montują. Jak dorabiają kluczyki, to nie wiem, bo nie dorabiałem, ale zapewne na podstawie zapadek to robią. Kilka lat temu jak naprawiałem stacyjkę to kosztowało mnie to 150 zł.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000