Benzyna do 100tyś (tylko liftback)

25 Mar 2023, 15:16

Jakiego liftbacka polecacie? Koniecznie benzyna i konieczne wyżej wymienione nadwozie (najbardziej chodzi po prostu o to żeby bagażnik podnosił się razem z szybą).
Auto będzie przeznaczone do mieszanego użytku.
Roczniki mniej więcej 2005-2015.
Najbardziej zależy mi na tym żeby auto było mało awaryjne, bez uciążliwych awarii elektryki/elektroniki (takich awarii, które wymagają dużo rozbierania).
Moc co najmniej 150KM do około 200-250KM, najlepiej skrzynia manualna, koniecznie 6-biegowa.
Ważne jest też, żeby nie paliło więcej niż 12L benzyny na 100km. Nie chcę też mieć w tym aucie tego durnego ekranu dotykowego na desce rozdzielczej, żadnego Android Auto ani nic, czego użytkowanie mogłoby mnie doprowadzić do szału po miesiącu.
Liczę na pomoc i propozycje. Szczególnie proszę o analizę silników do danego pojazdu.
sopelsky
Nowicjusz
 
Posty: 8

26 Mar 2023, 20:49

Sopelski,masz rację,NOKII 3310 nie mogę zapomnieć,mogłem błyskawicznie pisać smsy jedną ręką,teraz mam współczesnego Dziada,i po prostu mnie wk....wia,już wykucałem taką NOKIĘ na Allegro,zregenerowaną przez producenta,200 zł,ten tel ,który teraz mam wkurza mnie gdy tylko o nim pomyślę,co do aut?! Ja sobie nie wyobrażam,bym nie miał przed zakupem konkretnego faworyta,to najlepszy sposob by skupić się na jednym konkretnym,przeanalizować go dokłanie,pytanie,który najlepszy?! Jest tyle tych marek,podaj jeden konkretny model jaki by Ciebie interesował.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Mar 2023, 21:35

PhantomASA1 napisał(a):Jest tyle tych marek,podaj jeden konkretny model jaki by Ciebie interesował.


No dawaj ile jest na rynku liftbacków z taką mocą :mrgreen:

Insignia, Mondeo, Laguna, Octavia, Mazda 6 II
Od biedy superb bo klapa się może otwierać zarówno jak w kombii jak i liftbacku

Odrzuć z tego np. insignię przez brak sensownego silnika. W skodach większość to dsg więc też odpada, mazdy 2.5 też bardzo mało na rynku.
Na koniec ogłoszeń zostanie garstka
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Mar 2023, 21:40

Benzyna do 100 tys zł roczniki od 2005-2015 ale rozrzut :lol:
z 2005 roku może bentley jakiś albo z 2015 roku toyota auris :lol:
franccc napisał(a):Na koniec ogłoszeń zostanie garstka

czyli nie ma takich samochodów, proszę o zamknięcie tematu :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

26 Mar 2023, 21:45

Piłeś, nie pisz
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

26 Mar 2023, 22:32

to kasuj takie tematy bo ja założę taki temat to będzie zlew

moc od 150Km do 250 KM :lol: no to też rozstrzał
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekstremalny wyścigowy samochód elektryczny
    Marka Volkswagen zaprezentowała supersportowy model I.D. R Pikes Peak zasilany wyłącznie energią elektryczną. Łączna moc jego dwóch silników elektrycznych wynosi 500 kW (680 KM), moment obrotowy 650 Nm, auto ...

29 Mar 2023, 09:20

No to może wytłumaczę co autor miał na myśli pisząc posta.
Nie wymieniam konkretnego samochodu ani marki, bo chcę usłyszeć co jest najlepsze według Was.
Budżet do 100k na takie auto, to chodzi mi po prostu o to, że jestem w stanie wydać dużo, jeśli coś będzie dobre.
Rozstrzał mocy mogę doprecyzować - niech to będzie 200KM z obustronną tolerancją 20 KM.

@franccc dlaczego nie Insignia, skoro silniki z tym zakresem mocy są dostępne? Chyba że chodzi o to, że to kiepskie silniki?

Jeśli pytacie o konkretne modele - najlepiej Ford Mondeo MK4 po lifcie lub Audi A5 MK1 w Sportbacku, Insignia MK1 (jeśli znajdzie się godny silnik), ewentualnie jakiś Superb, Laguna mnie na 100% nie interesuje.
sopelsky
Nowicjusz
 
Posty: 8

29 Mar 2023, 09:58

Silniki są takie sobie, sporo palą jak na takie osiągi a do tego cała reszta auta też nie jest wybitna. Generalnie największym plusem insigni jest wygląd
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Mar 2023, 20:45

No dobrze, rozumiem, więc jakie modele powinienem brać pod uwagę. Sam myślałem nad Audi A5 MK1 (nie mam bladego pojęcia jaki silnik benzynowy może być tutaj odpowiedni), Ford Mondeo MK4 (szczególnie silnik EcoBoost 1.6 160KM mnie tutaj zainteresował). Octavia 2 chyba kompletnie odpada ze względu na to, że tam nie ma żadnego dobrego benzyniaka, Octavia 3 przedliftowa/Superb - tu wchodzi w grę tylko 1.8 TSI lub większy (w przypadku Superba). Chyba nic innego mi do głowy tu nie przychodzi...
sopelsky
Nowicjusz
 
Posty: 8

29 Mar 2023, 21:18

sopelsky napisał(a):nie mam bladego pojęcia jaki silnik benzynowy może być tutaj odpowiedni)

żaden
natomiast TDI BDB

sopelsky napisał(a):Ford Mondeo MK4 (szczególnie silnik EcoBoost 1.6 160KM mnie tutaj zainteresował)


o 160KM , a miało być 200KM no to jak :lol:

sopelsky napisał(a):ctavia 2 chyba kompletnie odpada ze względu na to, że tam nie ma żadnego dobrego benzyniaka

tak samo jak i w Audi A5 to są te same silniki VW, Audi, Seat, Skoda
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

30 Mar 2023, 05:52

Jeśli masz takie typy to i insignia będzie suoer :ok:
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

30 Mar 2023, 08:40

sopelsky napisał(a):Octavia 2 chyba kompletnie odpada ze względu na to, że tam nie ma żadnego dobrego benzyniaka,

1,6 mpi pod lpg
1,4 tsi/122
2,0 FSI wolnossący 150 (przedlift)
2,0 TFSI (RS) 200 (przedlift)
unikaj 1,8
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

30 Mar 2023, 10:09

No tak, miało być 200KM, a te inne z silnikiem benzynowym 2.0? Warto?

Więc w Octavii 2 zostają tylko motory z pojemnością 2.0, bo pozostałe wymienione to dziadkowozy szczególnie ten MPI.

Proszę Was, sami coś zaproponujcie, bo nie jestem znawcą, a wymieniłem jedynie to co mi do głowy przyszło i widziałem w internecie.
sopelsky
Nowicjusz
 
Posty: 8

30 Mar 2023, 10:35

A ja nie proponuję żadnych starych TFSI od VW
Powiem szczerze dobrych mocnych silników benzynowych praktycznie już na rynku nie ma
zostało coś prostego , japońskiego ale niestety słabego

Coś prostego z bezpośrednim wtryskiem to jedynie mazda produkuje proste i dobre silniki skyactiv. najmocniejsze 2.0 chyba miało 165KM.

Ja bym sobie coś takiego kupił, ale ja to jestem ja, a ktoś inny może tego nie chcieć.

Ewentualnie coś z USA pomyśleć.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

30 Mar 2023, 11:57

Polecam Audi A5
Neldhyala
Nowicjusz
 
Posty: 3