Benzyna do 20-25k

11 Paź 2023, 11:21

Cześć,

Z racji, że mój Ceed 1.4 z 2007 roku jest chrupany przez rdzę i też po 5 latach jeżdżenia chętnie przesiadłbym się do czegoś innego, szukam jakiejś fajnej benzynki w kompakcie (ostatecznie może też być sedan).

Obecnie nie robię już dużych przebiegów ze względu na zdalną robotę, więc myślę, że wyjdzie nie więcej niż 10k rocznie. Auto nie musi być super dynamiczne, ale dobrze jakby miało te 90-100 KM przynajmniej i rozsądne spalanie. Głównie zależy mi na niezawodnym silniku i braku problemów z korozją. Fajnie jakby było dość miejsca z przodu (głównie 2 osoby będą jeździły).

Za czym byście rozglądali się w tym budżecie? Szukam z lokalizacji Opolskie - Dolnośląskie - Śląskie. Moje wstępne typy:

- Megane 1.6
- Bravo 1.4 120/140KM
- Astra J j/w
etomeek
Nowicjusz
 
Posty: 5

20 Paź 2023, 10:04

Z podanych trzech postawiłbym chyba na Bravo / Punto.
etomeek napisał(a):Głównie zależy mi na niezawodnym silniku i braku problemów z korozją
Co do korozji to w tym przypadku raczej musisz sobie samochody z Azji odpuścić :wink: lub znaleźć jakiś wolny od korozji i go od razu zabezpieczyć żebyś mógł te dwa, trzy lata spokojnie pojeździć :wink:

Spojrzyj sobie np. na Audi A3 8P 1.6 MPI
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

20 Paź 2023, 11:20

etomeek napisał(a):szukam jakiejś fajnej benzynki w kompakcie (ostatecznie może też być sedan).


kompakt to wielkość samochodu (segment c)
sedan to rodzaj nadwozia
kompakty występują zarówno jako hatchbacki, sedany, kombiaki i cabriolety. Jakby się uprzeć to i minivany

etomeek napisał(a):- Megane 1.6
- Bravo 1.4 120/140KM
- Astra J j/w


Megane może być
Bravo 1.4/120 albo 150, 140 to multiair, który może szwankować
w astrze 1.4/140 to minimum do sprawnego poruszania, to ciężkie auto

Popatrz na aurisa 1.6
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2428
Przebieg/rok: >50tys. km