Pierwsze auto do 10k - głównie po mieście

17 Paź 2023, 14:33

Cześć, udało mi się uzbierać trochę środków na kupno pierwszego samochodu i proszę o pomoc, gdyż samemu jestem kompletnie zielony i nawet z poradami z forum i poradnikami YT nie czuję, żebym był bliżej wyboru samochodu, bo nie ufam swojej wiedzy.

Znalazłem więcej informacji co sprawdzić i o co zapytać gdy się już będzie stało metr od samochodu i chciało jechać na przegląd do stacji, niż jak w ogóle zawęzić wybór do jednego/dwóch samochodów.

Czy znajdzie się dostępna osoba na rekomendacje konkretnego używanego samochodu na bazie niżej wymienionych potrzeb?

- docelowo po mieście w Katowicach i na Śląsku (np. do pracy). Raz na kilka ładnych miesięcy może zdarzyć się trasa 200km.
- nie oczekuje, że w takich widełkach finansowych samochód będzie zatrzymywał na sobie wzrok innych, ale też nie chciałbym się 'wstydzić'.
- dostałem rady, by był na gaz, żeby nie przepłacać w utrzymaniu.
- 5drzwiowy, lecz widziałem na OLX Peugeot 206 3drzwiowy, który mi się bardzo spodobał, więc znowu, nie jest to konieczne.

Z tych samochodów, które widziałem w cenie, które mi się podobały:
Ford Mondeo MK4, Audi A4 B6, Seat Leon V16. Peugeot 206.
yNOT
Obserwowany

17 Paź 2023, 15:08

Jakie planujesz przebiegi roczne? Bo LPG może nie mieć sensu.
I 10k to cały budżet czy masz coś jeszcze odłożonego na pakiet startowy?
Tak na szybko to raczej bym odradzał to co zaproponowałeś
rupertpumpkin
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1996

17 Paź 2023, 17:54

10-12 tys. km rocznie.

10k to budżet, który założyłem. Jeżeli 2/3k miałoby zrobić ogromną różnicę, to bym na pewno dołożył.

Moje propozyzje są na bazie dość kiepskiej wiedzy, więc chętnie wysłucham rad ;)
yNOT
Obserwowany

18 Paź 2023, 08:59

Bierz co jest blisko i w dobrym stanie i nie nastawiaj się na konkretną markę czy model.
Co do LPG to ja bym odpuścił bo oszczędność w skali roki nie będzie jakaś wielka a też nie ma sensu inwestować w starego gruza.
Popatrz co masz w okolicy z aut typu: Swift mk4, corolla e12, Yaris, Grande Punto, fiesta mk6, civic mk7, mazda 3, colt z30. Tego typu auta szukaj w okolicy i oględziny zaczynaj od podwozia bo większość z egzemplarzy może już mocno chrupać ale jak trafisz sztukę w miare stanie to będzie tania i spokojna jazda
rupertpumpkin
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1996

20 Paź 2023, 11:05

Zerknij:
[link do oferty na Olx wygasł] - wygląda przyzwoicie mimo dużego jak dla niektórych przebiegu.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - co prawda handlarz ale facet ma jeszcze jednego Leona i Ibize na sprzedaż więc za jednym zamachem możesz wszystkie obejrzeć i może akurat coś Ci wpadnie w oko.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...