Kombi 20-25k benzyna - dylematy

14 Maj 2020, 22:29

Cześć,
Planuje zakup auta w granicach 20-25k, mam swoich faworytów, ale wiem że są tutaj osoby doświadczone i na pewno pomogą wybrać mi najlepszą opcję :)

= Budżet - 20-25k
= Rejon - pomorskie, ale rozpatrzę oferty z całej Polski,
= Użytkowanie - głownie miasto oraz dojazdy do pracy, sporadycznie trasa. Około 20k rocznie.
= Własne potrzeby - benzyna (opcjonalnie + LPG), kombi, 140KM lub wiecej, pojemność silnika max 2.0, manualna skrzynia biegów.

Moje faworyty:
- Volvo V50 - 2007-2010, 2.0 146KM,
- Audi A4 B7 Avant - 2007, 1.8T 163KM,
- Mondeo MK4/Focus MK2 Kombi - 2007-2010, 2.0 145KM,
- Mazda 6 GH - 2009, 2.0 147KM.

Z tego co wiem Mazdę może zjadać rdza, a bardzo zależy mi na wytrzymałych blachach, ponieważ samochód stoi pod chmurką. Oprócz tego ważna jest dla mnie dostępność części oraz jak najniższy koszt utrzymania pojazdu.

Co polecacie z tego zestawienia? Być może coś innego jest w zasięgu budżetu?

Pozdrawiam :)
mateuszm22
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Maj 2020, 09:03

Serio bierzesz pod uwagę wycieczkę po auto za 20k na drugi koniec Polski? hmm :no: się nie opłaca zrobisz wycieczki, stwierdzisz ze to nie jest to i stracisz kupę czasu i pieniędzy.
Poza tym w Audi masz turbo, a w pozostałych wolnossącą benzynę, nie chodzi o to że Audi to będzie jakiś pocisk ale elastyczność i efektywność w przyspieszeniu nieco inna.
Dziwie się że przy 20 tys nie rozpatrujesz diesla. Nie musisz przynajmniej ładować kasy w instalację lpg.
Ja bym dorzucił Passata B6 Variant bo w kombi on ma na prawdę niezły bagażnik, z benzynami do lpg szału nie ma ale zawsze można iść w 1,4/122 (dość oszczędny) i mimo że to nie jest 140 to warto sprawdzić, a tak to można szukać 2,0 TDI 110 CR lub 140. Ten pierwszy prawdopodobnie powstał na potrzeby krajów gdzie ubezpieczenia liczy się od mocy...po protu mocno zduszony silnik przez producenta który po chipie osiąga 170 koni
Więc jak zabraknie mocy, jedziesz na chip i masz 170 koni i średnie spalanie 5,5-6/100

No i Focus to kompakt, skoro szukasz kombi to zwróć uwagę na pojemność bagażnika - będzie gdzieś ok 100l mniejsza niż takie Mondeo czy np. Passat w kombi.
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Maj 2020, 14:41

Serio bierzesz pod uwagę wycieczkę po auto za 20k na drugi koniec Polski? hmm się nie opłaca zrobisz wycieczki, stwierdzisz ze to nie jest to i stracisz kupę czasu i pieniędzy. Poza tym w Audi masz turbo, a w pozostałych wolnossącą benzynę, nie chodzi o to że Audi to będzie jakiś pocisk ale elastyczność i efektywność w przyspieszeniu nieco inna. Dziwie się że przy 20 tys nie rozpatrujesz diesla. Nie musisz przynajmniej ładować kasy w instalację lpg. Ja bym dorzucił Passata B6 Variant bo w kombi on ma na prawdę niezły bagażnik, z benzynami do lpg szału nie ma ale zawsze można iść w 1,4/122 (dość oszczędny) i mimo że to nie jest 140 to warto sprawdzić, a tak to można szukać 2,0 TDI 110 CR lub 140. Ten pierwszy prawdopodobnie powstał na potrzeby krajów gdzie ubezpieczenia liczy się od mocy...po protu mocno zduszony silnik przez producenta który po chipie osiąga 170 koni Więc jak zabraknie mocy, jedziesz na chip i masz 170 koni i średnie spalanie 5,5-6/100 No i Focus to kompakt, skoro szukasz kombi to zwróć uwagę na pojemność bagażnika - będzie gdzieś ok 100l mniejsza niż takie Mondeo czy np. Passat w kombi.


Zawsze warto sprawdzić ogłoszenie, być może warto będzie pojechać gdzieś dalej :)
Diesel z tego co się orientuje może być droższy w utrzymaniu, od zawsze jeżdżę benzyną i nie miałem większych problemów wiec stąd ten wybór :). Szczerze mówiąc to najbardziej z tego zestawienia interesuje mnie Volvo v50 (2.0 benz) oraz Audi A4 B7 (1.8T). Zastanawia mnie które z tych dwóch będzie mniej awaryjne oraz bardziej niezawodne. Czy będzie duża róznica jesli chodzi o silniki?
mateuszm22
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Maj 2020, 21:34

mateuszm22 napisał(a):jak najniższy koszt utrzymania pojazdu.


No to w takim wypadku nie brałbym diesla i skupiłbym się na Fordzie Mondeo np.:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Frod Focus np
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

I mój faworyt Renault Laguna 2.0, np.:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

16 Maj 2020, 14:41

No to w takim wypadku nie brałbym diesla i skupiłbym się na Fordzie Mondeo np.: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... c7de112765 Frod Focus np [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... c1283699e1 I mój faworyt Renault Laguna 2.0, np.: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 97eb33af26

Faktycznie ten Mondeo również bardzo dobry, tymbardziej ze jest dostępny z silnikiem 2.0T. Co do laguny to szczerze mówiąc jestem sceptycznie nastawiony. Najbardziej realne w tym momencie to V50 i Mondeo MK4, na plus na pewno jest to że Ford jest troszkę wiekszy (wyższa klasa) i ten silnik 2.0T kusi :) tylko że jest w tym aucie od 2010 więc sporo musiałbym dołożyć. Pytanie czy będzie on o wiele droższy w utrzymaniu od Volvo?
mateuszm22
Nowicjusz
 
Posty: 3

17 Maj 2020, 23:08

mateuszm22 napisał(a):Faktycznie ten Mondeo również bardzo dobry, tymbardziej ze jest dostępny z silnikiem 2.0T
2.0 145KM nie ma turbo. Takowe posiada 2.5t, albo 2.0 EB po lifcie, ale masz na nie za mały budżet.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Największa parada pojazdów elektrycznych
    Uhonorowany wieloma nagrodami Nissan LEAF już drugi raz w 2012 roku został wpisany do księgi rekordów. Konwój 225 tych samochodów okrążył tor wyścigowy Silverstone bijąc Światowy Rekord Guinnesa w kategorii„największa ...