Błachy problem? Dziwne cykanie jadąc po nierównościach

Błachy problem? Dziwne cykanie jadąc po nierównościach

01 Mar 2018, 11:37

Witam.
Miesiąc temu zamontowane LPG w moim aucie. Wszystko fajnie pięknie, ale odkąd wyjechałem z montażu to z bagażnika dobiega dziwne cykanie jadąc po nierównościach. Dodam, iż przed założeniem lpg w aucie było idealnie cicho. Żadnych stuków w zawieszeniu. Nie są to też dźwięki z instalacji czy butli, ponieważ wszystko chodzi perfekcyjnie w całym układzie. Bagażnik też mam pusty i nic tam się nie turla co powodowałoby dziwne dźwięki. Temat może i dla jednych śmieszny, ale dla mnie irytujący. Nie wiem czy po prostu coś nie zostało dobrze spięte podczas montażu LPG czy jak? Do pierwszego przeglądu zostało jeszcze trochę czasu więc piszę najpierw tutaj, bo zamiast cieszyc się tańszą jazdą to teraz nadstawiam ucha (nie mogąc skupić się na jeździe) i się wkurzam....
pluto1983
Nowicjusz

Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Toyota Avalon Touring
Silnik: 3.5 V6 268 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

Re: Błachy problem?

01 Mar 2018, 13:10

Wydaje mi się, że coś jest z zaworem u butli, może przyciął się?
gruber99
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Benzyna i Diesel

01 Mar 2018, 13:27

Udaj się do montażystów niech Ci sprawdzą
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę

01 Mar 2018, 14:10

pluto1983 napisał(a):z bagażnika dobiega dziwne cykanie jadąc po nierównościach
A nie przełącza benzyna - gaz w tym czasie jak ci tak cyka? Tak czy inaczej lepiej podjechać wcześniej do warsztatu w którym montowali na sprawdzenie. Masz gwarancję i lepiej nich to oni sprawdzą.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

Re: Błachy problem? Dziwne cykanie jadąc po nierównościach

01 Mar 2018, 15:04

Nic nie przełącza. Wszystko pracuje dobrze. To jest takie cykanie, uderzanie jakby jakiejś plastikowej opaski czy jakiejś innej pierdoły o coś plastikowego w bagażniku. Żaden tam zawór.
pluto1983
Nowicjusz

Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Toyota Avalon Touring
Silnik: 3.5 V6 268 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

01 Mar 2018, 15:54

No to coś jest luźne, coś źle zamocowane.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak prawidłowo zamontować światła do jazdy dziennej (DRL)? Jak prawidłowo zamontować światła do jazdy dziennej (DRL)?
    Światła do jazdy dziennej w skrócie DRL (Daytime Running Lights) to światła które jak sama nazwa wskazuje służą do jazdy w ciągu dnia. Takich świateł można używać w ciągu dnia jako alternatywę dla świateł mijania. ...
    O czym kierowca powinien pamiętać wiosną? O czym kierowca powinien pamiętać wiosną?
    Wyższe temperatury, zmiana warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i samopoczucia kierowców to symptomy panującej wiosny. To również czas przeglądów po zimie, wymiany opon i coraz większej ...

• Re: Błachy problem? Dziwne cykanie jadąc po nierównościach

01 Mar 2018, 18:05

Lepiej jedź bo jak będą potem problemy to nie uznają Ci tego, że to z ich winy.
    gruber99
    Zaawansowany

Zdjęcia: 0
    Auto: Benzyna i Diesel

01 Mar 2018, 21:32

pluto1983 napisał(a): To jest takie cykanie, uderzanie jakby jakiejś plastikowej opaski czy jakiejś innej pierdoły o coś plastikowego w bagażniku
    Możesz odkręcić pokrywę przy zbiorniku i zobaczyć czy pod nią nie ma nic luźnego być może właśnie tam coś stuka. Tyle możesz zrobić nie tracąc gwarancji. Zobacz też wokół zbiornika we wnęce koła zapasowego czy czasem czegoś nie ma. Tam mogło coś wpaść (śrubka, nakrętka itp.) jak montowali zbiornik i teraz stuka na nierównościach.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
    Auto: Nie mam