Dziwne cykanie/ pykanie po uruchomieniu samochodu

Dziwne cykanie/ pykanie po uruchomieniu samochodu

13 Maj 2017, 22:35

Mam kolejne pytanie odnośnie dziwnego "cykania" po uruchomieniu silnika problem pojawił się niestety po spawaniu śruby przy wahaczu ale akumulator byl odlaczony. Dźwięk słychać z przodu w okolicy szyby a dokładnie z miejsca które widać na zdjęciu: Image
Dźwięk pochodzi z tego metalu za kartka z tego co się orientuję to przekaźnik od turbiny, po odłączeniu przekaźnika i uruchomieniu silnika dźwięku nie ma. Moje pytanie to czy to ma tak pykac/strzelac na uruchomionym silniku i przez chwilę po zgaszeniu czy też nie powinno? Tak jak mowilem przed spawaniem tego nie bylo i nie wiem czy cos uszkodzilem przezspawanie wahacza i czym grozi jazda na uszkodZonym przekazniku ?
Pasat1999
Nowicjusz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 05 04 2011
Auto: Volkswagen passat
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Dziwne cykanie/ pykanie po uruchomieniu samochodu

14 Maj 2017, 04:05

Przekaznik potrafi cykac,jesli jest pod wplywem wilgoci.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

14 Maj 2017, 13:38

Jak masz możliwość to podmień przekaźnik, nawet z jakiegoś złoma ze szrtou. Albo kup nowy. wtedy zobaczysz czy winny jest sam przekaźnik, czy wina jest po stronie sterowania tego przekaźnika.
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Maj 2017, 19:03

Dziś na trasie sprawdziłem czy samochód ma moc bo czytałem że może być słaby jak będzie uszkodzony przekaźnik Ale samochód pruje jak rakieta do 120 na luzie a powyżej również śmiga wciska w fotel mimo tego że ma tylko 90km
Pasat1999
Nowicjusz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 05 04 2011
Auto: Volkswagen passat
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kamperem na wakacje - poradnik dla początkujących Kamperem na wakacje - poradnik dla początkujących
    Podróż kamperem jest porównywana do żeglowania na pokładzie jachtu. Przez wielu jest to uznawane za jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wakacji. Na szczęście nie trzeba być właścicielem dobrze wyposażonego ...
    Opel ADAM produkowany będzie w fabryce Eisenach w Turyngii Opel ADAM produkowany będzie w fabryce Eisenach w Turyngii
    Fabryka w Eisenach w Turyngii szykuje się do rozpoczęcia produkcji Samochodu Opel ADAM. Miasteczko Eisenach w Turyngii liczy 43 000 mieszkańców i jest miejscem urodzenia Jana Sebastiana Bacha z zamkiem warownym Wartburg ...

•  
    • Volkswagen Passat, alufelgi od BMW
      Ford Vignale S-MAX Concept, przód
      Nissan Juke Nismo
      Zdjęcie wydechu