Błąd ABS po większym deszczu lub wizycie w myjni

Błąd ABS po większym deszczu lub wizycie w myjni

30 Paź 2013, 17:25

Od roku jestem posiadaczem volvo v50. Od pewnego czasu przy większym deszczu lub po wizycie na myjni pojawia mi się informacja błąd ABS . A po chwili zaświeca mi się mnóstwo kontrolek i informacja błąd hamulca i odcina mi zapłon. Po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i odczekaniu 10 minut samochód odpala i można kontynuować jazdę . Mechanik w warsztacie powiedział mi że kostka od modułu ABS w v50 jest nie osłonięta i po prostu leje się po niej woda . Przeczyścił i zakonserwował kostkę i powiedział że powinno być dobrze . Ale niestety nie jest ponieważ błąd pojawia się nadal . Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją ? Gdzie może być problem ?
slon
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 05 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VOLVO
Silnik: 2.0TDI136KM

Re: Błąd ABS po większym deszczu lub wizycie w myjni

30 Paź 2013, 22:32

Jeżeli tak gdzie piszesz jest ok to ja bym posprawdzał przewody które do czujników ABS przy kołach oraz ich łączenia w jakim są stanie.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10603
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Superb w wersji kombi Skoda Superb w wersji kombi
    Pierwszy egzemplarz nowej ŠKODY Superb w wersji kombi dla Klienta z Czech, został już wyprodukowany. Zbudowany w fabryce w Kvasinach samochód posiada silnik 2.0 TDI i biały lakier nadwozia. ŠKODA Superb ...
    Opel ADAM zdobywa nagrodę Red Dot za wzornictwo Opel ADAM zdobywa nagrodę Red Dot za wzornictwo
    Zdaniem ekspertów i klientów, doceniających niekonwencjonalny wygląd i przełomowe technologie, Opel ADAM to prawdziwy krzyk mody. Najnowszym potwierdzeniem tej opinii jest renomowana nagroda Red Dot za wzornictwo, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11