Bmw 328, problem z biegami

02 Sty 2016, 10:20

Witam wszystkich, jestem nowym na tym forum, jak zrobię coś nie tak to proszę mnie poprawić. Mam bmw e36 compact po swapie na 2.8, od kilku dni mam problem z biegami, na początku biegi zaczęły dość ciężko wchodzić , a teraz to już masakra , na wyłączonym silniku wchodzą jak w masło, a gdy odpalę wbijam bieg to skrzynia się zakleszcza, czasem nie mogę wbić żadnego biegu, a gdy wbiję na zgaszonym silniku to po odpaleniu samochód rusza na wciśniętym sprzęgle, płyn hamulcowy jest i nic nie ubywa, to raczej układ jest szczelny. PROSZĘ POMÓŻCIE :( :( :( :( :(
materac
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: bmw 328
Silnik: m52, 193
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

02 Sty 2016, 17:44

SERDECZNIE DZIĘKUJE ZA WYCZERPUJĄCE ODPOWIEDZI I POZDRAWIAM WSZYSTKICH :evil: :evil: :evil:
materac
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: bmw 328
Silnik: m52, 193
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

02 Sty 2016, 18:47

materac napisał(a):ERDECZNIE DZIĘKUJE ZA WYCZERPUJĄCE ODPOWIEDZI I POZDRAWIAM WSZYSTKICH :evil: :evil: :evil:

Nie ma za co dziękować :D Nie oburzaj się. Sobota , po imprezach , teraz dopiero wtrzeżwiałem i zaczynam logicznie myśleć :mrgreen:
materac napisał(a):gdy wbiję na zgaszonym silniku to po odpaleniu samochód rusza na wciśniętym sprzęgle,
A i Ty weż to na logikę że Ci nie rozłącza całkowicie sprzęgła.
materac napisał(a):po swapie na 2.8,
Kto to robił ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4730
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

03 Sty 2016, 09:53

witam i sory za takie podziękowania, swap robił poprzedni właściciel, kupiłem go 2 miesiące temu i było wszystko ok, najpierw zaczęły biegi ciężej wchodzić, a potem jak opisałem wyżej.
materac
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: bmw 328
Silnik: m52, 193
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

23 Sie 2018, 12:47

Prawdopodobnie sprzęgło już się zużyło, w przypadku swapa aby dobrać odpowiednie części, najlepiej znać numery ze starego zestawu.
Sprzegla24
Początkujący
 
Posty: 74