BMW E46 czy Seat Toledo II

06 Lut 2012, 10:37

odnośnie bmw e46

nie polecam , ani do 15 ani do 30 tyś ,,, wersji 320d

330d , 530d -e39 to dużo lepsza opcja

osobiście jestem zniesmaczony już tym pojazdem , lawiną usterek i awari , wcale nie niskim spalaniem , chyba że jedziemy wiecznie 90 i mniej to komputer nam wskaże 4,2L ale w mieście 7,5 to takie minimalne minimum , w wypadku niższego spalania , nie jezdzimy w miescie , a we wsi z prawami miejskimi 4,5 na 100 to mit , normalna jazda w trasie 6-6,5l , a dodać trzeba że przy tej samej jezdzie 3,0 r6 diesel spalanie ma podobne . Odnośnie toledo , do spokojnej jazdy starcza 1,6 100 koni to 8 zaworówka , ciągnie od dołu , ma ładny przebieg mocy i momentu i ladnie się wkręca , 1.8 20v bywa dość paliwożerny , wręcz lepiej kupić 1.8T ale jego dodatkowa wada poza turbiną to dwumas , ale czy to wada ? wszystkie e46 mają dwumas :)

i kolejna sprawa mimo wszystko jesli się trafi zadbany diesel , wart jest swojej ceny . odnośnie dwumasu , raz na 130 tysięcy wyłożyć dodatkowy 1000zł to chyba nie taki problem ? regeneracja turbiny i nowy dwumas = koszt instalacji lpg
x50sr
Początkujący
 
Posty: 244
Miejscowość: małopolska

06 Lut 2012, 17:34

Masz racje to bmw 530d też nie dużo pali jeżdziłem takim sporo ale kopa ma super mija się prawie wszystkich mi spalanie wychodziło około 8 literków ale utrzymanie takiego auta kosztuje jednak droższe oc itp ale frajda jest naprawdę trochę się zastanawiam nad takim. a co do tego 1.6 to jest chyba taki sam jak w audi a4??? bo kolega taki ma i to słabo to idzie a ostatnio mu uszczelka pod głowicą padła czy coś takiego. Jeździł ktoś może e46 318i opina o tym silniku by mnie interesowała dzięki za wcześniejsze odpowiedzi trochę mi pomogły. A i jeszcze co myślicie o rover 75??
emil900
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 14 06 2008
Auto: Audi A3 T4 merc190 Daihatsu
Silnik: 1.6 2.4td 2.0d 2.0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Duże Toyoty w małej skali, ciekawe modele RC
    Jak zostać mistrzem Polski w rajdach terenowych? Najlepiej zacząć od Toyota Adventure Rally Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych. Okazuje się, że każdy może mieć dakarowego potwora w stylu Hiluxa, którym ...
    Lexusa LC 500 Convertible - jak będzie cena?
    Polski oddział Lexusa udostępnił cennik najnowszego kabrioletu marki – modelu LC 500 CV. Napędzane 5-litrową V-ósemką luksusowe, sportowe auto z miękkim dachem jest dostępne w trzech wersjach wyposażenia, w tym ...