BMW e46 do 8-9tysięcy to mozliwe ?

22 Lis 2015, 12:48

kirin88 napisał(a):Jest po prostu sfrustrowany niemożnością sprzedaży swojej e46 za wygórowaną cenę


Są niestety tacy kolesie co mają urojenia na tle marki i cenią sobie je chociażby za sam znaczek na masce myśląc ze jeżdżą autem klasy "premium"
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

22 Lis 2015, 14:25

Tak Kirin jestem sfrustrowany,mam ją w ładnym stanie a lipa ze sprzedażą jest na całej linii.
Niestety to ja dałem pieniądze na ten samochód,a kupujący nie chce już tyle dać.
Proponowano mi za nią 10 tysięcy,ale musiałbym mieć coś nie tak z głową żeby ją za tyle sprzedać.
Czekam na wiosnę,może wtedy będzie większy popyt na te samochody i uda mi się wyciągnąć może chociaż coś koło 11 tys.
Najgorsze jest to,że musiałem kupić opony na zime (kupiłem wielosezonówki) a żaden kupujący nawet nie popatrzy na to ile wsadziłem w to auto,bo będzie czepiał się ryski na lakierze (wiem z doświadczenia z kupującymi którzy przyjeżdżali) nawet nie patrząc na stan techniczny.
Zobaczymy,pożyjemy czas pokaże...
Jedno jest pewne,dałem się za przeproszeniem nieźle wydymać z kupnem tego samochodu,to jest jak zły sen który nie chce się skończyć.
Osobiście teraz celowałbym w coś starszego,wiem że może to dziwnie zabrzmi bo starszy samochód może mieć więcej wad ale niekoniecznie,przynajmniej będę się cieszył czymś co jest mało spotykane na drodze i ma sporo lepsze wykonanie.
Ostatnio spotkałem znajomego który sprzedał swoje bmw e39 2.5 na lpg za jakieś nieco ponad 11 tys.
Rok chyba 96 tego samochodu i był w takim ładnym kolorze błękitnym a same alusy były warte ze dwa koła.
Tyle,że auto było bez klimy,przez co pewnie cena trochę niższa ale w środku skóry mpakietowe i wiele dodatków.
Mówił mi,że plastiki w e39 są dużo lepsze od e46 nie wiem czy to prawda,ale tak twierdził a jeździł niejednym bmw.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

22 Lis 2015, 21:03

Posłuchaj, weź sobie do serca co Ci napiszę. Przeglądam to forum już od dawna (Barol nie miał moda, na forum udzielał się koleś Endrju czy Andrew z Poznania czy okolic, nie ważne), konto założyłem jednak dopiero chyba w kwietniu jak szukałem Accorda.
Stał za 9300zł, kupiłem za 8500.
Na dzień dobry - heble z tyłu 400.
Rozrząd bo cenie sobie spokojny sen 1100.
Coś co mnie strasznie wku...wiło w tym aucie - urywające się klamki - kupiłem w serwisie (S E R W I S I E !!!!!!!) 4sztuki za 1000, (swoją drogą - na wychwalanym forum tutaj HAKP użytkownicy, miłośnicy Hond robią klamki na druciki, ja miłośnikiem nie jestem, pojechałem do serwisu wyjąłem tysiaka, mam zrobione jak trzeba)
Wstawiłem Hondę na zabezpieczenie podwozia, okazało się, że mam pare dziur - naprawa 3500. (TAK, Trzy pięćset, nie trzystapięćdziesiąt),
Miałem pourywane zaczepy przednich lamp, w dodatku prawa parowała. Nowy komplet 500.
Podliczyć Ci? 8500+6000=14 500. !!!
Tylę, że od kwietnia zrobiłem prawie 30 000km.
Nie liczę paliwa, oleju (pałuje to auto jak skur,,,syn). Jak jeżdże spokojnie pali 9, jak moją jazdą - pali 14.

Wiesz dlaczego Ci to pisze?
Nie płacze ile wsadziłem w to auto. Bo to generalnie jest moja sprawa i gdyby nie Twoje płaczki o tym bym nie pisał.

Mati, jesteś wieśniakiem, którego jedynie stać na utrzymanie roweru.
Płaczesz, że musiałeś kupić opony?
Czego ty się kur.....a spodziewałeś?
Że bieżnik opon sam Ci się będzie odradzał?

Pomijam Twoje wywody odnośnie Astry F (chciałeś kupić siódemkę, potem Astre F, teraz to ja już nie wiem... bo masz milion pomysłów na minutę i tysiąc złoty w skarpecie).

Pozdrawiam ludzi myślących i dbających o swoje auta jak należy.
PS: Accord wyszedł mnie "pietnastaka", jakbym dzisiaj jeszcze raz kupował ten sam egzemplarz również bym go kupił.
Widzisz różnicę?
BrutusM
Początkujący
 
Posty: 125
Auto: Japonia
Skrzynia biegów: Manualna

22 Lis 2015, 21:27

BrutusM Ty mówisz o prostej sprawie jaka jest serwis a ja dołożę coś od siebie... są jeszcze dwa aspekty ile razy ten serwis trzeba wykonać i co na niego musi się składać... a tu akurat są marki które pociągną więcej niż ustawa przewiduje co później widać po cenach rynkowych... :bored:

Do tego są względy czysto ekonomiczne którym nie da się zaprzeczyć a o których nikt przy zakupie nie myśli ... ja na szczęście przestrzegam pewnych zasad dotyczących konkretnych marek i jakoś nigdy nie miałem problemu ani ze sprzedażą auta ani z utratą wartości...

Zauważ że 3/4 Januszufff nie mających kasy nie bierze pod uwagę auta drogiego w zakupie które można sprzedać nie tracąc na wartości, gdzie cena dyktowana jest stanem tylko wybiera śmiecie w najgorszych opcjach gdzie nawet fani marki nie chca oddać na nie siku :mrgreen: ładują w te papiaki kasę a później płaczą że nie mogą jej odzyskać...

I prawda jest taka że jeżeli Twoja hanka nie jest złożona z przystanku i będzie serwisowana to częściowo kasę odzyskasz...

Więc tak naprawdę wybieranie tej taniości pt. a4 b5 1,6/1,8 albo e46 1,6/1,8 albo passat w wersji bida jest od razu skazaniem się na wtopę finansową i to konkretną...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Lis 2015, 21:38

Nie odzyskam tej kasy, jestem pedantem, w aucie musze mieć wszystko na tip-top. Za rok-dwa będę chciał zmienić na Saaba 9-3 z turbo benzyną. Jeśli się uda.
Moja Honda, nie jest bezwypadkowa i doskonale o tym wiem.

Najtaniej wychodzi kupować auta, użytkować a potem sprzedawać. Potem znowu kupować, sprzedawać. Zresztą, sam doskonale o tym wiesz, w końcu sam o tym kiedyś pisałeś.

Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić, po tym jak rozbiłem poprzednie, jeździłem pożyczonym i miałem tydzień czasu na zakup [H].
BrutusM
Początkujący
 
Posty: 125
Auto: Japonia
Skrzynia biegów: Manualna

22 Lis 2015, 21:41

BrutusM napisał(a):potem Astre F

Astrę miał kiedyś więc może o niej wspomniał ale czy ja wiem czy chciał ostatnio kupić jeszcze jedną dziwne to trochę :unsure:
BrutusM napisał(a):PS: Accord wyszedł mnie "pietnastaka", jakbym dzisiaj jeszcze raz kupował ten sam egzemplarz również bym go kupił.

Wiesz u ciebie jest jeszcze jedna różnica ty kupiłeś porządne auto które jedzie jak należy i daje niezłą przyjemność z jazdy a Mateo kupił mimo ostrzeżeń fana BMW kirina88 R4 które szybko mu się znudziło bo mało ma mocy. Co prawda nie wiem jaki masz silnik w tej twojej Hani (zgaduję 1,8 :?: ) ale mimo iż sporo kasy włożyłeś w nią to dobrze trafiłeś bo auto mało awaryjne.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

22 Lis 2015, 21:46

2.0 16v 147km. W moim pierwszym temacie podawałem do niej link, jeśli ktoś umie znaleźć w internecie stare ogłoszenie: Accord 2.0 , 2000r , Łochów , Srebrny Sedan , na blachach WPI
BrutusM
Początkujący
 
Posty: 125
Auto: Japonia
Skrzynia biegów: Manualna

22 Lis 2015, 21:51

BrutusM napisał(a):2.0 16v 147km. W moim pierwszym temacie podawałem do niej link, jeśli ktoś umie znaleźć w internecie stare ogłoszenie: Accord 2.0 , 2000r , Łochów , Srebrny Sedan , na blachach WPI

A masz w niej LPG? Bo widzę że sporo jeździsz.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

22 Lis 2015, 21:53

Czysta benzyna. I niech tak zostanie... :D
BrutusM
Początkujący
 
Posty: 125
Auto: Japonia
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lis 2015, 02:39

BrutusM napisał(a):Mati, jesteś wieśniakiem, którego jedynie stać na utrzymanie roweru.
Płaczesz, że musiałeś kupić opony?
Czego ty się kur.....a spodziewałeś?
Że bieżnik opon sam Ci się będzie odradzał?

Nie obrażaj mnie,mam pieniądze ale nie chce ich przeznaczać na głupią motoryzacje bez powodu.
Tak jak pisze dzida,kupiłem samochód który jedzie bardzo kiepsko nawet astra f potrafiła na benzynie więcej wyciągnąć w tym bmw 120km/h i tyle więcej nie chce pojechać i nie wiem czemu.
Mówie o normalnej codziennej jeździe nie autostradzie.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

23 Lis 2015, 07:18

mateo199214 napisał(a):Tak jak pisze dzida,kupiłem samochód który jedzie bardzo kiepsko

jak na BMW :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lis 2015, 07:29

Astra f 1.4 lata nawet 180km/h :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Lis 2015, 07:38

mateo199214 napisał(a):na benzynie więcej wyciągnąć w tym bmw 120km/h i tyle więcej nie chce pojechać i nie wiem czemu.

Masz popsuty samochód.
118 konnym e46 jechałem juz ponad 200 km/h :D
Matizem siostry nie tak dawno jechałem ponad 150 km/h :mrgreen:
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

23 Lis 2015, 16:42

mateo199214 napisał(a):na benzynie więcej wyciągnąć w tym bmw 120km/h i tyle więcej nie chce pojechać i nie wiem czemu.

W takim razie coś jest bardzo nie tak, przestań nam wciskać kit w jakim to genialnym stanie jest twój samochód :D
kirin88 napisał(a):Matizem siostry nie tak dawno jechałem ponad 150 km/h :mrgreen:

Szacunek Za odwagę, ja się do matiza nawet wsiąść boję :D
Dopamine
Aktywny
 
Posty: 279
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Elise k20z4 in progress
Silnik: K20Z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Lis 2015, 19:56

blackmeritum napisał(a):W takim razie coś jest bardzo nie tak, przestań nam wciskać kit w jakim to genialnym stanie jest twój samochód

Lepiej bym tego nie ujął :mrgreen:

blackmeritum napisał(a):Szacunek Za odwagę, ja się do matiza nawet wsiąść boję

Na prostej drodze nie jest źle :D Gorzej na zakrętach a najgorzej mija się tiry, poczciwy matizek buja się wtedy na boki jak statek na morzu :D
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995