BMW E46 Światła Postojowe

BMW E46 Światła Postojowe

13 Gru 2017, 18:32

Witam , od pewnego czasu zaczęły mi się świecić kontrolki świateł w aucie i gdy włączę postojówki wraz z nimi świecą się cały czas migacze :bored: . Wie ktoś może co z tym można zrobić? niżej link do zdjęć:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ReSh
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 25 06 1992
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW E46
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: BMW E46 Światła Postojowe

14 Gru 2017, 00:16

Za słaba masa prawdopodobnie, odłącz to coś ala dzienne bo i tak Ci za to dowód mogą skasować i zobaczysz czy coś się zmieni
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D

14 Gru 2017, 01:55

Kao napisał(a):odłącz to coś ala dzienne bo i tak Ci za to dowód mogą skasować
One chyba świecą słabiej przy światłach pozycyjnych i mijania więc tu raczej dowodu nie zabiorą no chyba że jest inaczej :)
Wracając do tematu również obstawiam słabą masę. Może też być jakieś zwarcie ale myślę że to jest mniej prawdopodobne.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3345
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1999

14 Gru 2017, 12:11

Kacper napisał(a):Kao napisał(a):
odłącz to coś ala dzienne bo i tak Ci za to dowód mogą skasować
One chyba świecą słabiej przy światłach pozycyjnych i mijania więc tu raczej dowodu nie zabiorą no chyba że jest inaczej

A homologacja? Poza tym jest to podłączone pod światło pozycyjne a to już się kwalifikuje do zabrania dowodu. A poza tym ja bym to wyrzucił ze względów estetycznych. Bardziej to szpeci auto jak upiększa a nie ma to żadnego pomocnego zastosowania.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D

14 Gru 2017, 14:09

Kao napisał(a):odłącz to coś ala dzienne bo i tak Ci za to dowód mogą skasować

Kao napisał(a):A poza tym ja bym to wyrzucił ze względów estetycznych. Bardziej to szpeci auto jak upiększa a nie ma to żadnego pomocnego zastosowania.

Tu się całkowicie zgadzam. Naprawdę jak można było tak oszpecić auto czymś takim. Taka fajna BeEmka i założone światła dzienne i to jeszcze nieoryginalne...Naprawdę powiem szczerze wstyd. Ale to już sprawa autora.
Kao napisał(a): homologacja? Poza tym jest to podłączone pod światło pozycyjne a to już się kwalifikuje do zabrania dowodu.

Co do homologacji to jak najbardziej. Jak nie na te coś homologacji, to DR zabrany no i na SKP nie przejdzie OBT. Chyba, że po znajomości...
Co do podłączenia, to światła dzienne mogą się świecić z pozycyjnymi, a mogą świecić się też same. Przepis pozwala i tak i tak.
Co do samego problemu z tymi kierunkami - trzeba po kolei odłączać wtyczki ze świateł. Najpierw warto zacząć od reflektorów przednich, potem tylnych. I zobaczysz, przy którym reflektorze kierunki zgasną. Będziesz miał reflektor, w którym jest słaba masa albo coś innego, przez co zamyka się obwód kierunków.
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Gru 2017, 16:15

Te światła nie są podłączone do postojówek tylko są włączane przełącznikiem. A co do wyglądu , światła są w aucie już od poprzedniego właściciela ;P
ReSh
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus - elektryczna przyszłość modeli wyczynowej rodziny F Lexus - elektryczna przyszłość modeli wyczynowej rodziny "F"
    Prezes Lexus International Yoshihiro Sawa powiedział w wywiadzie udzielonym brytyjskiemu magazynowi Auto Express podczas Goodwood Festival of Speed, że japońska marka premium wprowadzi do oferty samochody elektryczne, a elektryfikacja ...
    BMW E1 i E2 (1991-1993) - samochód elektryczny BMW E1 i E2 (1991-1993) - samochód elektryczny
    Zachęcona pozytywnymi wynikami osiągniętymi przez akumulator NaS firma BMW Technik GmbH otrzymała zamówienie na opracowanie pojazdu elektrycznego od zera, przy założeniu zbadania zalet i wad napędu elektrycznego w ...

• Re: BMW E46 Światła Postojowe

14 Gru 2017, 16:40

ReSh napisał(a):Te światła nie są podłączone do postojówek tylko są włączane przełącznikiem.
    Czyli możesz nie pojechać na przegląd i jak się diagnosta dopatrzy to nie przejdzie takie rozwiązanie :) musisz o tym pamiętać. Tu chodzi o to żeby świateł do jazdy dziennej nie można było włączyć w nocy bo strasznie oślepiają.

Jeżeli te światła nie mają wpływu na kierunki i pozycje jak je włączasz i wyłączasz to musisz szukać już między kierunkami a pozycjami.
    Kacper
    Forumowicz VIP

14 Gru 2017, 17:15

Nie wiem czy to nie może być wina żarówek, może po prostu wystarczy je wymienić :/
    ReSh
    Nowicjusz

14 Gru 2017, 19:52

ReSh napisał(a):Nie wiem czy to nie może być wina żarówek, może po prostu wystarczy je wymienić
    Raczej nie jak by była wina żarówki to by nie świeciła lub robiła zwarcie a tu jest problem że świecą kierunki i postojowe więc tu jedno z drugim może być powiązane np. masą.

Oczywiście możesz sprawdzić żarówki i kablem które do nich idą.
    Kacper
    Forumowicz VIP

16 Gru 2017, 22:01

ReSh napisał(a):Te światła nie są podłączone do postojówek tylko są włączane przełącznikiem.

No to OBT nie przejdzie. Chyba, że po znajmości :mrgreen: Ale jak się zapomnisz i pojedziesz z włączonymi mijania i tymi " dziennymi " to DR zabrany jak cię szaraki przyuważą.
    ReSh napisał(a):A co do wyglądu , światła są w aucie już od poprzedniego właściciela ;P

Ja bym to od razu zdeomontował, żeby nie szpecić tak fajnego autka. No ale to już sprawa gustu i to tylko moja ocena, kóra na nic nie ma wpływu :wink:
    co do problemu - zrób poprostu tak jak pisałem wcześniej - odłączaj wtyczki z reflektorów i zobaczysz czy przy którymś odłączeniu problem zniknie.
    17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

• Konkurs Audi Design I miejsce Kuba Bieda