BMW E46 Światła Postojowe

13 Gru 2017, 17:32

Witam , od pewnego czasu zaczęły mi się świecić kontrolki świateł w aucie i gdy włączę postojówki wraz z nimi świecą się cały czas migacze :bored: . Wie ktoś może co z tym można zrobić? niżej link do zdjęć:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ReSh
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 25 06 1992
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW E46
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

13 Gru 2017, 23:16

Za słaba masa prawdopodobnie, odłącz to coś ala dzienne bo i tak Ci za to dowód mogą skasować i zobaczysz czy coś się zmieni
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Gru 2017, 00:55

Kao napisał(a):odłącz to coś ala dzienne bo i tak Ci za to dowód mogą skasować
One chyba świecą słabiej przy światłach pozycyjnych i mijania więc tu raczej dowodu nie zabiorą no chyba że jest inaczej :)
Wracając do tematu również obstawiam słabą masę. Może też być jakieś zwarcie ale myślę że to jest mniej prawdopodobne.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Gru 2017, 11:11

Kacper napisał(a):Kao napisał(a):
odłącz to coś ala dzienne bo i tak Ci za to dowód mogą skasować
One chyba świecą słabiej przy światłach pozycyjnych i mijania więc tu raczej dowodu nie zabiorą no chyba że jest inaczej

A homologacja? Poza tym jest to podłączone pod światło pozycyjne a to już się kwalifikuje do zabrania dowodu. A poza tym ja bym to wyrzucił ze względów estetycznych. Bardziej to szpeci auto jak upiększa a nie ma to żadnego pomocnego zastosowania.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Gru 2017, 13:09

Kao napisał(a):odłącz to coś ala dzienne bo i tak Ci za to dowód mogą skasować

Kao napisał(a):A poza tym ja bym to wyrzucił ze względów estetycznych. Bardziej to szpeci auto jak upiększa a nie ma to żadnego pomocnego zastosowania.

Tu się całkowicie zgadzam. Naprawdę jak można było tak oszpecić auto czymś takim. Taka fajna BeEmka i założone światła dzienne i to jeszcze nieoryginalne...Naprawdę powiem szczerze wstyd. Ale to już sprawa autora.
Kao napisał(a): homologacja? Poza tym jest to podłączone pod światło pozycyjne a to już się kwalifikuje do zabrania dowodu.

Co do homologacji to jak najbardziej. Jak nie na te coś homologacji, to DR zabrany no i na SKP nie przejdzie OBT. Chyba, że po znajomości...
Co do podłączenia, to światła dzienne mogą się świecić z pozycyjnymi, a mogą świecić się też same. Przepis pozwala i tak i tak.
Co do samego problemu z tymi kierunkami - trzeba po kolei odłączać wtyczki ze świateł. Najpierw warto zacząć od reflektorów przednich, potem tylnych. I zobaczysz, przy którym reflektorze kierunki zgasną. Będziesz miał reflektor, w którym jest słaba masa albo coś innego, przez co zamyka się obwód kierunków.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Gru 2017, 15:15

Te światła nie są podłączone do postojówek tylko są włączane przełącznikiem. A co do wyglądu , światła są w aucie już od poprzedniego właściciela ;P
ReSh
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 25 06 1992
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW E46
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

14 Gru 2017, 15:40

ReSh napisał(a):Te światła nie są podłączone do postojówek tylko są włączane przełącznikiem.
Czyli możesz nie pojechać na przegląd i jak się diagnosta dopatrzy to nie przejdzie takie rozwiązanie :) musisz o tym pamiętać. Tu chodzi o to żeby świateł do jazdy dziennej nie można było włączyć w nocy bo strasznie oślepiają.

Jeżeli te światła nie mają wpływu na kierunki i pozycje jak je włączasz i wyłączasz to musisz szukać już między kierunkami a pozycjami.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

14 Gru 2017, 16:15

Nie wiem czy to nie może być wina żarówek, może po prostu wystarczy je wymienić :/
ReSh
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 25 06 1992
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW E46
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

14 Gru 2017, 18:52

ReSh napisał(a):Nie wiem czy to nie może być wina żarówek, może po prostu wystarczy je wymienić
Raczej nie jak by była wina żarówki to by nie świeciła lub robiła zwarcie a tu jest problem że świecą kierunki i postojowe więc tu jedno z drugim może być powiązane np. masą.

Oczywiście możesz sprawdzić żarówki i kablem które do nich idą.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Gru 2017, 21:01

ReSh napisał(a):Te światła nie są podłączone do postojówek tylko są włączane przełącznikiem.

No to OBT nie przejdzie. Chyba, że po znajmości :mrgreen: Ale jak się zapomnisz i pojedziesz z włączonymi mijania i tymi " dziennymi " to DR zabrany jak cię szaraki przyuważą.
ReSh napisał(a):A co do wyglądu , światła są w aucie już od poprzedniego właściciela ;P

Ja bym to od razu zdeomontował, żeby nie szpecić tak fajnego autka. No ale to już sprawa gustu i to tylko moja ocena, kóra na nic nie ma wpływu :wink:
co do problemu - zrób poprostu tak jak pisałem wcześniej - odłączaj wtyczki z reflektorów i zobaczysz czy przy którymś odłączeniu problem zniknie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000