Czy można założyć bi-xenon jak był xenon? Astra J

04 Gru 2017, 22:14

Witam wszystkich mam pytanie tak jak w temacie mam astre J z 2011r w xenonie miałem ostatnio kolizje i lampy szlak trafił i czy jest możliwość założenia Bi xenonow ? trzeba zmieniać instalacjie, modół itp. czy bedzie wszystko działac bez roboty?
z góry dziekuję za odp. i pomoc
materr91
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 09 04 1991
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel astra
Silnik: 1.7cdti
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

05 Gru 2017, 20:23

Moduły są w lampach i wydaje mi się że wtyczka którą podpinasz do lampy jest taka sama. Samo sterowanie realizowane jest już wewnątrz lampy.

Musisz tylko uważać bo dużo opisanych lamp jako biksenon to zwykłe ksenony. Myślę że sprzedający nie zawsze potrafia je rozróżnić.

Generalnie najlepiej by było jak byś znalazł kogoś sprzedającego gdzie mógłbyś podjechać i sprawdzić czy wtyczka pasuje. Nie wydaje mi się żeby coś więcej było zmieniane w samej instalacji oprócz tego co jest w lampach.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Gru 2017, 13:55

Super a jak to wygląda z sterowaniem soczewek bo mam bixenon Ale są skrętne a oryginalne xenony jakie byly nie byly skretne też sterowanie jest w lampie?
materr91
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 09 04 1991
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel astra
Silnik: 1.7cdti
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

06 Gru 2017, 14:28

materr91 napisał(a):a jak to wygląda z sterowaniem soczewek bo mam bixenon Ale są skrętne
Tu musi być przekazywana osobno wartość skrętu koła kierownicy do sterownika w lampie ale tego już nie wiem czy jest to w okablowaniu do innych lamp niż bi-xenony.

materr91 napisał(a):bo mam bixenon
Próbowałeś je podłączyć? Sprawdzałeś te wtyczki przy lampach?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Gru 2017, 14:52

Przy sobie nie mam Ale dzwoniłem do faceta i mogę je kupić, sprawdzić u siebie jak nie będą grały to je oddam a on mi zwróci kasę. Wtyczki są takie same
materr91
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 09 04 1991
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel astra
Silnik: 1.7cdti
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

06 Gru 2017, 21:03

materr91 napisał(a):dzwoniłem do faceta i mogę je kupić, sprawdzić u siebie jak nie będą grały to je oddam a on mi zwróci kasę
Moim zdaniem w najgorszym przypadku soczewki nie będą skręcały ale to sprawdzisz po podłączeniu. Jeszcze jedna kwestia reflektory skrętne nie zawsze działają na postoju nie wiem jak jest w tym modelu. Czasem trzeba mieć np. min. 10 km/h. Warto na to zwrócić uwagę.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


06 Gru 2017, 23:12

Nie będę działać albo będą błędy cały czas chyba wstrzymam się i może trafia się w fajnej cenie zwykłe wydać 2000zl i mieć problemy Ale Wielkie dzięki za pomoc :piwo:
materr91
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 09 04 1991
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel astra
Silnik: 1.7cdti
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

06 Gru 2017, 23:49

Na pewno będą trochę tańsze ale musisz liczyć jeszcze zakup czterech żarówek czyli dwóch kompletów H11 i D1S. Przy normalnej jeździe różnica między bi-xenonem, a ksenonem nie będzie miała dla ciebie różnicy.

Powodzenia w szukaniu, takich lamp jest więcej więc masz większą szansę trafić coś dobrego w przyzwoitej cenie. Daj znać jak uda ci się zakupić komplet i ile na to musiałeś wyłożyć.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

08 Gru 2017, 19:24

Żeby zmienić ksenony na biksenony trzeba zmieniać instalację. Głównie chodzi o sterowanie. Wtyczka nie będzie pasować, bo ta z bi ma więcej pinów. I jak się nie mylę, jest też inna. Ale tego nie jestem na 100% pewny.
Kacper napisał(a):Musisz tylko uważać bo dużo opisanych lamp jako biksenon to zwykłe ksenony. Myślę że sprzedający nie zawsze potrafia je rozróżnić.

[link do oferty na Allegro wygasł]
Ciekawe...O co chodzi z tym biksenonem, skoro na znamionówce jest H11 i D1S? Ksenon z drogowych jest doświetlany H11?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Gru 2017, 00:06

MotoAlbercik napisał(a):Ciekawe...O co chodzi z tym biksenonem, skoro na znamionówce jest H11 i D1S? Ksenon z drogowych jest doświetlany H11?
To nie jest bi-xenon. One mają tylko jeden żarnik ksenonowy i przesłonę w soczewce. Ta lampa z linku to zwykły xenon :) tak właśnie piszą na większości tych lamp, a samych prawdziwych bi-xenonów jest mało.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

10 Gru 2017, 12:51

No właśnie - tym bardziej, że na naklejce znamionowej wyraźnie pisze, D1S i H11 :) Przykład dla autora tematu, na co trzeba zwracać uwagę. W biksenonach jest jedna żaówka ( palnik ) a w ksenonach są dwie - palnik ksenonowy i żarówka halogenowa.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Gru 2017, 16:07

Witam temat mam już za sobą dzwoniłem do Opla o numery lamp i jaka jest lampa mówili ze zwykły xenon bez mozliwosci podania numeru nie mogą udzielac takich informacji.Aż w koncu zadzwiłem do innego z zamiarem kupna jednej lampy i poprosłem o podanie numeru abym mógł sobie sprawdzić z dobra i udało się Pan z Opla podał mi numer po wpisaniu numeru w google i sprawdzeniu w kilku sklepach z lampami i podaniu numeru lampy mówili jedno ze jest doświetlanie zakrętów soczewka jest skrętna. Zadzwiniłem do pana który dal mi możliwość sprawdzenia Bi xenona ewentualnie odam jak nie bedzie świecił i okazało się ze po pod pięciu do auta wszystko gra dziś zakupiłem 2 lampę o tych samych numerach komplet mnie wyniósł 1400zł z palnikami i przetwornicami .numery lamp jakie zakupiłem to 1ZT010012-06 i 05(lewa+prawa) o tych numerach napewno to są Bi xenony światła mijania i drogowe są w jednym palniku :naughty: i nie wiem o co chodzi z tym ze w Oplu mówią ze są zwykłe i bi xenony trzeba przerobić bo nie będą działac :/ Bez przerabiania,i dokładania modułu wszystko działa PAMIETAJCIE ZE ŚWIATLA DROGOWE NIE BEDA DZIAŁAC O JEDNEJ LAMPIE MUSZA BYC 2SZT. POD ŁĄCZONE jestem zadowolony :happy: Dziekuje za poświecenie Czasu i pomoc
materr91
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 09 04 1991
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel astra
Silnik: 1.7cdti
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

10 Gru 2017, 16:18

I jeszcze jedna sprawa co do xenon i Bi xenon te ktore kupilem tez sa D1S i H11. H11 jest doswietlanie zakretów przynajmniej w moim przypadku i tak działa wiec dalej nie wiem jak je rozróżnic albo trzeba na inne numery zwrocic uwage albo poprostu Opel montowal wszystkie Bi xenony nie wiem moze ma ktos astre ze zwyklymi xenonami i moze potwierdzic ze takie w ogole istnieja w tym modelu :)
materr91
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 09 04 1991
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel astra
Silnik: 1.7cdti
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011