BMW E90 325i czy 330i

29 Lip 2018, 23:42

Witam, po uprzedniej dyskusji również na tym forum jestem zdecydowany kupić e90tke 325i bądź 330i przedlift. Moje pytanie brzmi czy pomiędzy tymi silnikami jest duża różnica w spalaniu , oraz w kosztach napraw ? Silnik 325i odpowiada mi pod kątem osiągów jak i spalania ale gdyby trafiła się jakaś fajna sztuka w 3.0 benzynie czyli 330i to brać pod uwagę ? Pytanie czy pali porównywalnie czy jednak dochodzi trochę litrów i czy koszty ew. napraw itp silnika 2.5 są już takie jak trzylitrowki czy jednak nieco mniejsze ? Te silniki biorę tylko pod uwagę ale celem upewnienia się , 330i przedlift czyli na pośrednim wtrysku również jest jednym z polecanych silników ? W tym sensie jak dobrze wiemy każdy ma jakieś tam swoje mankamenty ale podobno 6 cylindrowe benzyniaki przedliftowe wyglądają najlepiej z całej stawki. Najbardziej wartościowe są dla mnie opinie użytkowników takich aut bądź którzy są głębiej w temacie i się znają.
Qenzey
Nowicjusz
 
Posty: 16

29 Lip 2018, 23:54

Spalanie będzie podobne, ja bym brał pod uwagę 2 silniki i wziął ten w lepszym stanie. Jeden jak i drugi silnik przed liftem to wtrysk pośredni i jest godny polecenia.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

30 Lip 2018, 01:24

Dziękuję za odpowiedź, z takiego też założenia wychodzę dlatego pytałem o to spalanie i awaryjnosc
Qenzey
Nowicjusz
 
Posty: 16

30 Lip 2018, 06:48

Obydwa sprawdź pod kątem wycieków, bo uszczelnienie może przekroczyć 5tys. zł. Ponadto stan pompy wody, która jest droga (elektryczna, a nie na pasku).
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010