BMW E90 325i czy 330i

29 Lip 2018, 23:42

Witam, po uprzedniej dyskusji również na tym forum jestem zdecydowany kupić e90tke 325i bądź 330i przedlift. Moje pytanie brzmi czy pomiędzy tymi silnikami jest duża różnica w spalaniu , oraz w kosztach napraw ? Silnik 325i odpowiada mi pod kątem osiągów jak i spalania ale gdyby trafiła się jakaś fajna sztuka w 3.0 benzynie czyli 330i to brać pod uwagę ? Pytanie czy pali porównywalnie czy jednak dochodzi trochę litrów i czy koszty ew. napraw itp silnika 2.5 są już takie jak trzylitrowki czy jednak nieco mniejsze ? Te silniki biorę tylko pod uwagę ale celem upewnienia się , 330i przedlift czyli na pośrednim wtrysku również jest jednym z polecanych silników ? W tym sensie jak dobrze wiemy każdy ma jakieś tam swoje mankamenty ale podobno 6 cylindrowe benzyniaki przedliftowe wyglądają najlepiej z całej stawki. Najbardziej wartościowe są dla mnie opinie użytkowników takich aut bądź którzy są głębiej w temacie i się znają.
Qenzey
Nowicjusz

29 Lip 2018, 23:54

Spalanie będzie podobne, ja bym brał pod uwagę 2 silniki i wziął ten w lepszym stanie. Jeden jak i drugi silnik przed liftem to wtrysk pośredni i jest godny polecenia.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 105
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

30 Lip 2018, 01:24

Dziękuję za odpowiedź, z takiego też założenia wychodzę dlatego pytałem o to spalanie i awaryjnosc
Qenzey
Nowicjusz

30 Lip 2018, 06:48

Obydwa sprawdź pod kątem wycieków, bo uszczelnienie może przekroczyć 5tys. zł. Ponadto stan pompy wody, która jest droga (elektryczna, a nie na pasku).
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niepokojące ślady oleju silnikowego pod samochodem?
    Wycieki oleju silnikowego i innych płynów eksploatacyjnych spotykają wielu kierowców. Początkowo każda plama pod autem może wyglądać niegroźnie, jednak bagatelizowanie tego problemu może nieść za sobą poważne ...
    Mitsubishi Global Small to Mitsubishi Space Star w Europie
    W związku z niespodziewanymi kwestiami prawnymi, związanymi z prawami handlowymi do znaku "Mirage" w Europie, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zdecydowała o nadaniu nowej nazwy na Starym Kontynencie modelowi Global ...

•