BMW serii 1 (E87) - koszty utrzymania

25 Sty 2021, 01:05

Cześć wszystkim,

Zastanawiam się nad zakupem w niedalekiej przyszłości BMW E87. W mojej opinii ten model wygląda świetnie, do tego wszystkie możliwe źródła podają, że rewelacyjnie się prowadzi. Do tego jest na swój sposób unikatowe (w zasadzie jedyny kompakt na rynku z napędem na tył). Wady typu mniejsza ilość miejsca w środku w porównaniu do innych aut segmentu C nie są dla mnie problemem.

Zastanawia mnie jednak co innego, a mianowicie koszty utrzymania tego modelu. Wiadomo, nie jest sztuką kupić nawet dobre auto, a potem nie mieć kasy na jego bieżące serwisowanie, a BMW generalnie tanie w utrzymaniu raczej nie jest i podobno "nie lubi" zamienników części i nie każdy mechanik ogarnia te auta. Co do serii 1 spotkałem się jednak ze skrajnymi opiniami - jedni mówią, że koszty utrzymania są bardzo przyzwoite, inni, że wręcz przeciwnie: płaci się w zasadzie tyle samo, co mając np. serię 3. To jak to w końcu jest? Może ktoś z Was miał do czynienia z serią 1 (E82/E87 itd) i może coś powiedzieć na ten temat? Nie ukrywam, że auto bardzo mi się podoba, ale jeśli utrzymanie byłoby bardzo drogie to raczej będę się rozglądał za czymś z vag-ów.
SPZ
Obserwowany
 
Posty: 1

25 Sty 2021, 08:48

Ogólnie z kosztami nie ma tragedii. Przecież dla porównania możesz sobie otworzyć jakiś sklep internetowy (nie allegro) i wrzucić do koszyka podstawowe części i później możesz to porównać z innymi autami. O tych autach już jest tyle napisane w necie że nie ma sensu powielać info. Dla jednego jest przyzwoicie dka drugiego drogo bo wcześniej jeździł golfem 3. Jeden kupił dobra sztukę i jeździ bez awaryjnie latami więc ma dobre zdanie drugi kupił egzemplarz wyeksploatowany i jeździ po mechanikach. Mechanik ogarnie każdy jedyne ale trzeba mieć do programu diagnostycznego który jest tylko do bmw
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Sty 2021, 11:05

Kao napisał(a): Przecież dla porównania możesz sobie otworzyć jakiś sklep internetowy (nie allegro) i wrzucić do koszyka podstawowe części i później możesz to porównać z innymi autami.




Szczególnie wersje 1,6thp i pochodne :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10433
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Sty 2021, 13:50

Tak zapomniałem dopisać żeby omijać szerokim łukiem silnik 1.6
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dacia Duster - historia
    Duster odniósł prawdziwy sukces, zdobywając serca 400 tysięcy klientów w ciągu niewiele ponad 3 lat od jego wprowadzenia do sprzedaży. W 2012 roku uplasował się na przykład w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających ...