BMW serii 5, Audi A6, Octavia, VW Co lepiej kupić?

28 Paź 2007, 17:51

Mam pytanko co lepiej zrobić kupić 6 letnie bmw serii 5 albo audi a-6, czy może kupić nową skodę octawię z salonu albo VW???

A do tego mam jeszcze jedno pytanie jak kupować to benzynę czy diesla???

Pozdrawiam
bladeostrze
Nowicjusz
 
Posty: 16

28 Paź 2007, 17:52

Powiem krótko... Nowe to jest nowe... przez kilka lat nie będziesz musiał zaglądać
mlodociany17
Nowicjusz
 
Posty: 6

28 Paź 2007, 18:46

:D Z tym niezaglądaniem to tak Ci się tylko wydaje; pomyśl też, ile wynosi utrata wartości po wyjechaniu z salonu... 8)
fordon
 

28 Paź 2007, 18:51

Trudno się mówi, no i jeszcze zależy czy dużo jeździ, bo moja ciotka przez 12 lat przejechała 30000 niecałe w dodatku!
mlodociany17
Nowicjusz
 
Posty: 6

29 Paź 2007, 18:01

Rocznie robie jakieś 15 tysięcy km więc to chyba nie dużo.
bladeostrze
Nowicjusz
 
Posty: 16

29 Paź 2007, 22:35

a ile masz do wydania??
ja bym wzioł A6 z małym przebiegiem:)albo nowego Passata:)
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowco, przygotuj się na zmianę czasu!
    Ostatnia niedziela marca to moment, gdy następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Oznacza to utratę godziny snu i choć może się wydawać, że to niewiele, to jednak niewyspanie kierowcy może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo ...
    Opel Calibra GTC Concept
    Silnik 2.8, 325 KM. Bardzo podobna jest do Isignii, a ta jak wiadomo była i jest świetna. A wy co myślicie na temat nowej calibry? Jeszcze dodam, że ma kosztować około 200 tysięcy gdzieś to na angielskiej stronie przeczytałem. ...

29 Paź 2007, 22:59

to nie lepiej kupić np 4-letniego A-6 ??;] skoro chcesz kupić nową Octawie czy VW ?? To raczej będzie zakup w granicach 100 tys zł w przypadku Passata, ale Passat Super Auto Jest :D
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige

30 Paź 2007, 20:36

Z budżetem to u mnie jest tak, że na auto używane moge przeznaczyć w gotówce jakieś 45 do 50 tysięcy natomiast jesli chodzi o nowe auto to reszte spłacałbym w ratach.
bladeostrze
Nowicjusz
 
Posty: 16

30 Paź 2007, 21:34

to lepiej kup Audi A6.
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige

31 Paź 2007, 09:17

Osobiści bym wziął Passata z mocnym dieslem :P
Servis Calibra
mikas24
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Miejscowość: Zawiercie

31 Paź 2007, 14:33

Widzę że wszyscy piszą jeśli używane to Audi a6 a jeśli nowe to Passat
a co sądzicie o używanym BMW 2002-2003 rok serii 5 a jeśli chodzi o nową to Octawię??

Pozdrawiam
bladeostrze
Nowicjusz
 
Posty: 16

31 Paź 2007, 15:29

Ja pronuje kupic skodę bo co nowe to nowe:P
maroko
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 5

03 Lis 2007, 14:02

tu jest dobre porównanie. Takie Bmw to można trafić z małym przebiegiem oraz bardzo dobrze wyposażone. Silniki tez sa mocne. Najlepiej 150KM albo więcej. No i kupisz w racicy 30 tyś zł. A Octavie to powyżej 70 tys, jeśli sie nie myle. Ale nowe to nowe, zgodzę sie z przedmówcą :D

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
tylko trochę tych kilometrów jest.

albo tu:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige

03 Lis 2007, 17:39

Ale widzisz takie BMW mi sie osobiscie bardzo podoba bardziej niż Octawia, na nową taką mnie narazie nie stać ale używana w takim stanie i z silnikime 3,0 d to jest coś co mógłbym kupić i powiem szczerze bardziej mi sie podoba niż Audi a6 które też jest fajne.
I w takim przypadku jest dylemat czy:
-kupić nowe auto lecz z niższej półki ale za to nowe które nie trzeba będzie naprawiać
-albo używane z wyższej półki (o wiele lepiej wyposażone) które osobiście mi się bardziej podoba ale nie nowe w które trzeba będzie zapewne częściej naprawiać. Z drugiej jednak strony jak się kupi w bardzo dobrym stanie używane autko i będzie się o nie dbać to powinno jeszcze dłuugoo posłużyć.

Najgorsze jest jednak trafić takie auto i tu jest największy strach, żeby nie kupić "szrotu" kupując nowe nie ma się takiej obawy.

Co sądzicie o takiej BMW 3,0 d z silnikiem CommonRail (nie wiem czy dobrze napisałem) a może lepiej benzyna?? Co według was jest lepsze BMW czy Audi co wy byście wybrali i dlaczego??

Pozdrawiam
bladeostrze
Nowicjusz
 
Posty: 16

03 Lis 2007, 18:46

Wiesz Disel będzie mniej palić ale z czasem ropa zdrożeje, a benzyna może spaść poniżej 4 zł(tak jak rok temu) ale nigdy nic nie wiadomo. Ja bym Wybrał BMW. Ogólnie bardziej mnie się podoba wygląd zewnątrz jak i wewnątrz. Audi to taki spokojny samochód. Trudno mi go określić. Dla mnie BMW ma charakter a Audi nie za bardzo. Kwestia gustu i upodobań. a oba auta nie są awaryjne jeśli ktoś dba i szanuje.
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige