Brak mocy na 2 i 3 biegu

Brak mocy na 2 i 3 biegu

06 Maj 2014, 19:30

Witam,

Problem jak w temacie. Jak auto wchodzi na obroty powyżej 2tyś na 2 i 3 biegu traci moc, obroty rosną ale silnik nie ciągnie.
Na początku myślałem że to ślizgające się sprzęgło, ale zrobiłem dzisiaj test: zaciągnąłem ręczny na prostym parkingu, wrzuciłem 3 i powoli puszczałem sprzęgło. Nie było żadnych dziwnych dźwięków a autu zaraz po puszczeniu sprzęgła zgasło.

Co może być przyczyną takiego zachowania auta? Dodam jeszcze że chodzi o autko Volvo V40 1.9TD rok 1998.
crazeworm
Nowicjusz

Auto: Volvo V40
Silnik: 1.9TD 90KM

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstawać Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstawać
    W zestawieniu 10 modeli, które ich pierwsi właściciele posiadają najdłużej, znalazły się wyłącznie japońskie samochody. Zdecydowanie prym wiedzie Toyota z 5 modelami, w czołówce są też Subaru, Lexus i trzy Hondy. ...
    Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia
    Witajcie, dopadł mnie problem urwanej świecy NGK chciałem wymienić wczoraj świece w moim Voyagerze z silnikiem 3.3 i w tylnej głowicy środkowa świeca została ukręcona. Pozostałe dwie odkręciły się bez większych problemów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Suzuki w błocie
      Porsche Panamera 4S
      Volkswagen Bora, dziewczyny
      Kamil Walas - VW Passat, 2