Brak OC

10 Maj 2011, 18:49

Witam wszystkich.
Mam mały problem, otóż straciłem prawo jazdy w 2007 r. i od tego czasu nie płaciłem OC oraz nie wyrejestrowałem auta, a autko stało i stało, aż nadszedł moment, że zrobiłem te prawko i chciałbym teraz na nowo je ubezpieczyć, mechanik, przegląd itp.
Czy za te 4 lata też mi policzą te ubezpieczenie choć auto stało nieużywane? Może jest jakiś sposób by to ominąć?
Bossowaty
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Łeba

10 Maj 2011, 20:02

nie dość że policzą ubezpieczenie to fundusz gwarancyjny może spokojnie przywalić kare
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

10 Maj 2011, 20:19

Hmm to niedobrze... niestety takie te polskie prawo jest :???:

edit: Dzisiaj zadzwoniłem do innej ubezpieczalni i oni powiedzieli, że nie płace za tamten okres tylko za bieżący rok oraz żadnych kar :D
Bossowaty
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Łeba

13 Maj 2011, 01:42

Za 4 lata Ci nie policzą, nieważne jaka ubezpieczalnia. Polisa nie ulega automatycznemu przedłużeniu jeśli nie opłaciłeś poprzedniego okresu składkowego (Art.28.2), a Ty w końcu nie płaciłeś 4 lata. Kary też Ci nie naliczą choćby chcieli, bo nie mają do tego uprawnień (zresztą, pieniądze wisisz nie im, tylko Funduszowi Gwarancyjnemu).

Nie wiem dokładnie jak działa wspomniany Fundusz Gwarancyjny (tzn. w jaki sposób dostaje dane gości którzy powinni zapłacić mu karę - oczywiście że w razie wypadku lub kontroli policyjnej, ale co poza tym?), w każdym razie spora szansa że miałeś szczęście, bo Cię nie namierzyli. Uporządkuj papiery i nie grzesz więcej :wink:
GB
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: Wrocław

15 Maj 2011, 20:32

Fakt fart ale niechlubny :P jak byś w kogoś walnął narobił byś tylko komuś kłopotu no i sobie bo fundusz gwarancyjny ściąga więcej pieniędzy niż mogło by kosztować ubezpieczenie.
griff
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 109
Miejscowość: Warszawa

16 Maj 2011, 06:29

automatycznie OC nie przedłuża się od początku roku, jak się ubezpieczalnia uprze to za stare OC zapłaci (prawo nie działa wstecz, a OC musiało byc wykupione nie ważne czy włðąściiciel przedłużył umowę czy nie)
a dane do funduszu gwarancyjnego podają wszyscy ubezpieczyciele, a czasem też pracownicy WK,
dawniej była sytuacja że za zgłoszenie braku OC coś tam dostawali jak jest teraz nie wiem

teraz kumpel zapłacił 400 PLN za to że auto nie miało ubezpieczenia przez 4 dni po rejestracji (ciul że stało w garażu, nie jeżdżące)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
    Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...

18 Maj 2011, 12:30

Niestety , a może stety właśnie, takie a nie inne są przepisy i samochód musi mieć oc, nawet jak stoi w garażu i już w ogóle nie jeździ, chyba , że go zezłomujesz.
kingiko
Początkujący
 
Posty: 96
Miejscowość: warszawa