Brak przeglądu a konieczność rejestracji

27 Wrz 2021, 12:16

Dzień dobry, nie mogę znaleźć konkretnego przykładu aby uzyskać odpowiedź na moje pytanie. Otóż mój partner kupił auto bez ważnego badania technicznego. Niebawem auto trzeba zarejestrować ale naprawy z nim związane potrwają jeszcze wiele miesięcy i na tą chwilę nie da się szybko doprowadzić go do takiego stanu, aby przeszedł pozytywnie badanie techniczne. Jak rozwiązać problem? Czy da się zarejestrować auto bez przeglądu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
beatack
Nowicjusz
 
Posty: 4

27 Wrz 2021, 12:38

Nie da się. Ty jako Właściciel pojazdu który jest zarejestrowany masz obowiązek zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o nabyciu lub zbyciu pojazdu. Jednak taki wniosek zostanie odrzucony bo będzie niekompletny ale zostanie to zgłoszone w terminie.

Drugą opcja jest rejestracja czasowa pojazdu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

27 Wrz 2021, 12:54

Dziękuję. Można powiedzieć, że najlepszą opcją będzie złożenie wniosku o rejestrację, który zostanie odrzucony.
beatack
Nowicjusz
 
Posty: 4

27 Wrz 2021, 13:11

Myślę, że w tym przypadku jedynym wyjściem jest zgłoszenie nabycia pojazdu bez procedury rejestracji bo i tak jej nie przejdzie, a jak zgłosisz nabycie to unikniesz kary bo na to jest 30 dni. Po naprawie samochodu zrobicie przegląd i wtedy będzie można go zarejestrować.

Zerknij sobie jeszcze do tego tematu rejestracja-auta-bez-przegladu-vt122890.htm na forum tam też jest trochę informacji które mogą się przydać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

27 Wrz 2021, 13:21

Znalazałam informację, że po złożeniu wniosku o rejestrację /zakładając, że będzie odrzucony/, należy ponownie udać się do urzędu o przedłużenie terminu, który wynosi 14 dni, czyli de facto nadal jestem w d...... bo i tak te dodatkowe dni nie pozwolą na doprowadzenie auta do stanu umożliwiającego przejście badań technicznych.
Ale dziękuję za pomoc, to są bardzo ważne kwestie
beatack
Nowicjusz
 
Posty: 4

12 Lis 2021, 19:36

Rokiko napisał(a): to unikniesz kary bo na to jest 30 dni.

w tej chwili jest na to 60dni ...zmienili ustawę covidową :D

ewentualnie kara od 200-1000zł , zapłacić i też po problemie. :mrgreen:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus CT - 9 rzeczy, których o nim nie wiedziałeś
    CT to najmniejszy i najtańszy model w ofercie Lexusa. Ale równie ważny w historii japońskiej marki, co dużo większe i mocniejsze auta. Lexus CT zrewolucjonizował segment luksusowych kompaktowych hatchbacków, ...
    Scania serii R - najmocniejszy seryjny 730-konny silnik
    Podczas majowej prezentacji Scanii w Trier (Niemcy) poznaliśmy nową serię R wyposażoną w silniki V8. Wśród prezentowanych samochodów musiała oczywiście być Scania R z 730-konnym silnikiem. Jest to obecnie najmocniejszy ...

15 Lis 2021, 10:22

Z doświadczenia wiem, że mimo, iż jest to niedorzeczne, to każdy WK rządzi sie swoimi prawami. Więc w takiej sytuacji, myslę, że najlepszym rozwiązaniem będzie poprostu zadzwonić do WK, przedstawić sprawę i się dowiesz co i jak konkretnie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Lis 2021, 22:09

O tak, to prawda i naprawdę nie wiem od czego to zależy, chyba od urzędnika, no bo jak to wytłumaczyć?
beatack
Nowicjusz
 
Posty: 4