Zgłoszenie samochodu i złomowanie

15 Lis 2021, 11:26

Witam pisze w takiej sprawie że w czerwcu kupiłem Daewoo Matiza z ubezpieczeniem do 17.12.2021 nie rejestrowałem go w wydziale komunikacji tylko zgłosiłem nabycie i wciąż auto ma stare tablice rejestracyjne . i oto moje pytania odnośnie tego auta. 1.Czy mogę dostać kare za to że tylko zgłosiłem nabycie w wydziale komunikacji?? bo czytałem że i tak trzeba go po jakimś czasie zarejestrować tak max. do 3 miesięcy bo zgłoszeniu nabycia 2.Jak wygląda sprawa z ubezpieczycielem ?? bo jestem młodą osobą więc nie posiadam zniżek tylko zwyżki Czy to było w moim interesie by zgłosić się do ubezpieczyciela po tak zwane wyrównanie kosztów ubezpieczenia Czy to raczej była kwestia ubezpieczyciela by wysłał mi list do domu że mam dopłacić do ubezpieczenia . za miesiąc i tak matiz będzie szedł na złom bo nie opłaca się w to ładować kasy 3. Czy wysoko prawdopodobne jest że dostane jakąś kare od wydziału komunikacji lub ubezpieczyciela ??
wac0D
Obserwowany
 
Posty: 2

15 Lis 2021, 11:58

wac0D napisał(a):Jak wygląda sprawa z ubezpieczycielem ?
Zgłaszasz tak samo jak nabycie auta w WK. Ubezpieczyciel powinien dostać twoje dane od poprzedniego właściciela który zgłosił zbycie pojazdu.

Aby wykonać złomowanie samochodu, powinnaś posiadać dokument poświadczający, że jesteś właścicielem pojazdu, może to być dowód rejestracyjny, jego ksero lub zaświadczenie z wydziału komunikacji o tym pojeździe, lub umowa kupna-sprzedaży (w Twoim przypadku) jeśli pojazd nie został na Ciebie przerejestrowany.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

16 Lis 2021, 09:25

A ubezpieczyciele biorą te dane o zbyciu pojazdu prosto z WK bo u mnie właśnie od czasu nabycia tego Matiza nic nie przyszło do domu a znam przypadek gdzie do znajomego już po 2 tygodniach po zakupie auta przyszedł z link 4 list .Bo ten poprzedni właściciel to powinien to zgłosić zbycie pojazdu w WK i ubezpieczyciela .Bo też czepiając się umowy tego matiza to jest napisana w ten sposób że mogę to interpretować tak że sprzedał mi tego matiza wraz z opłaconym ubezpieczeniem. A poprzedni właściciel mógł nie znać dobrze dzisiejszych przepisów bo wiek plus auto zmienił dopiero po 13 latach na inne
wac0D
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa Mazda6, debiut kolejnej wersji tego modelu
    Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Moskwie debiutuje kolejna wersja modelu Mazda6. To drugi przedstawiciel (po CX-5) nowej generacji samochodów Mazda, wykorzystujący pełen zakres TECHNOLOGII SKYACTIV oraz ...