Brak wycieraczek, problem z elektryką

Brak wycieraczek, problem z elektryką

01 Mar 2012, 18:45

Witam!

W mojej astrze F (1997r, X17DTL) przestały działać mi wycieraczki i spryskiwacz (w ogóle pompka nie działała). Sprawdziłem bezpiecznik (30A) i okazało się, że jest spalony więc wymieniłem, włączyłem wycieraczki ledwo drgnęły i nowy bezpiecznik również się spalił. Z racji tego, że nie miałem kolejnego takiego samego bezpiecznika włożyłem 20A i na tym działają spryskiwacze ale wycieraczki niestety nie.

Szukałem rozwiązania swojego problemu w Internecie jednak nie znalazłem podobnej przypadłości. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu jak najszybciej ponieważ dziś muszę wyjechać a nie chcę ryzykować jazdy bez wycieraczek.

Pozdrawiam,
Damian
grovik
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin

Re: Brak wycieraczek, problem z elektryką

01 Mar 2012, 19:22

30A to za duży bezpiecznik na wycieraczki.
Jeżeli nic się nie wkręciło w mechanizm to są zatarte ośki ramion wycieraków.
andrzej_124
Stały forumowicz

Re: Brak wycieraczek, problem z elektryką

01 Mar 2012, 19:25

Ale na rozpisce bezpieczników jest 30A, takie byly montowane fabrycznie. Wycieraczki ruszyły zanim spalił się bezpiecznik. Teraz to wygląda tak jakby pompka od sprywskiwacza miała prąd a wycieraczki nie.
grovik
Nowicjusz

Miejscowość: Lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowca i narciarz w jednym stali domu Kierowca i narciarz w jednym stali domu
    Zadając pytanie: Co łączy kierowcę i narciarza? Pewnie większość osób odpowiedziałaby, iż łączy ich samochód, którym narciarze najczęściej docierają pod stok narciarski. Jednak obie te grupy mają ze sobą ...
    MINI John Coper Works Paceman nowe standardy radości z jazdy MINI John Coper Works Paceman nowe standardy radości z jazdy
    Dzięki zapierającym dech w piersiach osiągom oraz niepowtarzalnemu stylowi MINI John Cooper Works Paceman wyznacza nowe standardy radości z jazdy. Siódmy samochód o wybitnie sportowym charakterze sygnowany przez ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI