Cabrio dla mamy do 10 tyś, benzyna lub benzyna+gaz.

21 Maj 2019, 15:54

Cześć
Szukam samochodu dla mamy, głównie to cabrio w cenie do 10 tyś, najlepiej z lpg, mogę też zahaczyć o małe coupe.
Znalazłem Fiata Barchette [link do oferty na Olx wygasł] który mnie zaciekawił, czy ktoś miał styczność z tym samochodem? Podobno mają części kompatybilne z innymi fiatami a sam silnik pochodzi z Punciaka i przez to liczę że eksploatacja będzie stosunkowo tania.

-Jakie są wasze spostrzeżenia na miękki dach kabrio w zimie, deszczu? ( sami wiecie jaka pogoda jest u nas) Nie wykluczam dokupienia twardego dachu.

- Jakie alternatywy możecie mi zaproponować, zaznaczę że w grę wchodzi tylko benzynka lub benzyna z gazem - smrodziciela diesla nie chcę znać.

-Dodam że obszar poszukiwań to południowa część Polski bo nie widzi mi się jechać na drugi koniec kraju i trafić na ulepa - już trochę za autami pojeździłem i różne kwiatki widziałem :)
MadMax656
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 15 04 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra

21 Maj 2019, 16:57

MadMax656 napisał(a):Znalazłem Fiata Barchette [link do oferty na Olx wygasł] ... 5beada1c1b który mnie zaciekawił, czy ktoś miał styczność z tym samochodem? Podobno mają części kompatybilne z innymi fiatami a sam silnik pochodzi z Punciaka i przez to liczę że eksploatacja będzie stosunkowo tania.


Z jednej strony może i tania eksploatacja...a z drugiej jak chcesz kupić auto, którego na olx w twoim budżecie jest z 10 sztuk rozsianych po kraju?

MadMax656 napisał(a):Jakie są wasze spostrzeżenia na miękki dach kabrio w zimie, deszczu? ( sami wiecie jaka pogoda jest u nas)


1. O dach trzeba dbać
2. Szukasz kilkunastoletniego auta więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo nieszczelności/konieczności wymiany. Tego, że nie będzie tanio nie muszę wspominać

MadMax656 napisał(a):Nie wykluczam dokupienia twardego dachu.


Czy aby do wszystkich aut możesz zamontować hardtop'a? Czy do wszystkich aut były w ogóle produkowane jako akcesoria?
Osobiście kojarzę tylko e36/e46/z3 i mx5 (ale tu głowy nie dam).

MadMax656 napisał(a):Jakie alternatywy możecie mi zaproponować, zaznaczę że w grę wchodzi tylko benzynka lub benzyna z gazem


Astra G

W zakładanym budżecie z hardtopem kupisz 206 i tigrę
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Prius 1.8 VVT-i - test spalania
    Toyota Prius to najsłynniejsza i zarazem pierwsza seryjnie produkowana hybryda. Obecna, czwarta generacja doczekała się m.in. wersji z napędem na wszystkie koła oraz pięciomiejscowej odmiany z napędem plug-in. Prius czwartej ...