Prośba o ocenę ogłoszenia - hatchback do 8 tysięcy PLN

13 Maj 2019, 22:26

Witam, szukam samochodu jak w tytule, wpadło mi w oko ogłoszenie z A3:

[link do oferty na Olx wygasł]

pytanie brzmi: skoro samo auto to polift, a np. kierownica i dźwignia zmiany biegów są z modelu przedliftowego, może to od razu świadczyć o jakichś przygodach, które samochód przeszedł? Czy raczej to był typowy zabieg mający na celu wymianę wytartych elementów świadczących o przebiegu i "odświeżenie" wnętrza? Jestem ciekaw, jak sprzedający może zareagować na takie pytanie, ktoś się spotkał z czymś takim? Proszę też o obejrzenie blach.
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
0

13 Maj 2019, 22:45

Wade3 napisał(a):kierownica i dźwignia zmiany biegów są z modelu przedliftowego


Trochę jesteś w błędzie bo takie kierownice były w poliftach,przedlift miał trochę podobną.
[link wygasł]

Gałka zmiany biegów to już kwestia indywidualna i każdy jak chcę może sobie zmienić.

Wade3 napisał(a):Proszę też o obejrzenie blach.


Chodzi o rejestrację? Nad czym się tu zastanawiać,auto od handlarza więc może być z każdej wioski w Polsce..

Jak masz niedaleko to możesz podjechać obejrzeć ale według mnie nic specjalnego.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

13 Maj 2019, 22:52

O tej kierownicy faktycznie nie wiedziałem, dzięki :) natomiast mówiąc o blachach chodziło mi o karoserię, czy gdzieś nie widać innego odcienia lub podejrzanych szczelin.
Aut od handlarzy staram się unikać, w tym przypadku dzwoniłem okazało się, że to pracownik sprzedaje swoje prywatne auto, z tym że dziś nie miał czasu na rozmowę i jutro mamy się kontaktować.

Mam tam kawałek, około 80-90 km, z tym że samochodu szukam już jakoś od początku kwietnia i niestety nie znalazłem nic godnego uwagi (omijam świeżo sprowadzone i handlarzy, czyli odpada 97% ogłoszeń). Skupiam się na zarejestrowanych i jeżdżonych w kraju, od właściciela. Niestety takich jest niewiele, a biorąc pod uwagę to, że w podlaskim i okolicy jest mało ogłoszeń oraz że szukam A3 lub Golfa IV z silnikiem 1,6 w benzynie to jest naprawdę ciężko.
Ostatnio edytowany przez Wade3, 13 Maj 2019, 22:56, edytowano w sumie 1 raz
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
0

13 Maj 2019, 22:53

Wade3 napisał(a):Proszę też o obejrzenie blach.
z tych zdjęć i na ciemnym lakierze ciężko ocenić stan blachy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

13 Maj 2019, 23:17

Skąd dokładnie jesteś?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

14 Maj 2019, 05:33

Jestem z Białegostoku, wertuję ogłoszenia do 100-150 km od siebie, żeby trochę do cywilizacji dotrzeć :roll:
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym?
    Sprawna wymiana koła w samochodzie wymaga pewnej praktyki, ale dobrym punktem wyjścia może być teoretyczne opanowanie tej operacji. Co jest niezbędne i w jakiej kolejności należy wykonywać poszczególne czynności? Wyjaśniamy ...
    Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż
    Wystarczy 199 000 euro i oryginalna Celica GT4 ST165 Carlosa Sainza może być twoja. Samochód, którym słynny Hiszpan zajął drugie miejsce w Rajdzie Grecji 1991, został wystawiony na sprzedaż przez belgijską firmę ...

14 Maj 2019, 08:27

Udało mi się porozmawiać z właścicielem, postawił samochód na plac do znajomego handlarza, bo u niego na podwórku nikt by nie zobaczył :D niedawno robiony rozrząd, filtry, oleje, hamulce (niestety nie ma papierów, ale podał serwis, w którym zawsze robił auto i powiedział że można weryfikować), mówił że na tym 1k km zrobione. Wcześniej wymieniona chłodnica. Ogólnie mówił że na samochód nie żałował, bo syn jeździł. Dwa komplety opon. Klima nabita i odgrzybiona na jesieni w tamtym roku. Na tą chwilę "nic do roboty", z tym że niedawno zapaliła się kontrolka sondy lambda, ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie jeżeli chodzi o A3? Jest się czego bać? Właściciel jakiś starszy gość, wydawał się ogarnięty i konkretny.
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
0

14 Maj 2019, 08:30

Masz taką pod nosem tylko dopytaj jak kwestia OC.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?

[link do oferty na Olx wygasł]
Opłaty do końca roku.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Co prawda sprowadzony ale masz na miejscu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

14 Maj 2019, 08:50

Wade3 napisał(a):postawił samochód na plac do znajomego handlarza, bo u niego na podwórku nikt by nie zobaczył


Z jednej strony ok a z drugiej dlaczego nie wystawi na otomoto czy olx?

Wade3 napisał(a):niedawno robiony rozrząd, filtry, oleje, hamulce (niestety nie ma papierów, ale podał serwis, w którym zawsze robił auto i powiedział że można weryfikować), mówił że na tym 1k km zrobione.


Kto mądry robi te rzeczy żeby zaraz potem sprzedać auto?
Pojedziesz do warsztatu i co Ci powiedzą? Tak panie auto było robione u nas ale nie mamy żadnych papierów żeby to udokumentować a właściciel tego warsztatu to może być dobry znajomy sprzedającego i będzie Ci tylko mydlił oczy że wszystko było ok..


W jedną stronę masz prawie 100km drogi,ja bym odpuścił temat..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

14 Maj 2019, 09:07

To też prawda, niby powiedział że syn kupił inne auto a te tylko stoi, ale to zawsze podejrzane i nie wiadomo co myśleć... Dzięki za podesłane ogłoszeń, nie wiem czy jest sens patrzeć na Audi w kryterium przedlift/polift w moim budżecie, natomiast przy szukaniu skupiałem się na tych drugich, zawsze to jakieś pozytywne zmiany w modelu. Te sprowadzane wisi od 4 maja, też boje się że taki gość nic rzetelnego o samochodzie mi nie powie, bo niby skąd ma coś o nim wiedzieć.
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
0

14 Maj 2019, 09:12

Wade3 napisał(a):też boje się że taki gość nic rzetelnego o samochodzie mi nie powie, bo niby skąd ma coś o nim wiedzieć.


No tutaj akurat prawda.

Rynek A3 trochę się zmienił,widzę to jak kolega z pracy sprzedaje swoje A3 1.8,96rok,wystawione za 4600zł pare dni przed majówką i do tej pory miał tylko dwa telefony i nawet nikt nie był oglądać.

Takiego jeszcze znalazłem tylko nie wiem jak u Ciebie z automatem i nie było takiej wersji jak 1.8 V5,V5 występowało w silniku 2.3.
[link do Sprzedajemy wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

14 Maj 2019, 11:05

Nie chcę automatu, ciężko mieć zaufanie, że ktoś odpowiednio o taką skrzynie dbał, a nie mam budżetu żeby wkładać prawie wartość samochodu jeżeli coś się zepsuje. Krucho z tymi ogłoszeniami w mojej okolicy, tak jak mówiłem. Może po pracy przedzwonię do gościa od tej A3 za 7,5k, mocnym plusem jest, że faktycznie na miejscu.
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
0

14 Maj 2019, 11:15

Do tego facet ma ją prawie 4lata więc już jest w stanie co nieco o niej powiedzieć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

14 Maj 2019, 15:24

Rozmawiałem z gościem z pierwszego ogłoszenia podesłanego przez Barola:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

10k temu robiony rozrząd (nie ma papierów na to, bo kolega robił), poza tym wszystko sprawne szyby klima etc., do wymiany olej i czujnik oleju. Jeden komplet opon, na nadkolu wychodzi rdza. Przegląd do października, ubezpieczenie do listopada tego roku. Obejrzeć najszybciej w piątek.

Niby nieźle, niepokoi mnie tylko ten rozrząd "u kolegi", bo nie wiadomo co to za specjalista był... oczywiście żadnych dokumentów potwierdzających naprawy, nie wiem, może to ja za dużo wymagam? Dla mnie takie coś wydaje się oczywistością, że inwestujesz w samochód to trzymasz papier na dowód, tymczasem gdzie nie zadzwonię to ich nie ma.
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
0

14 Maj 2019, 15:58

W tak tanich autach niestety to norma ale zawsze dla świętego spokoju możesz go zrobić a koszta nie są jakieś kolosalne (400-500zł części razem z wymiana).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0