Cee`d czy Golf

02 Lis 2014, 13:22

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum :D

Liczę na pomoc przy wyborze samochodu.

A więc szukam nowego kompaktu prosto z salonu.

Moje dwie propozycje to:

- Vw golf 1.4 tsi 122km w wersji Comfortline z paroma dodatkami ( xenony, czujniki przod-tyl, climatronic, metalik, lepsze audio i czujnik swiatla-deszczu) za cenę 74 tys po rabatach (w tym zawodowy dla architekta), oraz oferuja mi OC/AC za 1% samochodu. Brzmi kuszaco.

- Druga propozycja to Kia Cee`d z silnikiem 1.6 135Km Gdi, z poziomem wyposazenia L+ metalik, nawigacja, czujniki z tylu, kamera cofania oraz pol skorzana tapicerka za 62 tys po rabatach( takze z rabatem zawodowym)! :lol:

Oba samochody maja podobne wyposazenie, golf ma alufelgi, xenony i czujniki z przodu, a kia ma nawigacje ,kamere cofania oraz 7 letnia gwarancje oraz kolpaki :evil: . Golf gwarancje ma tylko 2 letnia.. (kolejne 2 lata to 1900zl)

Roznica tkwi w cenie bo to aż 12 tys na korzysc Kii. Osobiscie lepiej jezdzilo mi sie golfem podczas jazd probnych. Wiem też ze za 4-5 lat sprzedam golfa drożej, ale o ile? Tego nie wiem ale podejrzewam ze okolo 10 tys drozej. Z drugiej strony, utrzymanie golfa bedzie drozsze, a gdy dojdzie do naprawy moge żalować, ze nie wybralem koreanczyka.

Samochod bedzie robil 15-20 tys km rocznie, glownie po miescie i raz na jakis czas trasa 300km.
Raz w roku dluzszy wakacyjny wyjazd w 4 osoby. (1-1.5 tys km w jedna strone)
Rozum mowi Kia, a serce golf :roll:

Proszę o pomoc, mecze sie z decyzja juz od 2 tygodni i nie mam pojecia co wybrac.

Pozdrawiam :)
alxxb
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 02 04 2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vw passat b6
Silnik: 1.9 Tdi 105km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

02 Lis 2014, 14:02

Golf to nic nie warty złom, było 1000 razy na forum. Jak jesteś bogaty to lepiej weź Lexusa, jak jednak są to ciężko zarobione pieniądze to proponuję coś w stylu Cee'da
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Lis 2014, 14:17

Liczylbym jednak na jakies argumenty
alxxb
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 02 04 2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vw passat b6
Silnik: 1.9 Tdi 105km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

02 Lis 2014, 14:53

Użyj funkcji ,,szukaj na forum,,. Wpisz tsi i zobacz jakie są opinie na temat silnika. Powiem w skrócie że to jeden złom tak jak fsi i tfsi co vw dobrze wie tylko nadal robi klientów w... no wiecie co :) Jeśli masz zamiar trochę pojeździć tym autem to nie warto, mimo że właściwości jezdne są świetne (jechałem). Popatrz na focusy, civici itp. Jest na forum bardzo podobny temat w tym momencie
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

02 Lis 2014, 15:17

alxxb napisał(a):Roznica tkwi w cenie bo to aż 12 tys na korzysc Kii. Osobiscie lepiej jezdzilo mi sie golfem podczas jazd probnych. Wiem też ze za 4-5 lat sprzedam golfa drożej, ale o ile? Tego nie wiem ale podejrzewam ze okolo 10 tys drozej.


Jak kupisz golfa 1,4 tsi to zapomnij o dobrej sprzedaży...

Mój kolega kupił scirocco demówkę ASO w PL 1,4 tsi rozrząd rozleciał się po 40tyś.km.. zrobili mu to na gwarancji ale ten drugi który miał być już ach ech bo montowany obecnie też poleciał tylko tym razem pogięły się zawory... ogólnie Pan wyleczył się z tych wynalazków raz na zawsze, wywalił kaśe w błoto a uto sprzedał bo bał się nim jeździć dalej... i tyle wyszło z wieśwagenowej zabawy.

Koniu napisał(a):ak jesteś bogaty to lepiej weź Lexusa, jak jednak są to ciężko zarobione pieniądze to proponuję coś w stylu Cee'da

No można byłoby polemizować bo lexa perfekcyjnego kupisz za 25k a KIA za ponad 62k... po 3ech latach za kia nie weźmiesz więcej niż 34k a za lexa spokojnie dostaniesz około 20k...
Więc tu tracisz 30k a tu tracisz 5k tak apropo ciężko zarobionych pieniędzy. :ok:
Pewnie powiecie że serwis itp... żeby odrobić tą stratę to Lexem musiałbyś zrobić około 300tyś.km. i to tak na ostro...chociaż 3000tyś.km to i tak jeszcze mało :twisted:

I nie to że tak zachwalam ale tak się złożyło że Pan od w/w wieśwagena przejechał się lexem za 20k którego akurat sprzedawałem jego bratu i uśmiał się sam z siebie. A w związku z tym że pracuje na etacie i szanuje kaskę to już mu szukam następnej sztuki a nowe autka usłyszały papa. :wink:

Wracając do tematu wziąłbym Kia z płaczem bo z płaczem ale Kia :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Lis 2014, 15:24

Oglądałem osobiście obydwa auta i:

Golf:
Wady:
- droższy o sporą kwotę, którą raczej całej nie odzyskasz przy odsprzedaży
- lipny silnik owiany złą sławą, co odbije się przy odsprzedaży lub wcześniej jak się zepsuje, bo zdarzały się przypadki, że padały po 20tys. km
- krótka gwarancja, a przy tak niepewnej konstrukcji trzeba ją obowiązkowo przedłużyć
Zalety:
- lepiej jeździ
- podobno lepsze plastiki ale ja tego nie odczułem

Cee'd:
Wady:
- procentowy spadek wartości wyższy niż w Kii ale jeśli chodzi o kasę to patrz Zalety
- silnik z wtryskiem bezpośrednim (dla mnie wada)
- gorzej jeździ co sam zauważyłeś ale tragedii nie ma
Zalety:
- tańszy i nie gorzej wyposażony (poza alusami ale markowe za 1200zł kupisz jakie Ci się podobaja)
- wnętrze jakościowo nie gorsze wg mnie
- pewny silnik mimo wtrysku bezpośredniego ale w SUVach pokroju Sportage i ix35 daje radę i się nie psuje
- dłuższa gwarancja na najważniejsze podzespoły, bo na eksploatacyjne jak amory czy akumulator są 2 lata jak w Golfie
- złotówkowy spadek wartości na poziomie Golfa

Ja bym wziął Hyundaia i30 1,6/120KM z prostym silnikiem zamiast Kii lub za cenę Golfa Mazdę 3 2,0.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo!
    Kierowcy próbują wszystkich sposobów, aby oszczędzić na paliwie. Okazuje się, że stanie na lewym pasie w oczekiwaniu na skręt w lewo z wrzuconym jałowym biegiem jest nie tylko marnowaniem czasu, ale i pieniędzy. Unikając ...
    Mazda 2 1,5 SKYACTIVE-G o mocy 90 KM
    Samochód Mazda 2 wyposażony jest w silnik benzynowy czterocylindrowy o pojemności 1,5 który generuje 90 KM, a to pozwala na osiągnięcie pierwszej "setki" w czasie 9,4 sekundy. Średnie spalanie wg producenta ...

02 Lis 2014, 15:26

Chodziło mi właśnie o serwis że Lex jest dość drogi w serwisowaniu a Kia nie. Ale gdybym porównywał VW do Lexa to serwis pewnie wyjdzie na korzyść Lexa bo w VW wszystko sypnie się 10 razy w stosunku do jednego razu u Lexusa :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Lis 2014, 16:41

Mazda 3 podoba mi sie, ale jest male 'ale' , jest najdrozsza, okolo 75 tys za 2.0 120km skyenergy. W srodku najgorzej wykonana(moge Sobie ogladac pianke tylnej kanapy :lol:). Pani w mazdzie zaproponowala mi 2% rabat.. Sam nie wiem. Dodam ze autem pokonam max 100 tys km i potem je sprzedam. Moze macie jakies inne propozycje? Ogladalem ostanio seata leona 1.4 Fr , chca tyle prawie co za golfa, wyposazenie gorsze, tylko gwarancja kusza ktora mozna dokupic przeciez w vw czy skodzie. Takze plastikowy golf odpada.
alxxb
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 02 04 2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vw passat b6
Silnik: 1.9 Tdi 105km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

02 Lis 2014, 16:54

szybki napisał(a):Mój kolega kupił scirocco demówkę ASO w PL 1,4 tsi rozrząd rozleciał się po 40tyś.km.. zrobili mu to na gwarancji ale ten drugi który miał być już ach ech bo montowany obecnie też poleciał tylko tym razem pogięły się zawory... ogólnie Pan wyleczył się z tych wynalazków raz na zawsze, wywalił kaśe w błoto a uto sprzedał bo bał się nim jeździć dalej... i tyle wyszło z wieśwagenowej zabawy.
Masz na mysli 1.4 na lancuchu jeszcze? Myslicie ze poprawili te silniki. W vw chwala sie ze to calkiem nowa konstrukcja, pasek itp ale.. cos mi tutaj smierdzi niestety :/
alxxb
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 02 04 2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vw passat b6
Silnik: 1.9 Tdi 105km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

02 Lis 2014, 17:36

Każde TSI jest do du.. i nic nie poprawili.. :roll:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Lis 2014, 18:47

Passat b6 jeszcze Cię niczego nie nauczył? :wink: dobre VW skończyły się dekadę temu, teraz to nic nie warty złom :yes: za taką kasę można mieć mnóstwo fajniejszych au
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lis 2014, 19:16

tak apropo, tego paska mamy w rodzinie od nowosci i ma 58 tys przebiegu 2006r. (dziadek kupil diesla, bo naczytal sie jaki to oszczedny, a samego paska kupil chyba tylko by dobrze sie zaprezentowac pod kosciolem :lol:) takze nie mialem z nim problemow zadnych jeszcze : D ale musze go sprzedac
alxxb
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 02 04 2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vw passat b6
Silnik: 1.9 Tdi 105km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

02 Lis 2014, 19:53

1.9 TDI jest jeszcze okej, jakby był 2.0 tdi to byś wiedział jaki VW "dobry"
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Lis 2014, 20:39

Ok, 1.9 TDI jeszcze jest dobry ale auto to nie sam silnik :wink: b6 lubili się popsuć :mrgreen: wyszła Ci ruda na tylnej klapie?
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lis 2014, 21:05

mam taka plamke mala na klapie, poki co nie widoczne to prawie jest.
alxxb
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 02 04 2014
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Vw passat b6
Silnik: 1.9 Tdi 105km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006