Chevrolet Cruze 1.8 - opinie o skrzyni automatycznej

05 Lis 2019, 00:37

Cześć, nie mogę znaleźć w Internecie zbyt wielu opinii, chciałbym zapytać jak spisuje się automat w cruzie 1.8 benzyna 140 km. Głównie czy jest on awaryjny i jak drogi jest jego serwis? Ale też czy dobrze zmienia biegi, czy nadaje się do miasta. Dzięki!
Sirih
Nowicjusz

05 Lis 2019, 12:10

Sirih napisał(a):Głównie czy jest on awaryjny i jak drogi jest jego serwis?
Z tego co wiem siedzi tam zwykły automat 6-cio stopniowy ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Takie skrzynie są raczej wytrzymałe jak się o nie dba i wymienia olej co około 50-60 tyś. km szczególnie trzeba o tym pamiętać przy jeździe po mieście.

W Cruze z tym silnikiem w latach 2008-2014 były montowane automaty o oznaczeniu 6T40 (Hydra-Matic). Taki sam automat był montowany w modelu Astra J 1.4 Turbo.

jeżeli chodzi o problemy z tą skrzynią to jest jeden który w sumie powtarza się i jest to pękający pierścień sprężyny zespołu sprzęgieł (falisty kształt). Jego opiłki stopniowo uszkadzają inne elementy skrzyni krążąc w obiegu przez co po dłuższym czasie użytkowania konieczny jest kosztowny remont skrzyni. Poza tą przypadłością skrzynia jest ogólnie polecana i nie ma z nią innych większych problemów jak jest serwisowana na bieząco.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skąd się biorą zniżki na OC?
    Skąd się biorą zniżki na OC? Zakres OC jest dokładnie taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nieco inne mogą być natomiast zniżki na OC przyznawane przez konkretnych ubezpieczycieli. Ci rządzą się swoimi prawami ...
    Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość
    Niemiecki automobilklub ADAC, spośród 52 samochodów, wybrał Audi A3 zwycięzcą kategorii "jakość" tegorocznej edycji nagrody "Gelber Engel". Wyniki konkursu opierają się na sporządzanej przez ADAC statystyce ...

•