Chiński rynek samochodowy

Chiński rynek samochodowy

04 Sie 2011, 16:33

Co powiecie o tym bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku samochodowym? BMW podwoiło sprzedaż w ostatnim kwartale 2011, Volvo jest na tym rynku już od jakiegoś czasu.
Napisz do mnie jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samochodach Volvo.
faldurf
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warsaw

Re: Chiński rynek samochodowy

06 Sie 2011, 18:56

Najbardziej perspektywiczny rynek dla wszystkich koncernów. Nie ma się co dziwić. Chiny to 1,5 mld ludzi. Tam nawet jeżeli większość żyje o misce ryżu dziennie, to i tak jest duża ilość bogatych Chińczyków, których stać na auto.

Np. VW zawsze więcej sprzeda w Polsce, niż na Litwie nowych samochodów, bo Polaków jest zwyczajnie dużo więcej.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

19 Sie 2011, 08:06

tak zgadza się duża ilość klientów ma tutaj spore znaczenie, dobrze że o tym napisałeś :)
faldurf
Początkujący
Awatar użytkownika

26 Sie 2011, 09:57

Myślę że producenci i tak mieli świadomość że Chińczycy będą kopiować ich produkty, więc nie mieli nic do stracenia i pojawili się na rynku Chińskim. Ogromny potencjał.
Mecoer121
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: VW Passat 1.9

17 Wrz 2011, 08:39

ciekawe założenie ale kopia nigdy nie będzie oryginałem.
faldurf
Początkujący
Awatar użytkownika

19 Wrz 2011, 14:35

Zgadzam się z powyższą opinią,kopia będzie tylko kopią i "prawie" oryginałem a jak wiemy-to robi wielką różnicę. Jakoś nie mam zaufania do tego całego chińskiego rynku motoryzacyjnego,może zmieni to czas. Poczekamy zobaczymy.
123opony
Nowicjusz

Auto: VW GOLF V
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek
    Przedwojenne Bugatti T40 Macieja Pedy. Samochody od zawsze zajmowały specjalne miejsce w sercach jego rodziny. W 1968 roku ojciec Macieja zakupił pierwsze auto zabytkowe – Studebakera, w którym zakochał się od ...
    Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
    Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata