Chrobotanie przy zatrzymywaniu i ruszaniu

04 Kwi 2019, 17:29

Witam, długo szukałem wątku o takim samym problemie który mam ja z moim autem, natomiast nic nie znalazłem. Moja auto Kia ceed 2011 r. Problem jest następujący dopiero po przejechaniu około 15 km od ruszenia przy hamowaniu i ruszaniu słuchać w prawej części przodu pojazdu jakieś dziwne charczenie, tak jak stary fotel przy siadaniu. Myślałem ze to coś z amortyzatorem i udałem się do mechanika który sprawdził wahacz, przegub i resztę koła powiedział ze wszystko w porządku nigdzie nie ma luzów. Niestety akurat wtedy to nie występowało bo samochód był „zimny” nie przejechałem jeszcze około 15 km. Podczas jazdy wszystko jest prawidłowo i nic nie słychać, sytuacja pojawia się tylko przy hamowaniu i ruszaniu. Dodam jeszcze ze podejrzewam problem z hamulcami, działają one bardzo dobrze ale na alufelgach osadza się ciemny nalot a na tarczy widać ciemne odznaczenie klocków. Proszę o pomoc w tej sprawie, czy ma ktoś jakiś pomysł ? Z góry bardzo dziękuje :)
MateuszKru123
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Kwi 2019, 08:37

Takie chrobotanie powodują często jakieś elementy gumowe. Czy jak jest mokro to również ono występuje?
MateuszKru123 napisał(a):sytuacja pojawia się tylko przy hamowaniu i ruszaniu
Podczas hamowania cały czas chrobocze czy tylko na początku to samo tyczy się przyspieszania?

Spróbuj zatrzymać się jak problem wystąpi i po uginaj trochę tą stronę auta naciskając na błotnik z wyczuciem, słuchaj czy będzie coś chrobotało.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

05 Kwi 2019, 08:45

Podczas hamowania i jak puszczę hamulec i np. samo się zatrzyma po puszczeniu hamulca to ta ostatnia faza jak się zatrzyma słychać charatanie, nie występuje ono zawsze, ruszam i znów charcze przyspieszam i nic nie słychać, jadę szybko nic nie slyvhac, hamuje w dużej prędkości również nic nie słychać. Kiedy to się działo zatrzymałem się i zacząłem naciskać na maskę, pukać w koło i nic nie słychać. Tylko po dłuższym przejechaniu przy ruszaniu i zatrzymywaniu, nie ma znaczenia czy jest mokro
MateuszKru123
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Kwi 2019, 17:14

Podczas hamowania i jak puszczę hamulec i np. samo się zatrzyma po puszczeniu hamulca to ta ostatnia faza jak się zatrzyma słychać charatanie, nie występuje ono zawsze, ruszam i znów charcze przyspieszam i nic nie słychać, jadę szybko nic nie slyvhac, hamuje w dużej prędkości również nic nie słychać. Kiedy to się działo zatrzymałem się i zacząłem naciskać na maskę, pukać w koło i nic nie słychać. Tylko po dłuższym przejechaniu przy ruszaniu i zatrzymywaniu, nie ma znaczenia czy jest mokro.
MateuszKru123
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Aston Martin Vanquish Vision
    Ten zupełnie nowy model Astona Martina będzie się wyróżniał centralnie umieszczonym silnikiem z tyłu Jest to całkowicie nowa konstrukcja która została zbudowana od podstaw i nie bazuje na żadnym z poprzednich ...