Citroen C4 - Samochód nagrzewa się do 80stopni tak ma być?

06 Wrz 2022, 17:17

Siema piszę znowu z tym samym problemem co ostatnio. Po wymianie Termostatu nadal on nie wskazuję na 90 stopni. Na warsztat wracałem już ponad szósty raz. Był sprawdzany przez komputer i samochód wskazuje 80 stopni podnosi się do 90 gdy bardziej się przyciśnie lecz po chwili ponownie spada do 80stopni I moje pytanie brzmi czy w Citroen C4 2006 1.6 115km auto dogrzewa się maksymalnie do 80 stopni? Czy powinien nagrzewać się jak każdy inny samochód czyli do 90stopni. Dodam że wskaznik jest cyfrowy i podnoszą się kropki, trzy jest to połowa a dochodzi ciągle do dwóch i czasami najdzie na trzy gdy złapie 90 stopni.Najlepiej jakby ktoś miał również takiego samego Citroena C4 - Dzięki
Proever99
Nowicjusz
 
Posty: 6

07 Wrz 2022, 08:24

A przed wymianą jak było, pamiętasz jak jeszcze był sprawny termostat?

Termostat założony oryginalny, dobry zamiennik czy jakiś no name?
Jak jest z ogrzewaniem jak dasz na maksa i jedziesz spokojnie np. 70km/h to temperatura silnika spada?
Jak ze spalaniem, jest w normie czy pali za dużo?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

07 Wrz 2022, 16:41

Gdy otrzymałem samochód termostat był już zepsuty nie wskazywał dobrze bądź wcale. Z tego co wiem termostat był założony jakiejś lepszej firmy no ale wiesz jak to jest. Jeśli chodzi o spalanie jest w normie tak jak było przed tem. A temperatura przy stałej prędkości spada do dwóch kresek czyli do 89 stopni czy to postój czy też w trasie. Ale zauważyłem że podczas gdy zgasze silnik wtedy temperatura na termostacie dochodzi do trzech kresek tak jak powinno być.
Proever99
Nowicjusz
 
Posty: 6

07 Wrz 2022, 18:15

Kreski nie mówią absolutnie nic, tu się liczy wskazanie z komputera przez OBD /interfejs.

Z doświadczenia - Francuzy tak mają. Wskazówka/kreski latają jak szalone, góra dół. Widziałem to w Megane, Berlingo. Ten typ tak już ma.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Wrz 2022, 19:25

galakty napisał(a):Z doświadczenia - Francuzy tak mają
lub rozwiązania są zaskakujące . Kiedyś trafił do mnie latem jakiś tam pugot . Temperatura silnika skakała jak chciała . No ok wymieniamy termostat . Po wymianie to samo .Rozkładamy ręcę tniemy jarząbka i nie wiemy o co chodzi . Ale....ale z czasem zrobiło się zimno na dworze ( jesień ) auto wraca bo w nim zimno - nie grzeje . No to wymieniamy nagrzewnicę . Stara zabita na amen . Ogrzewanie wraca i o dziwo temperatura silnika tak jak w książce :shock:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

08 Wrz 2022, 08:31

No ja rozumiem że te kreski nie bardzo mają znaczenie ale przez tablet podłączał się pod samochód i tam wskazuje mu temperaturę 80stopni tak jakby miało tak być. I nie wiem czy dać temu mechanikowi spokój i ma być te 80 stopni czy może jednak dalej coś jest nie tak.
Proever99
Nowicjusz
 
Posty: 6

08 Wrz 2022, 09:28

Wydaje się trochę mało, ale może ten silnik tak ma, nie wiem gdzie znaleźć informacje rzetelne.

Jeśli spalanie nie jest rażąco wysokie, nagrzewnica działa i grzeje to ja bym się tak nie fiksował na tych stopniach.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Wrz 2022, 09:19

Najlepiej przydała by się druga osoba z takim samym samochodem.. Bo jednak 10 stopni w tą czy w tą to trochę roznica jest i też nie po to tyle pieniędzy wydalem żeby dalej to nie było zrobione no ale najgorsze że nie wiadomo czy to tak ma być czy właśnie nie.
Proever99
Nowicjusz
 
Posty: 6

12 Wrz 2022, 16:00

Jedna uwaga koledzy - termostat w tym silniku otwiera się przy 83 stopniach. Dziwne, że mechanik nie wie takich rzeczy i tyle razy kombinuje.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000