Citroen Saxo - hałasujący silnik

04 Maj 2015, 20:07

Cześć. Jako świeżak nie majacy pojęcia o usterkach piszę z prośbą o naprowadzenie mnie na możliwą przyczynę mojego problemu, ponieważ tak czy inaczej wybieram się do mechanika a nie chciałbym wyjść na zupełnie zielonego, żeby mnie skroił na nie wiadomo jaką kwotę. Wiadomo, świeżaka można wydoić z kasy. :P

Sprawa jest następująca - próbowałem zaparkować częściowo na chodniku moim Saxo i okazało się że krawężnik jest za wysoki - coś zaszurało i zazgrzytało, potem to samo po raz kolejny - gdy zjeżdżałem z pechowego miejsca i od tego czasu silnik pracuje dużo głośniej niż przed tym incydentem. Generalnie tłucze się niczym stary golf (bez obrazy ;)). Jako, że nie mam warunków żeby zajrzeć pod auto poszedłem tylko za radą kumpla i przygazowaliśmy mocniej zatykając rurę wydechową żeby wyeliminować dziury w tłumiku, ten test nic nie dał i zastanawiam się co mogłem uszkodzić na tyle, że auto tak mi teraz hałasuje. Możecie mi coś podpowiedzieć?
MichalJ
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Citroen Saxo
Silnik: 1.1
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

04 Maj 2015, 20:32

MichalJ napisał(a):Możecie mi coś podpowiedzieć?
Zdać się na rzetelność i uczciwość mechanika. Na przyszłość unikać wysokich krawężników.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

28 Maj 2015, 18:53

A jak wygląda miska olejowa?
mrht
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 01 01 2001

29 Maj 2015, 05:22

Ja bym się nie przejmował miską ale ...być może skrzynią biegów.
Moim zdaniem jeśli takowe masz,to zacznij o jakiegoś elastycznego połączenia wydechu pod silnikiem. Może zdewastowałeś gniazdo złącza. Mozliwe jest też ,że tak naciągnąłeś coś ,że poszła jakaś poduszka podtrzymująca silnik albo skrzynię biegów. Ja bym jednak mimo wszystko zaczął od wydechu. Na innych elementach jak miska czy skrzynia,będą od spodu ślady tarcia po krawężniku. To pomoże w diagnozie co się stało .
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna