Citroen Xsara - jaki akumulator

27 Lis 2017, 22:44

Witam
Zwracam się do Was z zapytaniem- jaki muszę mieć akumulator do Xsary II 1.4i z 2002 roku? Dodam, że to kombi i jest zasilane LPG. Obecnie dobijam akumulator bottari 45 Ah, 12 V, 360A. Nie chciałbym mieć go ponownie, gdyż poczytałem, że ta firma produkuje złej jakości baterie. Ponadto, ten akumulator ma około 3 lat, co jest dziwne wg mnie, że tak szybko odmawia posłuszeństwa

Dziękuję i pozdrawiam
Moto1Michal
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 26 01 2016
Auto: Nie mam

28 Lis 2017, 09:54

Moto1Michal napisał(a):Ponadto, ten akumulator ma około 3 lat, co jest dziwne wg mnie, że tak szybko odmawia posłuszeństwa
Większość tych tańszych tak kończy swój żywot, kończy się gwarancja która ma 24 m-c i po tym czasie akumulator powoli słabnie i jak wytrzyma 4 lata to jest sukces.

Nie wiem ile masz kasy na akumulator ale z godnych polecenia to nap pewno YUASA, Centra Futura. Tu najważniejsze żeby kupić akumulator który nie stoi długo na półce w sklepie polecam takie do maksymalnie 3 m-c od daty produkcji.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Lis 2017, 10:18

Kacper napisał(a):Nie wiem ile masz kasy na akumulator ale z godnych polecenia to nap pewno YUASA, Centra Futura.

Futura nie ma takich pojemności i wymiarów... Jak Centra to standard. Napewno musi mieć 45Ah i jak najwyższy prąd rozruchowy. Może być np. Centra Standar. Nie wiem, czy Plus się zmieści w pojemności i wymiarach. Oprócz tego Exide ( też Centra ) ewentualnie Warta, Bosch. To są markowe aku.
Musisz zmierzyć swój aku ( w sensie wymiary - wysokość szerokość długość ) żeby ci się zmieścił we wnęce i jaki masz plus - prawy czy lewy. No i musisz szukać w necie, jakie aku o takich wymiarach mają największy prąd rozruchowy i pojemnośc w okolichach 45Ah. Nie ma co moim zdaniem przesadzać z pojemnościami i szukać 50Ah czy większych.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Lis 2017, 14:34

MotoAlbercik napisał(a):Futura nie ma takich pojemności i wymiarów...
Ok, sorki tego nie wiedziałem :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    W gąszczu znaków drogowych - interpretacja przepisów
    Każdy kierowca jest zobligowany, aby stosować się do znaków drogowych. To bardzo ważny element ruchu drogowego, który z wielu przyczyn może być lekceważony i niezauważany przez kierowców. Za niezastosowanie ...
    Nowy papamobile Mercedes-Benz dla papieża Benedykta XVI
    Dostarczając papieżowi Benedyktowi XVI nowy papamobile, Mercedes-Benz kontynuuje tradycję, która liczy już ponad 80 lat. Dr Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars, osobiście przekazał w ...