Civic, Golf III GTi czy Audi 80

19 Lip 2006, 00:24

jak mozna porownywac silnik 2-l z 1,5l..?
albo klase Srednia Audi z klasa Compact...?
moze bedziemy tu stawiac obok siebie rowerek Bobo z rowerem Krolaka pt hurican..??
------------------------------------------------------------------------------------
jesli silnik Hondy ma z 1,5l 90 KM a Audi 115..- z 2,l? to tyllko daje to swiadectwo tandecie nemeckiej!

Ale pomijajac roznice klas- najwazniejsze jest to,iz honda od poczatku jej produkcji do 2005 r miala zawsze niezalezne zawieszewnie obu osi! i to wysokiej klasy bo na podwojnych whaczach!
nATOmiast oba szwanckie wyroby to przeciez sztywna laga z tylu do roku 96!
zatem nie tylko brak komfortu jazdy jak i co wazniejsze bardzo zle trzymanie sie drogi!

Przypadkiem moja zona miala tak wlasnie hodne 1,5l z 92 r- wiec to chyba to samo.Rozbilem ja ja w roku 96 i zaraz kupilismy subaru Impreza za otrzymane z ubezpieczenia pieniadze- 9tys$/jako down payment -polowe prawie ceny za znacznie lepszy i lep[iej wyposazony standardowo pojazd do tego boxer 2,2l i AWD- co najwzniejsze! gdy nowa kosztowala 10500$!
palila po Higdwayu nie wiecej jak 40 mpg a w jezdzie miejskiej nigdy wiecej niz 35mpg!
Oczywiscie byl to najprostszy najtanszy model DX i mial jedynie AC w standardzie i AT transmisje- pzrez co az tyle kosztowala ( wiecej o 1200$ od takiej samej z M!One jeszcze nie mialy wtedy w USA V-TEC.
Oczywiscie dryblas syn 190cm musial sie tam skladac a i mnie nie bylo wygodnie choc mam znacznie mniej wzrostu bo zaledwie 186cm
ale juz nowe hondy maja lepiej wygospodarowane wnetrze i jest nieco wygodniej!V Golf jest rownie ciasny !
Audi o klase wieksza,czyli odpowiednik Hondy accord- - da sie juz w to wsiadac-ale sztywna laga z tylu..?? to conajmniej niebezpieczne i chamskie zacofanie!!w realcji do takiej malenkiej hondy!

Burus
Burus
burus
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: USA
0

19 Lip 2006, 00:33

u nas drogi (czytaj wertepy) są nie o klase lecz o kilka gorsze niż w USA i nie ma co tu porównywać konfortu jazdy.u nas zawieszenie w Audi czy to w Hondzie wytrzymuje tylko 30 tyś km a nie 30 tyś mil :lol: :lol: :lol:
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
0

19 Lip 2006, 04:07

grzestv napisał(a):u nas drogi (czytaj wertepy) są nie o klase lecz o kilka gorsze niż w USA i nie ma co tu porównywać konfortu jazdy.u nas zawieszenie w Audi czy to w Hondzie wytrzymuje tylko 30 tyś km a nie 30 tyś mil :lol: :lol: :lol:
pozdro 8)


===============bur========>
jakie sa drogi w roznych krajach i na roznych kontynentach- to ja sie nieco orietuje!
A Polskie drogi i wertepy znam doskonale zwlaszzca region Obu Pomorza Wlkp,Po Bieszczady!Mam tu swoja posiadlosc na Warmii i gdzie z radoscia penetruje te cudowne lasy i wadoly!
Oczywiscie odpowiednim pojazdem na takie wertepy!

Im gorsze sa drogi- tym lepsze musi byc zawieszenie- zwlaszcza tylu- ktore decyduje o komforcie i trzymaniu sie drogi!

A kiedy ono wysiadzie..? to sie okaze. Wazne zeby chronilo kierowce i pasazerow przed dziurawymi,czy tarkowymi nawierzchniami!
By dawalo maxymalna przyczepnosc w maxymalnie najgorszych warunkach drogowych!
na dobre nawierzchnie zawieszenie moze byc jak najbardziej prymitywne- nawet zwyklej ternowki,zuka,poloneza czy chamska sztywna laga starego Golfa czy audi!
W USA mimo setek tys mil zadnych elemntow zawieszenia sie nie wymienia - oprocz periodycznie co okolo 200 tys mil koncowek drazkow ster,i zwrotnicy kulowej! jasne ze jesli nie ma sie zalozonych jeszcze gazowych teleskopow to i one !

Burus
Burus
burus
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: USA
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SSSuper Drift Cup 2011 - Bagicz / relacja
    Lotnisko Bagicz znajduje się ok. 7 km od centrum Kołobrzegu i ok. 4 km od Ustronia Morskiego. Położone jest przy drodze krajowej nr 11 (wyjazd z Kołobrzegu ulicą Koszalińską). Pod samo lotnisko prowadzi również ścieżka ...