Civic IV (1991r) Odcięcie dawki paliwa

Civic IV (1991r) Odcięcie dawki paliwa

22 Kwi 2017, 19:06

Witam,

Mam problem z moim autem, a mianowicie, są losowe momenty kiedy np. przy skręcie w lewo lub prawo redukuje bieg do 2 i dodaje gazu auto nie reaguje, dopiero po chwili dostaje dawkę i jest dobrze, choć czasem zdarza się gdy po prostu jadę prosto np. na 4 biegu i występuje ta sama sytuacja.
Dodam, że wymieniłem filtr paliwa, było w nim strasznie brudne paliwo, oraz świece.
Czekam na wszelkie rady forumowiczów i z góry dziękuje.
Pozdrawiam.
mefju1997
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 11 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic IV Sedan
Silnik: 1.6 16V 109KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

Re: Civic IV (1991r) Odcięcie dawki paliwa

22 Kwi 2017, 19:15

Miałem kiedyś podobnie lecz w civicu V problem był taki że prąd nie dochodził do pompki momentami czasami było tak że auta nie mogłem odpalić odczekalem aż się namysli i było ok, czasami zdarzało się to często a czasami sporadycznie w sumie nie rozwiązałem tego problemu bo rozbilem auto więc też będę ciekawy podpowiedzi :evil:
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D

22 Kwi 2017, 19:19

Ja również uważam, że to jest jakiś problem z elektryką, myślałem nad wymianą pompy paliwa ale myślę, że problem leży po stronie jakiegoś przewodu który np. nie łapie gdzieś masy, miałem nadzieję że filtr paliwa pomoże lecz niestety nic :/
mefju1997
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 11 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic IV Sedan
Silnik: 1.6 16V 109KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

23 Kwi 2017, 14:31

Proszę się zapoznać z tematyką poszczególnych działów na forum i pisać swoje tematy we właściwych tematycznie działach. Dział " Samochody osobowe" nie jest właściwym dla tego problemu.
Tym razem przenoszę.
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

10 ciekawostek na temat Toyoty 10 ciekawostek na temat Toyoty
    Toyota to dziś największy koncern motoryzacyjny świata i jedna z największych firm na naszym globie pod względem przychodów. Japońska marka odnosi sukcesy na rynkach od Ameryki, przez Europę i Azję, aż po Australię. ...
    Hamowanie silnikiem - niższe spalanie i bezpieczeństwo Hamowanie silnikiem - niższe spalanie i bezpieczeństwo
    Hamowanie silnikiem to element techniki jazdy, dzięki któremu możemy z jednej strony zmniejszyć zużycie paliwa w naszym aucie, a z drugiej wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy. Nie jest to jednak łatwy sposób hamowania, ...

•  
    • Lexus RX vs Lexus RX F Sport
      Autosacrum 2009
      Ford Mustang, 1965 rok
      Fiat Freemont Cross