Clio 2 zalane ;/

03 Lip 2020, 16:25

Dzień dobry wszystkim

Mam problem z moim Clio 2 1998r. mianowicie po ostatnich srogich opadach deszczu otwieram moją zieloną strzałę a tam woda, i to nie trochę, ale woda, która stoi i było jej na prawdę sporo ;/ wody się pozbyłem auto schnie wyprane, aczkolwiek dzieje się tak za każdym razem, kiedy pada deszcz ;/ zaczyna to być powoli męczące, sam się zastanawiam o co chodzi ponieważ cała reszta wnętrza jest sucha, ale na glebie istne jezioro, czy może mi ktoś powiedzieć w czym tkwi problem? I jakiej usterki mogę się spodziewać? Będę bardzo wdzięczny, ponieważ auto ma tylko 100tys przebiegu i nie opłaca mi się złomowanie ;/
Jesse420
Obserwowany
 
Posty: 1
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Copenhagen

03 Lip 2020, 20:12

Sprawdzić odpływy wody w podszybiu
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16239
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Lip 2020, 21:52

Temat wody w aucie jest szeroki. Przyczyn mnóstwo. Z mojej praktyki - pęknięcie uszczelnienia ściany grodziowej , żle wklejona szyba czołowa, niedbała naprawa blacharska ( nieuszczelnione rozwarstwienia łączeń blach , niedopasowanie drzwi do uszczelek ) , niedrożne odpływy z podszybia tak jak kolega wyżej wspomniał. Garażowanie auta pod drzewami które sypią igliwiem czy drobnymi liściami prędzej czy póżniej doprowadzą do takiej sytuacji. Po czasie naprawdę jest tam co czyścić.
Jeśli nie to lanie wężem wody po aucie i obserwacja skąd cieknie. Niekiedy konieczna kompletna rozbiórka tapicerki . Tutaj może się okazać że problem jest banalny lub mamy szeroko otwarte oczy ze zdziwienia :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4737
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

10 Gru 2020, 14:13

Jeśli koszt części i naprawy przewyższy wartość samochodu, to pozostaje tylko znaleźć odpowiedni auto skup i sprzedać, a w przyszłości kupić coś nowego. Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowany przez Kao, 10 Gru 2020, 17:57, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
jurekkoler
Obserwowany
 
Posty: 2

10 Gru 2020, 14:48

Najszybciej żeby dojść do tego tak jak pisał bonifacy, jedna osoba niech leje wodę po aucie a druga obserwuje skąd cieknie :)
malmon3
Aktywny
 
Posty: 302

10 Gru 2020, 18:33

malmon3 napisał(a):Najszybciej żeby dojść do tego tak jak pisał bonifacy
malmon-sądzisz że klient czekał na ta odpowiedz od 03.07. do tej pory.... :?: Jeżeli chcesz cos komus doradzić popatrz kiedy ten fakt zaistniał.....Jurekkoler zaczął a Ty to dalej ciągniesz......Mam takie powiedzenie:myśl 2 godz. a rób 5 min. ..... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014